x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Audi Q8 w 2017 roku

07.05.2014, 13:40 przez Bogusław Korzeniowski

Pięciodrzwiowe nadwozie topowego Q8 o długości ponad pięciu metrów ma sprawiać wrażenie lekkiego i „zadziornego” za sprawą opadającej linii dachu, małych bocznych okien i pochylonej tylnej szyby.

Do napędu posłużą benzynowe i wysokoprężne silniki V6 i V8, a w ofercie pojawi się również wariant hybrydowy typu plug-in oraz odmiana w pełni elektryczna, która ma konkurować z Teslą Model X. Z kolei topowy model RS otrzyma 4-litrową jednostkę V8 z systemem podwójnego turbodoładowania.

Najnowszy SUV Audi powstanie na bazie nowej, bardzo lekkiej płyty MLB Evo, dzięki czemu bazowe odmiany będą ważyły mniej, niż 2 tony. Wymierne korzyści w „kuracji odchudzającej” da również zastosowanie aluminium, tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP) oraz stali o wysokiej odporności na odkształcanie.

Ceny Audi Q8 będą się rozpoczynały od około 60 000 euro, natomiast wersja RS może kosztować nawet 110 000 euro. Głównymi konkurentami SUV-a, oprócz wspomnianej Tesli, będą BMW X6, Mercedes-Benz MLC i Range Rover Sport.

inf mototarget.pl

Podobne artykuły

Aktualności
Audi Q5 będzie jeszcze doskonalszy
brak komentarzy
Premiery
Test Audi Q5 – SUV tańszy od kombi!
1 komentarz

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.