„Żyj w przyszłości”: Zuckerberg przedstawia przebudowę firmy w obliczu transformacji w metaverse | Mark Zuckerberg

„Szybkie poruszanie się”, „Budowanie wspaniałych rzeczy” i „Żyj w przyszłości” były jednymi z nowych wartości wewnętrznych Meta wprowadzonych przez Meta Mark Zuckerberg we wtorek, gdy firma zmaga się z narastającymi bólami na drodze do wirtualnej rzeczywistości i „metawersum”.

Przemawiając na kompleksowym spotkaniu we wtorek, prezes ujawnił szereg nowych logotypów i zmian brandingu wewnętrznego w firmie, która wcześniej nazywała się Portal społecznościowy Facebook.

w poście Wzajemne Na swojej prywatnej stronie na Facebooku Zuckerberg powiedział, że Meta jest teraz „firmą metaverse, budującą przyszłość łączności społecznościowej”, a nie przede wszystkim firmą zajmującą się mediami społecznościowymi. Firma teraz też Połączenie Jej pracownicy są „metamatami”, co według jednego z dyrektorów jest nawiązaniem do motta marynarki wojennej „statek, towarzysz statku, ja”.

Po ostatniej zmianie nazwiska Zuckerberg powiedział, że chce przekalibrować politykę i wartości firmy – które nie były aktualizowane od 2007 roku. Zachęcał również pracowników do „skoncentrowania się na długoterminowym wpływie” – być może sygnałem dla obaw inwestorów o natychmiastowym opadzie z piasty.

„Koncentrując się na długofalowym wpływie”, napisał w swoim liście, „podkreśla długoterminowe myślenie i zachęca nas do wydłużenia harmonogramu dla wpływu, który mamy, zamiast poprawy krótkoterminowych zysków”. „Musimy stawić czoła wyzwaniom, które będą miały największy wpływ, nawet jeśli pełnych wyników nie widać od lat”.

Spotkanie przychodzi jako pracownicy Konfrontacja Szybka transformacja firmy z branży mediów społecznościowych, którą budowała przez dziesięciolecia. Inżynierowie z Instagrama i Facebooka byli podobno zachęcani do ubiegania się o pracę w działach sztucznej rzeczywistości i metaverse firmy, a Meta zatrudniła tysiące nowych pracowników z konkurencyjnych firm, takich jak Apple.

Nie tylko pracownicy boją się zmian: Inwestorzy też są ostrożni. martwy zapas Zanurz się w historię Po ostatnim raporcie zysków, w wyniku którego firma straciła ponad 230 miliardów dolarów na wartości rynkowej.

READ  Elon Musk podsumowuje burzliwą podróż do Chin

Ale Zuckerberg wydaje się być niezłomny w swoim przekonaniu, że metaverse jest wartościowym projektem i zainwestował już w ten projekt 10 miliardów dolarów. Podczas niedawnej rozmowy o zyskach zapewnił inwestorów: „Jestem zadowolony z rozmachu i postępów, jakie osiągnęliśmy do tej pory, i jestem przekonany, że są to właściwe inwestycje, abyśmy mogli skupić się na posuwaniu się naprzód”.

Meta nie tylko zmieniła wewnętrzne zasady, ale także zmieniła markę zewnętrzną. We wtorek poinformował, że zmienił nazwę News Feed – jednego z jego najpopularniejszych produktów – zmieniając nazwę na po prostu „Feed”.

We wtorek ogłosił również, że oficjalnie przejął Kustomer, platformę do zarządzania obsługą klienta (przejęcie trwa od momentu ogłoszenia w listopadzie 2020 r.).

Wtorkowa fala rebrandingu nastąpiła po tym, jak Meta rozstrzygnęła w tym tygodniu jedną z kilku kontrowersji – trwający dekadę pozew zbiorowy w sprawie używania przez firmę plików cookie w 2010 i 2011 roku, który śledził ludzi online nawet po wylogowaniu się z platformy Facebook.

W ramach proponowanej ugody, która wciąż musi zostać zatwierdzona przez sędziego, Meta zgodziła się na usunięcie wszystkich danych, które „niewłaściwie zebrała” w tym czasie. Firma, która wygenerowała 39,37 mld dolarów przychodów w 2021 r., zapłaci 90 mln dolarów użytkownikom, którzy pozwali, po odliczeniu honorariów adwokackich.

„Osiągnięcie porozumienia w tej sprawie, która ma ponad dziesięć lat, leży w najlepszym interesie naszej społeczności i naszych akcjonariuszy i cieszymy się, że możemy pominąć ten problem” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Meta, Drew Pusatri. Wtorek.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *