x

Polecamy przeczytać

Polecany artykuł

Windsurfing na Narodowym

12.08.2014, 10:30 przez Bogusław Korzeniowski

Volkswagen udostępni organizatorom Halowego Pucharu Świata w Windsurfingu 6 użytkowych samochodów. Amarok, Cross Caddy oraz Multivan przez miesiąc będą promowały wydarzenie na Helu. Następnie dołączą do nich jeszcze 3 kolejne, które pomogą w organizacji zawodów.

Na płycie stadionu powstanie gigantyczny basen. Długi na 90 m i szeroki na 33 m. Wypełnianie go trzema tysiącami metrów sześciennych wody potrwa ponad dwa dni. Po jednej ze stron zbiornika zostanie ustawionych ponad 30 olbrzymich wiatraków. Wytworzą one sztuczny wiatr wiejący z prędkością bliską 70 km/h, który pozwoli windsurferom rozpędzać się i walczyć o medale w trzech konkurencjach. Najbardziej widowiskowa to wave & jump. Zawodnicy najeżdżają na rampę, skaczą i wykonują akrobacje. Również bardzo emocjonujący jest slalom: na polu w kształcie „ósemki” ściga się czterech surferów. Z kolei najbardziej kreatywna jest ostatnia konkurencja – freestyle: wygrywa ten, kto swoimi trickami zyska największe uznanie wśród sędziów.

W zawodach weźmie udział ok. 40 zawodników z czołówki rankingu PWA, na czele z 9-ciokrotnym mistrzem świata, Australijczykiem Stevem Allenem. O zwycięstwo walczyć będą też Polacy. PWA zapowiada przyznanie czterech dzikich kart. Wszystkie mają trafić do naszych reprezentantów.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat wspiera wybitnych sportowców między innymi Zofię Klepacką, która również weźmie udział w zawodach na Stadionie Narodowym. Zofia Klepacka jest reprezentantką Polski w windsurfingu, brązową medalistką XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012), mistrzynią (2007) i dwukrotną wicemistrzynią świata (2011, 2012) w olimpijskiej klasie RS:X. W ramach współpracy z marką, Zofia Klepacka użytkuje specjalnie dla niej przygotowanego Volkswagena T5, który gwarantuje niezawodne dotarcie na tory regatowe w wielu krajach. W tym roku wspólnie cieszyliśmy się z kolejnego sukcesu zawodniczki, która zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy u wybrzeży Turcji.

Podobne artykuły

Premiery
Nowy Amarok Ultimate
brak komentarzy
Aktualności
Amarok Power - Mocne granie
brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Najciekawsze oferty

Artykuły polecane

Premiery

Aktualności

Copyright © 2020 CR PLUS Sp. z o.o.