x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Renault Twingo II. Typowe usterki. Poradnik kupującego.

12.04.2013, 13:02 przez marta

Renault Twingo II ma już nieco bardziej „cywilizowany” wygląd, niż poprzednik, przez co nie wyróżnia się tak bardzo od innych aut.

Dwubryłowe nadwozie wygląda całkiem ciekawie. Niewielkie auto może zaciekawić przede wszystkim tych kierowców, którzy przede wszystkim poruszają się po mieście. Raczej jest to auto wygodne dla dwóch osób, a jeśli ktoś chce przewozić cztery, to najlepszym rozwiązaniem będzie kupno wersji, która miała zamontowane dwa fotele zamiast tylnej kanapy. W takim przypadku jest o wiele wygodniej i praktyczniej. 

Renault Twingo II pojawiło się w salonach w 2007 roku i jest produkowane do dziś. W 2010 roku przeprowadzono facelifting, w czasie którego dokonano kosmetycznych zmian wyglądu, w czasie których między innymi zmieniono kształt lusterka i tapicerki oraz dokonano zmian w palecie silników. 

Tym razem auto jest dostępne w dwóch rodzajach nadwozia: jako trzydrzwiowy hatchback oraz jako dwudrzwiowy kabriolet (nazwany Wind). 

Co znajdziemy pod maską tego mikrusa? Paleta silników benzynowych obejmuje następujące jednostki napędowe: 1.2l (60KM), 1.2l (75KM), 1.2l TCE (101KM –turbodoładowany, montowany w wersji sportowej GT) i 1.6l (133KM). Twingo może także posiadać silnik diesla: 1.5l Dci (65KM) lub 1.5l Dci (85KM)

Jakich problemów można się spodziewać po Renault Twingo II?

Autko jest stosunkowo młode i jak na razie przytłaczająca jest ilość opinii pozytywnych. Trudno mówić o jakichkolwiek awariach typowych, bo takie jak do tej pory nie występują. 
Trzeba pamiętać o tym, że samochód z racji małych rozmiarów i niewielkiego spalania był chętnie kupowany jako auto firmowe. Takich samochodów lepiej unikać z racji ich dużego zużycia. 

czytaj dalej »

Podobne artykuły

Poradnik kupującego
Renault Twingo I. Typowe usterki. Poradnik kupującego.
brak komentarzy
Premiery
Zoe - elektryczny Renault
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Komentarze

Wiesław

Witam. Wszystkich .mam pytaniw twingo II 2014 automat, czy miał ktoś kłopot ze skrzynią biegów , podczas jazdy rozłączy trzeba poczkać i za jakiś czas włączy. Miałem tak dwa razy .dzięki za podpowiedż. Pozdrawiam.

14 kwietnia 2019 21:11:48 | ocena: 0 | oceń: |Odpowiedz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2019 CR PLUS Sp. z o.o.