Toyota

Właściciel: Toyota Motor Corporation
Rok zał.: 1937
Siedziba: Tokio, Japonia
Sprzedaż: 7 858 351 (2011)
Produkty: Samochody osobowe, samochody użytkowe, silniki, motocykle, usługi finansowe, technologie hybrydowe
Fabryki: Japonia, Argentyna, Australia, Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Afryka Południowa, Francja, Indonezja, Meksyk, Filipiny, Portugalia, Rosja, Tajlandia, Turcja, Wielka Brytania, USA

Modele aktualnie w produkcji

Rozwój firmy Toyota zawdzięczamy dwóm ludziom. Pierwszy z nich to Sakichi Toyoda, założyciel spółki, która zrewolucjonizowała japoński przemysł tekstylny. Drugi, to jego syn, Kiichira Toyoda, który zaczął motoryzacyjne dzieło...

Sakichi Toyoda był wynalazcą pierwszego w Japonii automatycznego krosna i obecnie jest uznany za jednego z dziesięciu najważniejszych japońskich wynalazców. Kiichiro Toyoda zdobył wykształcenie z zakresu technologii maszyn, ale podróże po Ameryce i Europie zaraziły go rozwijającą się tam motoryzacją i widział w niej większe możliwości niż w tkactwie. Japoński rynek samochodowy był na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku niewielki, a produkcja rodzimych producentów aut nie przekraczała 1000 samochodów rocznie. Było to więc idealne warunki do rozpoczęcia produkcji. Zaczęto zakup urządzeń, a jednocześnie zaczęła kształtować się strategia Kiichiro Toyody. Uważał on, że dobre samochody, to te, których cena nie będzie przekraczać możliwości finansowych nabywców. Wiedział, że musza być tańsze od aut z importu. Stąd też celem Toyody było stworzenie pojazdu, który mógłby kupić masowy odbiorca. We wrześniu 1933 r. w Zakładach Tkackich Toyoda otworzono wydział samochodów. W tym samym roku wyprodukowany został pierwszy silnik, a maju 1935 wyprodukowano pierwszy auta (Model A).

Początkowo firma skupiła się na produkcji pojazdów ciężarowych i autobusów, a widząc duże możliwości w rozwijającym się rynku, zbudowano nową fabrykę. Jej otwarcie w roku 1938 to data rozpoczęcia działalności handlowej Toyota Motor Corporation( TMC ).

Koniec lat czterdziestych to ciężki czas dla Toyoty. Powojenna odbudowa kraju i narastający kryzys nie zachęcały do rozwoju. Jednak Kiichiro nie zrezygnował z zamysłu skonstruowania małego samochodu osobowego. Zaprojektowano pojazd o długości 4.5 metra z silnikiem o pojemności poniżej 1500 ccm, a po przyjęciu wstępnego projektu w styczniu 1947 powstał prototyp Modelu SA. Niedługo przystąpiono do produkcji, tego pierwszego małego pojazdu osobowego Toyoty. Niestety, rynek opanowała inflacja. Wtedy to Taizo Ishida objął stanowisko prezesa stojącej na krawędzi bankructwa firmy. W ciągu pięciu lat firma zintensyfikowała wysiłki nad modernizacją i większą wydajnością. Wzrosły też nakłady inwestycyjne. W 1952 r. produkcja Toyoty to 14 000 pojazdów rocznie

Lata 1955 - 1964 to lata rozwoju zarówno gospodarki japońskiej jak i Toyoty. Na rynku pojawiło się wiele małych firm, które potrzebowały niewielkich ciężarówek do przewożenia towarów. Wielkość produkcji pojazdów osobowych wzrosła do 165 000 w roku 1960. Rozpoczął się wyścig różnych producentów o zdobycie największego udziału w rynku pojazdów osobowych. Najlepszy okazał się model Crown Toyoty, a od roku 1957 – Corona

Podniesienie poziomu produkcji zaowocowało zwiększonymi inwestycjami w rozbudowę fabryk, a wzrost produkcji wymagał wdrożenia nowych technik produkcyjnych.

Od lat 60-tych, przemysł motoryzacyjny przeżywał czas prosperity. Wciąż rosło zapotrzebowanie na samochody dla pracowników umysłowych. Na początku lat sześćdziesiątych do produkcji trafi model Publica. Był to mały samochód przeznaczony dla szerszego grona odbiorców. Jego wytwarzanie trwało od roku 1961 do 1978. Kolejnym małym modelem w ofercie Toyoty stał się Starlet, wytwarzany od roku 1978. Jednak prawdziwy hit narodził się w 1966, gdy do sprzedaży trafiła pierwsza generacja Corolli. Na początku auto oferowano z silnikiem o pojemności 1077 ccm i mocy 52 KM. Później moc zwiększono do 68 KM oraz 77 KM. Samochód oferowano jako 2- i 4-drzwiowego sedana oraz jako kombi.  

Europa, kolebka przemysłu motoryzacyjnego, stała się dla Toyoty poważnym wyzwaniem. Rynek europejski uważa się za powszechnie za najbardziej wymagający. Kiedy więc przedstawiciele ze Skandynawii pojawili się na Tokyo Motor Show w roku 1962 i wyrażali zainteresowanie ofertą Toyoty, przedstawiciele koncernu szybko rozpoznali tamte rynki i rok później wyeksportowano 400 samochodów. W roku 1964 eksport wyniósł do Dani 1500 pojazdów, a do Finlandii 2000. Po Skandynawii przyszedł czas na Holandię, potem Belgię i Szwajcarię. Pod koniec lat sześćdziesiątych dealerzy Toyoty działali już w Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, Austrii i Grecji. Pod koniec dekady TMS eksportowała już swoje produkty do niemal wszystkich krajów europejskich. Największymi odbiorcami były wciąż kraje skandynawskie i Benelux. W innych wciąż przeważała produkcja europejska.

Zmieniło się to w latach siedemdziesiątych. Eksport do Wielkiej Brytanii wzrósł z 1000 w 1970 do 19 000 pojazdów w 1973 roku. Poprawie uległ też eksport do Francji i Niemiec. W roku 1960 Toyota wyeksportowała do Europy 13 samochodów, w 1965 było ich 5 900 sztuk. Osiem lat później - 163 000.

Paradoksalnie, kryzys naftowy wzmógł zapotrzebowanie na japońskie samochody. Modele mające opinię trwałych, o niskim zużycia paliwa doskonale sprzedawały się m.in. w USA, gdzie gwałtownie wzrósł popyt na pojazdy małolitrażowe.

Kolejne lata to utrwalanie mitu niezawodnych samochodów i opanowywanie kolejnych rynków. Dzisiaj Toyota jest w klasyfikacji najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych marek jest najwyżej z wszystkich firm motoryzacyjnych.

Czytaj więcej »

Testy

Test Toyota C-HR Hybrid - tanio i nowocześnie

Najmłodsze dziecko japońskiego koncernu przebojem wdarło się na rynek i z miejsca stało się hitowym produktem. W czym tkwi sukces? Może w tym, że mało Toyoty w tej Toyocie.

Rss 05.09.2017, 13:13 przez Dawid w Testy samochodów

Test Toyota Corolla 1.6 Valvematic 132 KM Prestige – władca wśród sedanów

Drogie Panie i Panowie, tym razem mamy przyjemność testować XI odsłonę kultowego modelu Toyoty – Corollę, w dodatku po face liftingu, który dobrze wpłynął na wizerunek samochodu.

Rss 13.01.2017, 14:14 przez Dawid w Testy samochodów

Test Toyota RAV4 Hybrid - dzielny samuraj, król miejskiej dżungli

Pierwsze dni jesieni pozwoliły stawić mi czoło nowej odsłonie czwartej już generacji Toyoty RAV4, auta popularnego na polskich drogach, uwielbianego za walory użytkowe oraz bezstresową i bezawaryjną eksploatację. W moje ręce trafiła hybrydowa wersja tego SUV-a...

Rss 24.10.2016, 15:58 przez Dawid w Testy samochodów

Test Toyota Auris Hybrid – popija benzynę przez słomkę

Toyota wraz z Lexusem zajmują 96% rynku hybryd w Polsce, a najpopularniejszym modelem tego typu jest Auris. Podczas naszego testu sprawdzamy w czym tkwi sukces hybrydowego kompaktu Toyoty.

Rss 01.09.2016, 14:23 przez Dawid w Testy samochodów

Test Toyota Aygo - designerska puszka

Życie we współczesnym mieście ciągle wymaga od nas coraz więcej obowiązków w coraz krótszym czasie. By przynajmniej klika spraw załatwić bez bolesnego i czasochłonnego parkowania przyda się małe auto. Czy warto w takim razie zainwestować w takie cudo jak Toyota Aygo?

Rss 17.05.2016, 13:41 przez Dawid w Testy samochodów

Test Toyota Corolla 1.4 D-4D 90 KM – Świetny środek transportu

Idąc za obiegową opinią można porównać Toyotę Corollę do bułki z masłem – pojesz sobie, ale raczej nie będziesz się chwalić znajomym swoim posiłkiem. Czy tak jest w rzeczywistości?

Rss 06.08.2015, 15:13 przez Paulina w Samochody nowe

Test Toyota Auris Hybrid Touring Sports – Elektryzujące doznanie

Nigdy nie mów nigdy, czyli mój pierwszy raz z hybrydą…

Rss 29.01.2015, 13:19 przez Paulina w Testy samochodów

Test nowej Toyoty Yaris – pełnoprawny samochód…

Toyota Yaris to model który budzi dużo kontrowersji. Z jednej strony to TOYOTA o dużej niezawodności, a z drugiej to typowy mały model idealny dla przedstawicieli handlowych. Czy aby na pewno?

Rss 02.01.2015, 13:01 przez Bogusław w Testy samochodów

Test hybrydowej Toyoty Prius – hybryda ucząca pokory

Jestem człowiekiem konserwatywnym i aby przekonać mnie do nowych rozwiązań trzeba pokazać coś naprawdę idealnego albo udowodnić  jego zalety. Prius udowodnił swe zalety…

Rss 08.06.2014, 21:10 przez Bogusław w Testy samochodów

Porównanie RAV4 i Forester, który wybrać?

Toyota RAV4 i SUBARU Forester. Obydwa modele są z Japonii, obydwa to czwarta generacja typoszeregu, obydwie firmy sprawdzają podzespoły w sporcie samochodowym. Kto wygra porównanie?

Rss 12.05.2014, 11:52 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Toyota Auris Touring Sports, KOMBI-nacje z Aurisem

Dzisiaj mamy okazję zaprezentować pojazd, który jest dość nową ofertą na rynku. Zadebiutował bowiem w Europie na początku 2013, wiec dopiero rok 2014 będzie więc pierwszym pełnym rokiem sprzedaży…

Rss 17.01.2014, 12:37 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Toyota Corolla 2013 – prawie pół wieku sukcesów

Corolla to model który od blisko pół wieku emocjonuje kierowców. Od kilku tygodni dostępna jest już 11 generacja tego modelu. Czy dalej jest to kontynuacja dobrej passy?

Rss 17.10.2013, 15:37 przez Bogusław w Testy samochodów

Test Toyota Avensis – poprawiony ideał

Avensis jest jednym z najczęściej wybieranych w Polsce samochodów z klasy średniej-wyższej. Chcąc poznać tajemnicę tego sukcesu wzięliśmy do testu model kombi…

Rss 06.10.2013, 11:07 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Nowa Toyota RAV 4 – większy SUV, większa frajda

Toyota RAV 4 była prekursorem stylu SUV i wersją która stworzyła definicję takich modeli. Obecnie, wraz z odsłoną niwej RAV-ki, definicja wersji SUV znowu uległa zmianie

Rss 18.09.2013, 09:09 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Toyota Auris Diesel – 90 KM to wystarczy

Toyota z silnikiem diesla była kiedyś szczytem marzeń wielu kierowców. Czy mający tylko 90 KM Auris nadal może być efektem westchnień?

Rss 28.07.2013, 09:56 przez Bogusław w Samochody nowe

Test Aurisa: Auris - tak, automat - nie

Samochody Toyota były zawsze poprawne stylistycznie, zaawansowane technologicznie i znane z trwałości. Często jednak brakowało im tego czegoś, co zwraca uwagę innych użytkowników dróg…

Rss 13.05.2013, 12:05 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Toyota Yaris Trend by Simple

Jeśli jesteś kobietą, która lubi otaczać się pięknymi przedmiotami; jeśli czujesz, że Twoja odwaga daje Ci energię do bycia jeszcze bardziej atrakcyjną to… ta Toyota jest dla Ciebie!

Rss 28.04.2013, 20:33 przez Bogusław w Testy samochodów

Test: Toyota Yaris Hybrid – traci przy bliższym poznaniu

Najmniejszy samochód hybrydowy koncernu będzie konkurował z pojazdami innych marek wyposażonymi w silniki Diesla – tak brzmiały zapowiedzi Toyoty. A jaka jest prawda?

Rss 20.01.2013, 13:06 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Toyota Hilux - dla robotnika w garniturze

Chyba każdy oglądając amerykańskie filmy zauważył, że żyjący tam ludzie w miastach uwielbiają duże limuzyny, duże modele SUV, a mieszkańcy terenów pozamiejskich ogromne pick up’y.

Rss 16.07.2012, 14:40 przez konrad w Samochody nowe

Test: Toyota Urban Cruiser - krążownik na ulicach miast

Samochody miejskie muszą spełniać trzy zasady: być małe i zwinne, pozwalać na poręczność w ruchu miejskim, gwarantować dobrą widoczność na zatłoczonych uliczkach i muszą mieć „sympatyczną mordkę”.

Rss 02.06.2012, 18:50 przez Bogusław w Samochody nowe

Test: Toyota IQ – inteligent z założenia

Japonia to kraj, w którym zaparkowanie samochodu graniczy z cudem. Aż dziw zatem, że samochód SMART opracowali Europejczycy, którzy nie mają takich problemów z parkowaniem. Japończycy udoskonalili jednak ten patent.

Rss 02.06.2012, 18:44 przez pielgrzym w Samochody nowe

Test Toyota Prius Plug-in - prawdziwe auto przyszłości

Seryjny samochód elektryczny ma trzy podstawowe wady: cenę, wielkość i zasięg. Czy tak musi pozostać?

Rss 30.05.2012, 08:56 przez Bogusław w Innowacje

Porównanie cen OC AC

Ubezpieczenie OC AC Toyota Yaris

Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie Toyoty Yaris i gdzie można takie znaleźć? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Rss 02.12.2013, 19:20 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Toyota Corolla

Za ile i gdzie najlepiej ubezpieczyć Toyotę Corollę? Wykorzystaliśmy internetowe kalkulatory popularnych firm ubezpieczeniowych, by znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC i pakiet OC AC.

Rss 02.12.2013, 19:12 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Toyota Aygo

Gdzie można kupić najtańsze ubezpieczenie dla Toyoty Aygo? Sprawdziliśmy, który ubezpieczyciel ma najkorzystniejszą ofertę za pomocą prostych w obsłudze, internetowych kalkulatorów.

Rss 02.12.2013, 19:06 przez marta w Porównanie OC AC

Ubezpieczenie OC AC Toyota Avensis

Gdzie najlepiej ubezpieczyć Toyotę Avensis? Sprawdziliśmy to, korzystając z internetowych kalkulatorów OC.

Rss 02.12.2013, 18:58 przez marta w Porównanie OC AC

Porady

Toyota RAV4 III – Poradnik kupującego

Czy wysoka cena używanych egzemplarzy jest gwarancją legendarnej japońskiej niezawodności? Otóż, niestety nie zawsze…

Rss 20.10.2015, 14:59 przez Paulina w Poradnik kupującego

Toyota Land Cruiser J120 – Poradnik kupującego

Land Cruisera nikomu przedstawiać nie trzeba. To żywa legenda. Jednak czy jest warta swojej ceny?

Rss 16.10.2015, 14:36 przez Paulina w Poradnik kupującego

Poradnik kupującego – Toyota Aygo I

Mała, zwinna i stosunkowo niezawodna, ale spartańska i głośna.

Rss 14.10.2015, 14:48 przez Paulina w Poradnik kupującego

Poradnik kupującego – Toyota Avensis III

Sprawdzamy jak to w końcu jest z tą Toyotą – awaryjna czy niezawodna?

Rss 13.10.2015, 15:04 przez Paulina w Poradnik kupującego

Toyota Auris. Typowe usterki. Poradnik kupującego

W Polsce Auris stał się wręcz symbolem politycznym - jako jeden z atrybutów tzw. „lemingów”. Zarówno ludzie mówiący, że japońskie auta są nudne, jak i ci, dla których samochód jest wyznacznikiem politycznych sympatii, powinni poszukać pomocy specjalisty. My dziś przyjrzymy się Toyocie Auris pod kątem awaryjności, a nie polityki i sprawdzimy, czy warto kupić to auto.

Rss 21.05.2013, 14:41 przez marta w Poradnik kupującego

Toyota Land Cruiser J100. Typowe usterki. Poradnik kupującego.

Toyota Land Cruiser J100 to samochód, w którym połączono ponadczasowy wygląd pięknego auta terenowego z bardzo luksusowym i przestronnym wnętrzem. Dzięki temu auto przypadło do gustu nie tylko tym, którzy lubią poszaleć po wyboistych drogach...

Rss 20.05.2013, 13:57 przez marta w Poradnik kupującego

Toyota RAV 4 II. Typowe problemy. Poradnik kupującego.

Toyota RAV 4 to auto, które może poszczycić się ponadczasową urodą, doskonałymi opiniami oraz perfekcyjnym wykonaniem.

Rss 06.05.2013, 11:17 przez marta w Poradnik kupującego

Toyota Avensis II. Typowe usterki. Poradnik kupującego

Toyota Avensis drugiej generacji prezentuje sobą wszystko to, czego człowiek może oczekiwać po rodzinnym aucie klasy D. Jest wygodna, komfortowa, a do tego wszystkiego jeszcze ma interesujący wygląd.

Rss 29.04.2013, 12:37 przez marta w Poradnik kupującego

Toyota Avensis I. Typowe usterki. Poradnik kupującego

Toyota Avensis pierwszej generacji to interesująca propozycja dla wszystkich, którzy poszukują wygodnego auta rodzinnego, w dodatku niedrogiego jak na swoją klasę.

Rss 23.04.2013, 11:33 przez marta w Poradnik kupującego

Toyota Corolla E15 Typowe usterki. Poradnik kupującego.

Toyota Corolla E15 to już dziesiąte wcielenie tego popularnego auta kompaktowego. Miliony zadowolonych użytkowników na całym świecie cieszą się ze swoich „korolek”.

Rss 17.04.2013, 13:17 przez marta w Poradnik kupującego

Toyota Corolla E12. Typowe usterki. Poradnik kupującego.

Toyota Corolla E12 to już dziewiąta generacja tego popularnego modelu. Auto zastąpiło legendarną Corollę E11, która przypomina owada z wytrzeszczonymi oczami i jest do tej pory uznawana za wzór auta bezawaryjnego.

Rss 08.04.2013, 16:42 przez marta w Poradnik kupującego

Toyoty tańczą na lodzie

Dziś ostatni dzień astronomicznej zimy. By godnie (i skutecznie) ją pożegnać - relacja z Winter Test 2013.

Rss 20.03.2013, 16:32 przez marta w Porady

Toyota Yaris II - typowe usterki, poradnik kupującego

Pierwsza generacja modelu Yaris cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dlatego też w 2005 roku koncern zaprezentował drugą generację tego auta. 

Rss 25.02.2013, 20:24 przez konrad w Poradnik kupującego

Toyota Yaris I - typowe usterki, poradnik kupującego

Toyota Yaris I to miejskie autko, które pojawiło się w salonach w 1999 roku. W Polsce samochód zrobił furorę jako samochód firmowy.

Rss 25.02.2013, 20:23 przez konrad w Poradnik kupującego

Premiery

Toyota C-HR - nowość w segmencie crossoverów

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie debiutuje nowy crossover Toyota C-HR. 

Rss 01.03.2016, 14:45 przez Dawid w Premiery

Nowa Toyota Verso – bezpieczeństwo i styl

W lutym przyszłego roku zadebiutuje odświeżona wersja modelu Verso

Rss 22.12.2015, 20:33 przez Paulina w Premiery

Toyota S-FR Racing Concept na targach Tokyo Auto Salon 2016

Na początku przyszłego roku podczas Tokyo Auto Salon Toyota zaprezentuje trzy samochody koncepcyjne

Rss 04.12.2015, 21:53 przez Paulina w Premiery

Zobacz polskie zwiastuny nowej Toyoty Prius! [Video]

Toyota Prius - auto nie z tego świata! 

Rss 27.10.2015, 11:23 przez Paulina w Premiery

Hybrydowy koncept Toyoty C-HR

Nowa definicja miejskiego crossovera o emocjonującym designie

Rss 27.10.2015, 10:24 przez Paulina w Premiery

Innowacje technologiczne w Priusie czwartej generacji

Nowe zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w Priusie czwartej generacji pozwoliły zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin o 18%

Rss 19.10.2015, 13:54 przez Paulina w Premiery

Toyota prezentuje 3 nowe samochody koncepcyjne podczas Tokyo Motor Show

W czasie tegorocznego Salonu Samochodowego w Tokio Toyota przedstawi swoją wizję motoryzacji przyszłości w postaci trzech nowych samochodów koncepcyjnych

Rss 12.10.2015, 14:54 przez Paulina w Premiery

Toyota GT86 po liftingu – zdjęcia szpiegowskie

Portal caradvice.com.au opublikował zdjęcia szpiegowskie Toyoty GT86 lub Subaru BRZ po liftingu. Publikujemy link do tych materiałów

Rss 23.09.2015, 11:43 przez Bogusław w Premiery

Toyota C-HR Concept

Podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie debiutuje nowy koncepcyjny crossover Toyota C-HR. 

Rss 17.09.2015, 10:37 przez Bogusław w Premiery

Prius IV generacji odslania tajemnice

Debiutujący Prius czwartej generacji stanowi największy przełom w rozwoju napędu hybrydowego od czasu pojawienia się pierwszego Priusa w 1997 roku.

Rss 17.09.2015, 09:54 przez Bogusław w Premiery

Odświeżona Toyota Tacoma 2016 z uchwytem do kamery GoPro w standardzie

Ciekawostką liftingu będzie dołączenie do standardowego wyposażenia uchwytu do bardzo popularnej wśród off-roaderów kamery GoPro

Rss 23.07.2015, 11:53 przez Paulina w Premiery

Toyota Auris po liftingu już w salonach

Zobacz, jak zmieniał się ten model! 

Rss 20.07.2015, 12:34 przez Paulina w Premiery

Nowa Toyota Auris w Polsce od połowy lipca

W dniach 18-19 lipca Toyota wprowadza do salonów w Polsce zmodernizowanego Aurisa. Toyota utrzymuje cenę startową na poziomie 59 900 zł. Trwa atrakcyjna przedsprzedaż modelu w wersji hybrydowej – cena od 79 900 zł.

Rss 23.06.2015, 12:36 przez Bogusław w Premiery

Prius+ 2015: znaczące zmiany

Bardziej dynamiczne nadwozie. Bardziej wyrafinowane wykończenie wnętrza. Większa dostępność zaawansowanych technologii. Lepszy stosunek jakości do ceny. Napęd spełniający normę Euro6. To wszystko ma Prius + 2015

Rss 23.04.2015, 09:26 przez Bogusław w Premiery

Premiery Toyoty w Genewie: Nowy Auris

Jeszcze bardziej stylowy i wyposażony w nowe silniki!

Rss 04.03.2015, 10:24 przez Paulina w Premiery

Kolejny przełom w motoryzacji - seryjny model na ogniwa paliwowe

Pierwszy seryjny samochód z wodorowymi ogniwami paliwowymi na rynku w Europie już w 2015 roku

Rss 14.10.2014, 10:18 przez Bogusław w Premiery

Auris Touring Sports – powrót kompaktowego kombi Toyoty

Największe w klasie możliwości załadunku aż do 1658 litrów. Cena w Polsce od...

Rss 12.06.2013, 16:11 przez Bogusław w Premiery

Auris - kolejna hybryda Toyoty

W dniach 13-14 kwietnia we wszystkich salonach Toyoty w Polsce zadebiutuje kolejna odsłona nowego Aurisa, wyposażona w pełną technologię hybrydową. Znamy ceny!

Rss 28.03.2013, 14:49 przez Bogusław w Premiery

Toyota Auris kombi to Touring Sports

W Genewie Toyota zaprezentuje Aurisa Touring Sports, czyli odmianę kombi kompaktowego modelu.

Rss 15.02.2013, 16:05 przez Bogusław w Premiery

Polska ofensywa Toyoty

Podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości: RAV4 czwartej generacji i mini van Verso. Znamy ceny!

Rss 05.02.2013, 17:01 przez Bogusław w Premiery

Toyota podczas Salonu w Genewie

Toyota zaprezentuje na w Genewie dwa nowe samochody koncepcyjne oraz nowe generacje RAV4 i Aurisa Touring Sports (kombi).

Rss 01.02.2013, 16:53 przez Bogusław w Premiery

Toyota Auris na Start

W swoim segmencie nowy Auris będzie wyróżniał się trzema rodzajami napędu – benzynowym, Diesla oraz pełnym napędem hybrydowym, a oprócz 5-drzwiowego nadwozia typu hatchback wkrótce dołączy także kombi o nazwie Auris Touring Sports.

Rss 08.11.2012, 09:20 przez Bogusław w Premiery

Auris Touring Sports - powrót kombi w segmencie

Nowa Toyota Auris dołączając do oferty wraz z nową generacją Aurisa nadwozie kombi (Touring Sports), będzie stanowiła istotny element planowanego wzrostu udziału kompaktowej Toyoty w klasie.

Rss 27.09.2012, 11:02 przez konrad w Premiery

Toyota Prius Plug-in Hybrid - od teraz dostępna w Polsce

Na polskim rynku debiutuje najnowsza odmiana Toyoty Prius, model Plug-in, umożliwiający użytkownikowi ładowanie baterii pojazdu ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

Rss 22.09.2012, 11:05 przez konrad w Premiery

Prius+ hybrydowy mini-van

W 2013 roku na polskim rynku zadebiutuje model Prius+: bezprecedensowy, siedmioosobowy mini-van wyposażony w pełni hybrydowy napęd, oparty na najpopularniejszym samochodzie hybrydowym koncernu.

Rss 22.09.2012, 11:01 przez konrad w Premiery

Odmłodzenie Verso

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu zadebiutuje odmłodzona Toyota Verso, która łącznie z nowym Aurisem i Aurisem Touring Sports (kombi) rozpoczyna ofensywę Toyoty w europejskim segmencie samochodów kompaktowych.

Rss 19.09.2012, 18:07 przez konrad w Premiery

Nowa Toyota Auris - ofensywa w segmencie kompaktów

Nowa generacja jest wyrazem dążenia Toyoty do projektowania atrakcyjnych, wyrazistych i dynamicznych samochodów, bazując na wieloletniej reputacji koncernu produkującego niezawodne pojazdy o najwyższej jakości wykonania.

Rss 19.09.2012, 17:25 przez konrad w Premiery

Yaris Trend - ukłon do młodszych użytkowników

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu na stoisku Toyoty zadebiutuje nowa, specjalna edycja Yarisa o nazwie Trend.

Rss 19.09.2012, 14:17 przez konrad w Premiery

Nowa Toyota Auris – więcej dynamiki i technologia hybrydowa

Wraz z debiutem na paryskim salonie samochodowym (koniec września tego roku), nowy Auris rozpoczyna ofensywę Toyoty w popularnym segmencie C.

Rss 22.08.2012, 13:29 przez konrad w Premiery

Aktualności

Toyota C-HR w nowej wersji Selection

Model otrzymał nową, najwyższą wersję wyposażenia Selection, opracowaną specjalnie na polski rynek.

Rss 23.04.2018, 09:37 przez Dawid w Aktualności

Światowa premiera nowej Toyoty Auris na targach w Genewie

Na Salonie Samochodowym w Genewie zadebiutowała Toyota Auris trzeciej generacji, oparta na platformie TNGA.

Rss 07.03.2018, 12:57 przez Dawid w Aktualności

Sprzedaż hybryd Toyoty w Polsce przekroczyła 30 000 aut

Hybrydy stanowią 26 procent całkowitej sprzedaży samochodów Toyoty

Rss 06.12.2017, 11:07 przez Dawid w Aktualności

Premiera Toyoty Land Cruiser na Fleet Market 2017

Toyota Land Cruiser serii 150 nowej generacji będzie miała swoją polską premierę na targach Fleet Market w Warszawie

Rss 22.11.2017, 11:44 przez Dawid w Aktualności

Toyota Auris w nowej wersji Selection

Nowa wersja Selection odświeży gamę modelu Auris

Rss 08.05.2017, 11:09 przez Dawid w Aktualności

Ciężarówka napędzana ogniwami paliwowymi

Toyota konsekwentnie realizuje plan wprowadzania technologii wodorowej do głównego nurtu motoryzacji

Rss 21.04.2017, 12:07 przez Dawid w Aktualności

Sprzedaż hybryd Toyoty w Polsce przekroczyła 20 000 aut

Toyota sprzedała w Polsce już ponad 20 000 samochodów hybrydowych

Rss 15.03.2017, 11:18 przez Dawid w Aktualności

Nowości Toyoty podczas Geneva Motor Show 2017

Na zbliżających się targach Geneva International Motor Show 2017 Toyota zaprezentuje m.in. odświeżony model Yarisa oraz jego sportową wersję

Rss 21.02.2017, 11:55 przez Dawid w Aktualności

Nowy silnik benzynowy 1.5 dla Toyoty Yaris

Nowy silnik w gamie Yarisa o większej pojemności i mocy zastąpi jednostkę 1.33

Rss 26.01.2017, 09:56 przez Dawid w Aktualności

Ponad 210-konna Toyota Yaris zadebiutuje w Genewie

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Genewie Toyota zaprezentuje nową, sportową wersję Yarisa z silnikiem o mocy 210 KM

Rss 12.01.2017, 12:46 przez Dawid w Aktualności

Toyota najczęściej wybieraną marką przez Polaków

Piąty z rzędu rok wzrostu sprzedaży samochodów Toyoty w Polsce

Rss 05.01.2017, 12:15 przez Dawid w Aktualności

YUKO - nowy program car-sharingowy Toyoty

YUKO to pierwszy system car-sharingowy w Europie, w którym dostępne są wyłącznie samochody z napędem hybrydowym

Rss 09.12.2016, 11:07 przez Dawid w Aktualności

Ciężarówka Toyoty napędzana ogniwami paliwowymi

Po sukcesie wodorowego sedana Mirai Toyota zamierza rozpocząć prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi.

Rss 22.11.2016, 11:41 przez Dawid w Aktualności

Oferta rocznika 2016 w Toyocie

14 listopada Toyota rozpoczyna promocję rocznika 2016

Rss 14.11.2016, 10:50 przez Dawid w Aktualności

Toyota FCV PLUS na Salonie Samochodowym w Paryżu

Nadchodzi era społeczeństwa wodorowego

Rss 03.10.2016, 10:31 przez Dawid w Aktualności

Premiery Toyoty podczas Salonu Samochodowego w Paryżu 2016

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu Toyota tradycyjnie stawia na użytkowe technologie

Rss 21.09.2016, 13:49 przez Dawid w Aktualności

Toyota obchodzi 50-lecie Corolli

Toyota opublikowała specjalną stronę, której bohaterem jest obchodząca swój jubileusz Corolla.

Rss 10.08.2016, 10:40 przez Dawid w Aktualności

Rekordowe wzrosty sprzedaży hybryd w Europie i w Polsce

Sprzedaż hybryd zwiększyła się o 44%

Rss 19.07.2016, 10:46 przez Dawid w Aktualności

Rekordowe spalanie Priusa

Toyota Economy Race - nowy Prius uzyskał wynik zużycia paliwa tylko 2,807 l/100 km

Rss 13.05.2016, 12:19 przez Dawid w Aktualności

Toyota wyprodukowała 10 milionów aut w Europie

Toyota świętuje wyprodukowanie 10-milionowego auta na naszym kontynencie.

Rss 13.05.2016, 11:32 przez Dawid w Aktualności

Toyota C-HR - nowość w segmencie crossoverów

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie debiutuje nowy crossover Toyota C-HR. 

Rss 01.03.2016, 14:45 przez Dawid w Premiery

Rok 2015 rekordowym rokiem dla Toyoty w Polsce

Toyota okazała się drugą najpopularniejszą marką pod względem zarejestrowanych w 2015 roku samochodów osobowych. 

Rss 18.01.2016, 22:11 przez Paulina w Aktualności

Toyota liderem wdrażania nowych rozwiązań z dziedziny autonomicznego prowadzenia

Toyota zgłosiła ponad 1400 patentów z dziedziny technologii automatycznego prowadzenia samochodów w latach 2010-2015

Rss 10.01.2016, 19:16 przez Paulina w Aktualności

Wysoka wartość rezydualna Toyoty Prius 2016 według prognoz Info-Ekspert

Według przewidywań firmy Info-Ekspert wartość rezydualna nowego Priusa po 36 miesiącach i 60 tys. km przebiegu wyniesie do 55,5% wartości początkowej

Rss 14.12.2015, 20:42 przez Paulina w Aktualności

Toyota Mirai po raz pierwszy w Polsce

Toyota Mirai, najbardziej przełomowy pojazd dekady, przyjechał do Warszawy

Rss 04.12.2015, 22:34 przez Paulina w Aktualności

Toyota w badania nad sztuczną inteligencją

Toyota przeznaczy w ciągu 5 lat miliard dolarów na uruchomienie firmy Toyota Research Institute, zajmującej się prowadzeniem badań nad sztuczną inteligencją oraz robotyką. 

Rss 07.11.2015, 17:50 przez Paulina w Aktualności

Zobacz polskie zwiastuny nowej Toyoty Prius! [Video]

Toyota Prius - auto nie z tego świata! 

Rss 27.10.2015, 11:23 przez Paulina w Premiery

Hybrydowy koncept Toyoty C-HR

Nowa definicja miejskiego crossovera o emocjonującym designie

Rss 27.10.2015, 10:24 przez Paulina w Premiery

Inteligentny transport według Toyoty

ITS Connect oraz Ha:mo to dwa najnowocześniejsze systemy Toyoty przybliżające realizację wizji inteligentnego transportu

Rss 21.10.2015, 11:42 przez Paulina w Aktualności

Innowacje technologiczne w Priusie czwartej generacji

Nowe zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w Priusie czwartej generacji pozwoliły zmniejszyć zużycie paliwa i emisję spalin o 18%

Rss 19.10.2015, 13:54 przez Paulina w Premiery

Kolejny rekordowy rok sprzedaży hybrydowych Toyot w Polsce i Europie

Hybrydy stanowią już 23% całkowitej sprzedaży Toyoty i Lexusa w Europie; wzrost o 3 punkty procentowe

Rss 19.10.2015, 12:32 przez Paulina w Aktualności

Toyota prezentuje 3 nowe samochody koncepcyjne podczas Tokyo Motor Show

W czasie tegorocznego Salonu Samochodowego w Tokio Toyota przedstawi swoją wizję motoryzacji przyszłości w postaci trzech nowych samochodów koncepcyjnych

Rss 12.10.2015, 14:54 przez Paulina w Premiery

Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną

Toyota zajęła 6. miejsce na liście najbardziej wartościowych marek wszystkich branż w rankingu Interbrand 2015

Rss 06.10.2015, 15:13 przez Paulina w Aktualności

Ronan Chabot powraca do Toyoty w rajdzie Dakar

Ronan Chabot, znany kierowca rajdowy, wystartuje razem z Gillesem Pillotem w rajdzie Dakar 2016 za kierownicą prototypowego Hiluxa w barwach zespołu Toyota France Compétition.

Rss 05.10.2015, 11:43 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Prius 4x4???

Toyota Prius 2016 w wersji sport i 4x4 – nieoficjalne dane

Rss 02.10.2015, 15:51 przez Bogusław w Aktualności

W Japonii samochody rozmawiają ze sobą

Toyota wprowadza na rynek system ITS Connect oparty na komunikacji między samochodami i infrastrukturą drogową

Rss 01.10.2015, 13:13 przez Bogusław w Aktualności

Kanclerz Merkel i Toyota Mirai

Kanclerz Angela Merkel odwiedziła stoisko Toyoty podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie, aby zobaczyć Toyotę Mirai

Rss 18.09.2015, 09:30 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Prius IV – Prius na piątkę

Toyota Prius czwartej generacji stawia kolejny milowy krok w rozwoju technologii hybrydowej Toyoty. 

Rss 16.09.2015, 14:18 przez Paulina w Aktualności

Największy w Europie zlot fanów Land Cruiserów

W dniach 11-13 września, w miejscowości Storndorf niedaleko Frankfurtu, odbywa się największy w Europie zlot fanów i użytkowników terenówek spod znaku Toyoty. 

Rss 11.09.2015, 13:35 przez Bogusław w Aktualności

T-REX pustyni, czyli Hilux V8 z Afryki Południowej

Toyota South Africa sprzedała swojego milionowego Hiluxa i z tej okazji zbudowała unikalnego off-roadowego potwora na wzór Hiluxów startujących w Rajdzie Dakar. 

Rss 08.09.2015, 20:03 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Prius i jej kolejne odsłony

Podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie nastąpi europejska premiera Toyoty Prius czwartej generacji. Warto przypomnieć historię jej obecności na rynku 

Rss 05.09.2015, 10:42 przez Bogusław w Aktualności

Toyota zbuduje nowy bolid TS050 Hybrid z silnikiem turbo

Toyota Gazoo Racing, aktualny mistrz świata serii wyścigów długodystansowych FIA (World Endurance Championship), planuje daleko idące modyfikacje bolidu TS040 Hybrid. 

Rss 01.09.2015, 10:02 przez Bogusław w Aktualności

Ogniwa paliwowe z Toyoty Mirai do iPhone’a 6

Jeśli myśleliście, że ogniwa paliwowe mogą zasilać tylko samochody, spieszymy wyprowadzić was z błędu. Będą w telefnach komórkowych!!

Rss 31.08.2015, 20:20 przez Bogusław w Aktualności

Toyota opatentowała w 2014 roku najwięcej innowacji w dziedzinie napędów

Toyota zarejestrowała w 2014 roku najwięcej patentów technologicznych związanych z napędami samochodowymi (26% wszystkich zarejestrowanych innowacji z tej dziedziny należy do Toyoty);

Rss 31.08.2015, 20:16 przez Bogusław w Aktualności

Toyota na Indonesia International Auto Show 2015

Trwają właśnie targi motoryzacyjne Indonesia International Auto Show pod Dżakartą. Jest to o tyle ciekawe, ze pod znaną nazwą kryją się zupełnie nieznane nam modele.

Rss 28.08.2015, 09:30 przez Bogusław w Aktualności

Polka laureatką w międzynarodowym konkursie „Toyota Dream Car Art Contest”

Młoda artystka wzięła wczoraj udział w ceremonii wręczenia nagród konkursowych. Było to najważniejsze wydarzenie podczas jej pięciodniowej wycieczki po Japonii, na którą Zuzanna została zaproszona wraz z rodzicami.

Rss 27.08.2015, 10:25 przez Bogusław w Aktualności

Toyota taniej o VAT

100% VAT wraca bez krat – specjalna oferta Toyoty dla firm

Rss 25.08.2015, 14:09 przez Bogusław w Aktualności

Hybryda atakują... w Polsce

W pierwszym półroczu rynek samochodów hybrydowych w Polsce wzrósł o ponad połowę. Nie oznacza to jednak boomu...

Rss 25.08.2015, 08:32 przez Bogusław w Aktualności

Ponad 8 milionów samochodów hybrydowych od Toyoty

Po 18 latach od premiery Priusa liczba sprzedanych hybryd Toyoty przekroczyła 8 milionów1. Ostatni milion sprzedaży firma osiągnęła w ciągu zaledwie 10 miesięcy.

Rss 21.08.2015, 17:53 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Mirai – bezpieczeństwo technologii wodorowej

Toyota Mirai była testowana pod względem bezpieczeństwa przez dziesięć lat. Sprawdzano odporność samochodu na wertepy, na upał w południowej, a nawet strzelanie do zbiorników wodoru z broni palnej.

Rss 18.08.2015, 14:41 przez Bogusław w Aktualności

Toyota 2000GT i Land Cruiser FJ40 idą pod młotek!

W Monterey w Kalifornii trwa właśnie Pebble Beach Concours d’Elegance — prestiżowa impreza, podczas której prezentowane są i oceniane najbardziej eleganckie klasyczne pojazdy.

Rss 14.08.2015, 10:29 przez Paulina w Aktualności

Przyszłość dotarła do Europy – Mirai na europejskim rynku

Toyota wprowadza do sprzedaży w Europie model Mirai, pierwszy na świecie seryjnie produkowany samochód na wodorowe ogniwa paliwowe

Rss 11.08.2015, 16:32 przez Bogusław w Aktualności

Toyotą na kraterze wulkanów [VIDEO]

Trzy chilijskie wulkany, dwaj zaprawieni w bojach off-roaderzy i jedna Toyota Tundra TRD Pro. Oto film rejestrujący ich przygody

Rss 07.08.2015, 11:56 przez Bogusław w Aktualności

Toyota GT86 — silnik Skyactiv i układ hybrydowy w jednym?

Toyota GT86 dostanie nowy silnik w technologii Skyactiv oraz układ odzyskiwania energii z hamowania (KERS), co spowoduje, że sportowa Toyota stanie się częściową hybrydą.

Rss 06.08.2015, 14:19 przez Bogusław w Aktualności

600 zamówień na Toyotę Mirai w 10 dni

Pierwszy na świecie seryjny samochód na wodorowe ogniwa paliwowe trafi do salonów w słonecznym stanie dopiero w październiku, ale już wiadomo, że odniesie komercyjny sukces.

Rss 06.08.2015, 11:09 przez Bogusław w Aktualności

Platforma Toyoty

Modułowe platformy mamy już w koncernie Volkswagen i koncernie PSA. Właśnie podano, że Toyota wprowadzi modułowe platformy TNGA do większości modeli do 2020 roku

Rss 04.08.2015, 15:36 przez Bogusław w Aktualności

Gdy spotka się dwóch zapaleńców... [VIDEO]

Kuba Przygoński - ustanowił rekord Guennessa, driftując z prędkością 217,97 km/h. Felix Baumgartner - przekroczył prędkość dźwięku w locie swobodnym. A razem... ZOBACZ

Rss 04.08.2015, 12:23 przez Bogusław w Aktualności

Czy tak wyglądałoby GT86 po tuningu Ove Anderssona?

Aby oddać honory zwycięskim autom rajdowym i wyścigowym z przeszłości, powstała kolekcja sześciu GT86 nawiązujących wyglądem do 6 legendarnych Toyot. 

Rss 03.08.2015, 18:56 przez Bogusław w Aktualności
Rss 24.07.2015, 13:39 przez Paulina w Aktualności

Ruszyły zamówienia na Toyotę Mirai w Kalifornii

Wiele wskazuje na to, że Mirai stanie się ostatnim krzykiem mody wśród gwiazd Hollywood chcących udowodnić swoje ekologiczne zaangażowanie i wyeliminuje Teslę S

Rss 23.07.2015, 17:04 przez Bogusław w Aktualności

Toyota opracowała roboty do opieki nad osobami starszymi i chorymi

Technologia w służbie najbardziej potrzebującym opieki 

Rss 23.07.2015, 12:56 przez Paulina w Aktualności

Odświeżona Toyota Tacoma 2016 z uchwytem do kamery GoPro w standardzie

Ciekawostką liftingu będzie dołączenie do standardowego wyposażenia uchwytu do bardzo popularnej wśród off-roaderów kamery GoPro

Rss 23.07.2015, 11:53 przez Paulina w Premiery

Toyota Prius Plug In zwiększa zasięg

Toyota Prius Plug-in Hybrid ma zasięg na akumulatorach ok 20 km. Jedankże w roku 2017 ma powstać model z zasięgiem około 50 km na silniku elektrycznym

Rss 22.07.2015, 11:02 przez Bogusław w Aktualności

Ogniwa paliwowe - kolejna odsłona

Toyota testuje autobus na wodorowe ogniwa paliwowe w wielkomiejskich warunkach w Tokio

Rss 21.07.2015, 09:32 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Auris po liftingu już w salonach

Zobacz, jak zmieniał się ten model! 

Rss 20.07.2015, 12:34 przez Paulina w Premiery

Toyota Prius przejechała milion kilometrów bez żadnej awarii

Jednym z najlepszych sposobów przekonania się o trwałości samochodu hybrydowego jest sprawdzenie, jak dany model radzi sobie w korporacji taksówkowej.

Rss 17.07.2015, 14:30 przez Bogusław w Aktualności

Toyota drugą marką w Polsce – wyniki po 6 miesiącach 2015 roku

Zobacz jakie modele Toyoty były najczęściej wybieranymi w Polsce!

Rss 15.07.2015, 11:54 przez Paulina w Aktualności

50 lat Toyoty UK na zdjęciach fanów marki

W tym roku Toyota UK świętuje 50-lecie swojego istnienia!

Rss 11.07.2015, 13:45 przez Paulina w Aktualności

W Kalifornii dopłaty do Toyoty Mirai wyniosą do 6500 dolarów

Kalifornia zmienia zasady przyznawania dopłat do ekologicznych samochodów, uzależniając je od dochodu kupujących

Rss 09.07.2015, 12:05 przez Paulina w Aktualności

Toyota Mirai z zasięgiem do 502 km

Toyota Mirai zwiększyła zasięg na jednym tankowaniu do 502 km. To najlepszy wynik wśród wszystkich produkcyjnych samochodów nieemitujących spalin

Rss 06.07.2015, 18:19 przez Bogusław w Aktualności

Tu powstają europejskie Toyoty

Minęło 15 lat, odkąd pierwszy samochód zaprojektowany w studiu projektowym ED2 został Europejskim Samochodem Roku. Była to Toyota Yaris, nagrodzona w 2000 roku.

Rss 04.07.2015, 10:14 przez Bogusław w Aktualności

Ponad 1000 zamówień w Polsce na nową Toyotę Avensis [Video]

Nowa Toyota Avensis cieszy się w Polsce olbrzymim powodzeniem wśród klientów. 

Rss 02.07.2015, 16:18 przez Paulina w Aktualności

Wirtualne Crash testy Toyoty dokładniejsze w przewidywaniu skutków kolizji

Wirtualny manekin THUMS 5 wyposażono w nowy matematyczny model mięśni, pozwalający symulować różnorodne stany postawy ciała, od rozluźnionej po napiętą.

Rss 02.07.2015, 15:19 przez Paulina w Aktualności

Toyota GT86 i Shelby Toyota 2000 GT — znajdź różnice

W niedzielę zakończył się Goodwood Festival of Speed, gdzie wśród atrakcji przygotowanych przez Toyotę znalazło się 6 specjalnie opracowanych egzemplarzy Toyoty GT86

Rss 29.06.2015, 22:03 przez Bogusław w Aktualności

Argentyna: Egzotyka także w motoryzacji

Egzotyczne Toyoty na Salonie Motoryzacyjnym w Buenos Aires 2015

Rss 25.06.2015, 15:13 przez Bogusław w Aktualności

61. urodziny nazwy Land Cruiser

24 czerwca 1954 roku powstała nazwa „Land Cruiser” — dziś synonim jakości, trwałości i niezawodności. Land Cruisery są obecne na wszystkich kontynentach — to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie.

Rss 24.06.2015, 09:38 przez Bogusław w Aktualności

Samochód na wodór - jak to działa?

We wrześniu będzie można zobaczyć Mirai na własne oczy w wybranych salonach Toyoty w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Danii. Ale jak to działa?

Rss 23.06.2015, 13:49 przez Paulina w Aktualności

Toyota dziękuje Tatom [Video]

23 czerwca obchodzimy w Polsce Dzień Ojca. Dla Toyoty to idealna okazja, aby podziękować wszystkim tatom, którzy wprowadzili swoje dzieci w świat motoryzacji.

Rss 23.06.2015, 10:30 przez Paulina w Aktualności

Bolid Toyota TS040 Hybrid. 24 h na pełnym gazie

Hybrydowe Toyoty Prius, Auris czy Yaris stały się na naszych drogach codziennością, ale nie wszyscy wiedzą, że japoński gigant motoryzacji buduje również samochody wyścigowe z napędem hybrydowym

Rss 09.06.2015, 19:31 przez Bogusław w Aktualności

Napędzany nurtem Oil Creek [VIDEO]

Drugi film Toyoty o nietypowych technikach pozyskiwania wodoru

Rss 09.06.2015, 16:05 przez Paulina w Aktualności

Wyciekły zdjęcia Toyoty Land Cruiser 200 i Lexusa LX570 po liftingu

W sierpniu zadebiutują w Japonii dwie nowe wersje popularnych terenówek — Toyota Land Cruiser 200 i Lexus LX570.

Rss 02.06.2015, 16:36 przez Bogusław w Aktualności

Dzień Dziecka z Jakubem Przygońskim i Toyotą GT86 [Video]

Zobacz jak dzień dziecka uczciła Toyota wraz z Kubą Przygońskim

Rss 01.06.2015, 13:13 przez Paulina w Aktualności

Akio Toyoda na 17. miejscu „The Power List”

Akio Toyoda najbardziej wpływowym liderem w branży motoryzacyjnej według ADWEEK

Rss 29.05.2015, 11:36 przez Paulina w Aktualności

Być jak mistrzowie Endurance i Formuły 1

Centrum nauki bezpiecznej jazdy Toyoty mobilitas w Japonii ma już 10 lat. W tym czasie 50 tys. kursantów trenowało na torze Fuji Speedway, 

Rss 28.05.2015, 15:59 przez Bogusław w Aktualności

Ogniwa paliwowe - dalsze prace

Przełomowa metoda badań pozwoli konstruować bardziej wydajne i trwałe ogniwa paliwowe

Rss 25.05.2015, 10:06 przez Bogusław w Aktualności

Nowa generacja legendarnej hybrydy na testach - zobacz szpiegowskie video

Na stacji benzynowej w Baker, w Kalifornii, wytropiono zakamuflowany prototyp samochodu, którego kształt żywo przypomina hybrydowego bestsellera Toyoty.

Rss 22.05.2015, 16:55 przez Paulina w Aktualności

Innowacyjny silnik Toyoty 1.2 Turbo

W lipcu br. pod maską zmodernizowanej Toyoty Auris zadebiutuje całkowicie nowa jednostka benzynowa z turbosprężarką, opracowana od podstaw przez Toyota Motor Corporation w Japonii.

Rss 21.05.2015, 09:39 przez Bogusław w Aktualności

Nowa Toyota Avensis w Polsce

Nowa Toyota Avensis już w czerwcu. Cennik nowego Avensisa będzie rozpoczynał się od kwoty 86 900 zł, czyli dokładnie takiego samego poziomu, jak w przypadku obecnie oferowanej wersji modelu. 

Rss 14.05.2015, 09:45 przez Bogusław w Aktualności

Toyota RAV4 w wersji sport

Lżejsza o 250 kg. Wymieniono fabryczne zawieszenie na wyprodukowane przez TEIN i opony szosowe na BFGoodrich All-terrain DOT 215/75R1. Silnik... bez zmian

Rss 13.05.2015, 16:46 przez Bogusław w Aktualności

Hybrydowe taksówki w Warszawie i Wrocławiu

Korporacja taksówkowa EcoCar kupuje flotę niemal 70 Toyot Auris Hybrid, które będą woziły pasażerów w Warszawie i Wrocławiu.

Rss 13.05.2015, 15:33 przez Bogusław w Aktualności

Samochód napędzany łajnem? [VIDEO]

Zobacz jak wyprodukować wodór z obornika - Toyota odpowiada na niewyszukaną krytykę Tesli

Rss 29.04.2015, 13:25 przez Paulina w Aktualności

Toyota najcenniejszą globalną marką z Japoni

Najwartościowsze z Japonii: Toyota, Honda, Canon, Sony, Nissan, Panasonic,Uniqlo, Nintendo, Lexus, Toshiba

Rss 29.04.2015, 09:56 przez Paulina w Aktualności

Auris po liftingu: zamów dziś odbierz w lipcu

Ruszyła przedsprzedaż hybrydowej Toyoty Auris po face-liftingu – rekordowo atrakcyjna cena 79 900 złotych

Rss 21.04.2015, 12:48 przez Bogusław w Aktualności

Toyota rośnie w siłę

Toyota Motor Europe (TME) poinformowała o wynikach sprzedaży firmy w pierwszym kwartale 2015 roku. 

Rss 14.04.2015, 19:25 przez Bogusław w Aktualności

Kolejna hybryda Toyoty

Toyota zaprezentowała w Nowym Jorku model RAV4 Hybrid AWD

Rss 02.04.2015, 21:29 przez Bogusław w Aktualności

Nowa inwestycja Toyota Motor Europe w Polsce

Toyota otwiera w Polsce Centrum Usług Wspólnych do prowadzenia części prac księgowych dla wszystkich europejskich oddziałów koncernu i spółek zależnych.

Rss 02.04.2015, 20:16 przez Bogusław w Aktualności

Rok 2015 rokiem hybryd w Polsce?

Napęd hybrydowy Toyoty przebojem zdobywa polski rynek w 2015 r. Sprzedaż hybrydy wyższa niż diesla

Rss 18.03.2015, 16:51 przez Bogusław w Aktualności

Toyota została partnerem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Toyota Motor Corporation (Toyota) podpisała umowę z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl), w ramach której koncern zostaje partnerem głównym Komitetu i Igrzysk Olimpijskich.

Rss 16.03.2015, 15:52 przez Paulina w Aktualności

Premiery Toyoty w Genewie: Nowy Auris

Jeszcze bardziej stylowy i wyposażony w nowe silniki!

Rss 04.03.2015, 10:24 przez Paulina w Premiery

Toyota Land Cruiser odchodzi - żegnaj twardzielu

Ostatnia okazja do zakupu Toyoty Land Cruiser V8. Model znika z Europy

Rss 25.02.2015, 18:17 przez Bogusław w Aktualności

Nowy Auris w Genewie?

Na stoisku Toyoty w Genewie do nowego Avensisa dołączy zmodernizowany Auris

Rss 23.02.2015, 11:51 przez Bogusław w Aktualności

Premiera nowej Toyoty Avesis zbliża się wielkimi krokami!

Nowa Toyota Avensis zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie

Rss 16.02.2015, 12:23 przez Paulina w Aktualności

Infrastruktora tankowania wodoru, wspólna inwestycja

Toyota, Nissan i Honda będą wspólnie wpierały rozwój infrastruktury tankowania wodoru

Toyota Motor Corporation, Nissan Motor Co., Ltd. i Honda Motor Co., Ltd. uzgodniły podjęcie wspólnych działań na rzecz przyspieszenia rozwoju sieci tankowania samochodów wodorowych.

Rss 12.02.2015, 15:27 przez Bogusław w Aktualności

Toyota oferuje Hybrydę taniej niż wersje Diesel

Hybrydowa Toyota Auris z wyprzedaży rocznika 2014 tańsza od wersji benzynowej i diesla z 2015 roku

Rss 09.02.2015, 19:55 przez Bogusław w Aktualności

Ekologiczna Hybryda po której zostają nieekologiczne akumulatory

Toyota Motor Europe rozszerza sieć recyklingu akumulatorów wykorzystywanych w samochodach hybrydowych

Rss 06.02.2015, 10:27 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Motorsport wraca do serii WRC

TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) wróci w 2017 roku do serii FIA World Rally Championship (WRC). Zespół wystartuje Yarisem WRC,

Rss 30.01.2015, 19:46 przez Bogusław w Aktualności

Polska eksporterem aut

Fachowcy sprowadzający stare samochody mówią, że mamy droższe nowe modele niż w Niemczech. Jednakże prawda jest chyba inna….

Rss 20.01.2015, 18:42 przez Bogusław w Aktualności

Czy ogniwa paliwowe to przyszłość? CHYBA TAK!

Toyota w jeden miesiąc zebrała cztery razy więcej zamówień na wodorowy model Mirai, niż planowała na cały rok

Rss 19.01.2015, 14:06 przez Bogusław w Aktualności

Toyota umacnia swą pozycję w Europie

Czwarty z rzędu rok wzrostów Toyoty w Europie; Rekordowa sprzedaż samochodów hybrydowych

Rss 15.01.2015, 14:38 przez Bogusław w Aktualności

Polacy uwierzyli w hybrydy

Na popularności zyskują samochody hybrydowe. Toyota zanotowała wzrost sprzedaży takich aut o 65 proc

Rss 12.01.2015, 08:24 przez Bogusław w Aktualności

Znamy ranking sprzedaży aut w 2014

To nie Volkswagen jest drugi pod wzledem sprzedaży w Polsce w roku 2014. Druga jest Toyota. Oto szczegóły sprzedaży w 2014 r.

Rss 09.01.2015, 12:29 przez Bogusław w Aktualności

Ogniwa Paliwowe Toyoty - technologia dla wszystkich

Toyota udostępnia innym producentom patenty związane z technologią wodorowych ogniw paliwowych

Rss 08.01.2015, 08:47 przez Bogusław w Aktualności

Komunikacja w mieście wg Toyoty

„Cité lib by Ha:mo” – nowy model transportu miejskiego w oparciu o innowacyjne pojazdy elektryczne Toyoty i sieć komunikacji miejskiej

Rss 01.01.2015, 13:27 przez Bogusław w Aktualności

Toyota znów na prowadzeniu

Toyota po raz trzeci z rzędu wygrywa Ranking Jakości niemieckiego magazynu AutoBild

Rss 18.12.2014, 13:27 przez Paulina w Aktualności

Toyota udostępnia na swojej stronie LiveChat dla klientów

Toyota LiveChat to pionierski projekt w polskiej branży motoryzacyjnej!

Rss 09.12.2014, 11:45 przez Paulina w Aktualności

Jaki samochód kupić? Raport TUV

Toyota ponownie najbardziej niezawodną marką motoryzacyjną – Raport TUV 2015

Rss 06.12.2014, 10:08 przez Bogusław w Aktualności

Technika Fuel Cell – technologia wprowadzona do produkcji

Toyota rozpoczyna sprzedaż pierwszego modelu Fuel Cell. Warto wiec poznać jego budowę i zalety

Rss 03.12.2014, 14:09 przez Bogusław w Aktualności

Pomysłowa Toyota!

Toyota ponownie w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm świata – raport The Boston Consulting Group

Rss 02.12.2014, 11:26 przez Paulina w Aktualności

Toyta Racing mistrzem świata 2014 w serii wyścigów długodystansowych

TOYOTA Racing zdobyła mistrzostwo świata producentów i kierowców po sukcesie w 6- godzinnym wyścigu w San Paulo, ostatnim w serii FIA World Endurance Championship 2014.

Rss 01.12.2014, 15:45 przez Paulina w Aktualności

W 2015 roku Toyota wprowadza nowe systemy bezpieczeństwa czynnego

Od 2015 roku będzie montować w swoich pojazdach nowoopracowane systemy bezpieczeństwa czynnego, których zadaniem będzie zapobieganie kolizjom nawet przy wysokich prędkościach, lub minimalizowanie ich skutków.

Rss 26.11.2014, 14:03 przez Bogusław w Aktualności

Skąd Toyota czerpie energię?

Toyota Motor Poland z elektrownią fotowoltaiczną na dachu swojej warszawskiej siedziby – pionierski projekt z RWE Polska

Rss 25.11.2014, 13:02 przez Paulina w Aktualności

Auto na wodór, czyli motoryzacyjna rewolucja [VIDEO]

Czy auta napędzane energią z ogniw wodorowych maja szansę zdobyć popularność w Polsce? Pytamy Roberta Mularczyka, specjalistę ds. PR Toyota Motor Poland.

Rss 03.11.2014, 11:30 przez Paulina w Aktualności

Jak zwiększyć sprzedaż hybryd w Polsce?

Klienci PZU dostaną hybrydowe Toyoty jako samochody zastępcze. 300 aut w tym roku w partnerskich wypożyczalniach

Rss 28.10.2014, 08:08 przez Bogusław w Aktualności

Kolejny przełom w motoryzacji - seryjny model na ogniwa paliwowe

Pierwszy seryjny samochód z wodorowymi ogniwami paliwowymi na rynku w Europie już w 2015 roku

Rss 14.10.2014, 10:18 przez Bogusław w Premiery

Czy auta elektryczne to przyszłość?

Prezes Toyota Motor Europe: Auta elektryczne przyszłością miast. Na dalsze trasy auta napędzane ogniwami paliwowymi

Rss 14.10.2014, 10:05 przez Bogusław w Aktualności

Toyota w Polsce w 2014 - 2000 hybryd

Cztery lata temu Toyota sprzedawała w Polsce 50-200 hybryd rocznie, w 2013 roku liczba ta sięgnęła już 1,6 tysiąca. Plany na rok 2014 to ponad 2 tysięcy egzemplarzy.

Rss 04.08.2014, 08:55 przez Bogusław w Aktualności

Lexus i Toyota triumfują na Nurburgringu

Po morderczym wyścigu w LeMans ekipy Lexusa i Toyoty zawitały na niemieckim torze Nordschleife, na 24-godzinnym wyścigu Nürburgring.

Rss 07.07.2014, 09:40 przez Bogusław w Aktualności

Nowe AYGO debiutuje w salonach Toyoty

W dniach 28-29 czerwca, w polskich salonach Toyoty debiutuje zupełnie nowe AYGO. 

Rss 28.06.2014, 11:02 przez Bogusław w Aktualności

Kupując Toyotę nadzorujesz jej produkcję

Nowatorska aplikacja „Moja Toyota” – śledź drogę swojego auta z fabryki do twojego garażu!

Rss 15.05.2014, 09:56 przez Bogusław w Aktualności

Hybrydowa Toyota pokonała Audi i Porsche

Zespół Toyota Racing ponownie zwycięża w serii World Endurance Championship (WEC), nie dając szans swoim największym konkurentom, Audi i Porsche.

Rss 06.05.2014, 21:16 przez Bogusław w Aktualności

Yaris dla pracownika, Lexus GS 450h dla prezesa

Plebiscyt Fleet Awards Polska od lat jest barometrem rynku flotowego. W tym roku rozegrana kluczową rolę odegrały modele Toyoty i Lexusa.

Rss 29.04.2014, 07:30 przez Bogusław w Aktualności

Nowa Toyota Yaris - już latem

Lato 2014 roku będzie okresem ofensywy Toyoty w segmentach A i B. Obok nowego Aygo na początku drugiej połowy roku zadebiutuje także gruntownie zmodernizowany Yaris.

Rss 23.04.2014, 10:44 przez Bogusław w Aktualności

Adam Małysz kierowcą taksówki

Z okazji Prima aprilis Adam Małysz usiadł za kierownicą warszawskiej taksówki.

Rss 02.04.2014, 00:28 przez Paweł w Aktualności

Toyota Verso dla Europejczyka

W 2013 roku Toyota zaprezentowała gruntownie zmodernizowanego minivana Verso, opracowanego przez Toyotę wyłącznie na rynek europejski. Od tego momentu za rozwój projektu w całości odpowiada europejski oddział koncernu.

Rss 25.02.2014, 09:53 przez Bogusław w Aktualności

Hybrydy napędzają sprzedaż Toyoty

Toyota Motor Europe (TME) podała do wiadomości wyniki sprzedaży firmy w 2013 roku – łącznie sprzedanych zostało 847 540 samochodów, o 9 569 egzemplarzy więcej niż w 2012 roku.

Rss 15.01.2014, 10:00 przez Bogusław w Aktualności

Rok 2013 - rokiem Toyoty

Pamiętają państwo hasło "rok 2013 rokiem nowości Topyoty". Ta ekspansja przyniosła prawdziwy sukces

Rss 09.01.2014, 08:56 przez Bogusław w Aktualności

Małysz i jego Toyota

Odnosząc sukcesy rajdowe za kierownicą wyczynowej Toyoty Hilux, Adam Małysz w naturalny sposób wybiera także seryjne Toyoty na co dzień.

Rss 26.11.2013, 19:13 przez Bogusław w Aktualności

Wodorowa Toyota za dwa lata

Toyota opublikowała informacje na temat nowego samochodu wodorowego, który wejdzie do sprzedaży w 2015 roku.

Rss 18.10.2013, 09:54 przez Bogusław w Aktualności

420 KM w Yarisie Hybrid-R concept

Stoisko Toyoty podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie będzie poświęcone technologii i produktom hybrydowym, ze światową premierą Yarisa Hybrid-R concept.

Rss 27.08.2013, 21:31 przez Bogusław w Aktualności

Toyota "wzmacnia" ofertę samochodów

Toyota Motor Poland wprowadziła do oferty wzmocnione wersje Powerboost modeli Avensis, Hilux, Land Cruiser 150 i Land Cruiser V8 wyposażonych w silniki Diesla.

Rss 09.08.2013, 09:00 przez Bogusław w Aktualności

Toyota na podbój kosmosu

Toyota Motor Corporation, Wydział Technologiczny Uniwersytetu w Tokio, oraz Robo Garage Co.Ltd opracowały, wysłanego w kosmos, robota 

Rss 07.08.2013, 09:14 przez Bogusław w Aktualności

Toyota GT 86 Turbo odwołana

Serwis Automotive News donosi, iż ze względu na koszty Toyota nie podejmie się realizacji projektów GT 86 Turbo i GT 86 Cabrio.

Rss 02.08.2013, 10:36 przez Bogusław w Aktualności

Globalna sprzedaż Toyoty Prius przekroczyła 3 miliony egzemplarzy

W początku lipca 2013 roku całkowita sprzedaż Toyoty Prius przekroczyła na świecie liczbę 3 milionów egzemplarzy.

Rss 09.07.2013, 17:30 przez Bogusław w Aktualności

Hybrydy Toyoty bezkonkurencyjne na torze

Hybrydowe bolidy teamu Toyota Racing już drugi sezon z rzędu nie dają szans konkurentom z konwencjonalnymi napędami w serii wyścigów FIA World Endurance Championship. 

Rss 25.06.2013, 18:45 przez Bogusław w Aktualności

Toyota najlepszą marką samochodową

Sprzedaż samochodów Toyota i Lexus o napędzie hybrydowym przekroczyła liczbę 5,22 mln egzemplarzy, co pozwoliło  obniżyć emisji CO2 o około 35 mln ton. M.in. to przynosi sukcesy...

Rss 14.06.2013, 13:46 przez Bogusław w Aktualności

Światowy sukces Toyoty Katowice MG Centrum.

42 dilerów z 32 rynków europejskich otrzymało nagrodę „Ichiban” za najwyższe wskaźniki satysfakcji swoich klientów;

Rss 23.05.2013, 21:01 przez Bogusław w Aktualności

Orange i ekologicze Aurisy Hybrid

30 najlepszych handlowców Orange zostało nagrodzonych nowymi pojazdami służbowymi – Toyotami Auris Hybrid.

Rss 17.05.2013, 20:05 przez Bogusław w Aktualności

Eksport Yarisa do Ameryki Północnej

Na początku maja we francuskiej fabryce Toyoty uruchomiona została produkcja modelu Yaris przeznaczonego na rynki północnoamerykańskie. Prognoza: 25 tys. egzemplarzy...

Rss 16.05.2013, 21:08 przez Bogusław w Aktualności

Toyota ogłasza wyniki finansowe

W okresie 1 kwietnia 2012 do 31 marca 2013 r. TMC sprzedała globalnie 8,871 miliona pojazdów, o 1,519 miliona egzemplarzy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Rss 08.05.2013, 16:22 przez Bogusław w Aktualności

5 milionów samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa na świecie

Sprzedaż samochodów hybrydowych na świecie przekroczyła 5 milionów egzemplarzy - czyli o tym, jak zaoszczędzono ok. 1,2 miliarda litrów benzyny.

Rss 18.04.2013, 11:54 przez marta w Aktualności

Toyota wraca do gry

W marcu: 2 406 samochodów osobowych Toyoty; 797 rejestracji Toyoty Auris i pierwsze miejsce w rankingu rejestracji modeli w marcu; 771 rejestracji Toyoty Yaris i trzecie  miejsce w rankingu rejestracji.

Rss 06.04.2013, 13:17 przez Bogusław w Aktualności

Prius niższa cena – ofensywa Toyoty

Trwa ofensywa produktowa Toyoty na polskim rynku motoryzacyjnym. Przyszedł czas na hybrydy.

Rss 22.03.2013, 09:56 przez Bogusław w Aktualności

Najlepszy dealer Toyoty

Toyota Motor Poland od 2008 roku wybiera dilerów marki, którzy w swoich działaniach odnoszą najlepsze wyniki.

Rss 08.02.2013, 14:38 przez Bogusław w Aktualności

Toyota znowu liderem

Toyota w bardzo szybkim tempie odbudowała pozycję po katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi i tsunami z marca 2011 roku, które zakłóciły produkcję i dostawy aut

Rss 29.01.2013, 09:55 przez Bogusław w Aktualności

Auris i Auris Classic

Mieliśmy już Astrę Cassic czy Megane Classic. Teraz będzie także Auris Classic.

Rss 14.01.2013, 17:35 przez Bogusław w Aktualności

Drugi z rzędu rok wzrostu sprzedaży Toyoty w Europie

Na kurczącym się europejskim rynku motoryzacyjnym Toyota po raz drugi z rzędu uzyskała wzrost sprzedaży, sprzedając 837 969 pojazdów.

Rss 10.01.2013, 21:37 przez Bogusław w Aktualności

Toyota najmniej awaryjna

Niemiecki instytut badania jakości TUV wybrał najmniej awaryjne samochody. Wiodącą marką jest...

Rss 15.12.2012, 15:07 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Prius ma 15 lat

Najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy świata, którego debiutowi towarzyszyło hasło „w samą porę na 21 wiek”, obchodzi 15 urodziny.

Rss 13.12.2012, 17:40 przez Bogusław w Aktualności

Toyota rozpoczyna wyprzedaż rocznika 2012

500 egzemplarzy modeli Toyoty z rocznika 2012 oferowanych jest w rekordowo niskich cenach startowych.

Rss 20.11.2012, 12:59 przez marta w Aktualności

Silniki Toyoty z Polski do Japonii

Toyota chce jeszcze w tym roku rozpocząć eksport produkowanych w Polsce silników diesla do Japonii. Polskie fabryki mają też szanse na to, by zdobyć kontrakt na produkcję silników hybrydowych koncernu. 

Rss 15.11.2012, 11:48 przez Bogusław w Aktualności

Hybrydowa przyszłość?

Toyota Motor Corporation poinformowała, że łączna sprzedaż samochodów hybrydowych koncernu przekroczyła  w Japonii liczbę 2 mln sztuk, oraz 4.6 mln na całym świecie 

Rss 09.11.2012, 17:14 przez Bogusław w Aktualności

Toyota Auris na Start

W swoim segmencie nowy Auris będzie wyróżniał się trzema rodzajami napędu – benzynowym, Diesla oraz pełnym napędem hybrydowym, a oprócz 5-drzwiowego nadwozia typu hatchback wkrótce dołączy także kombi o nazwie Auris Touring Sports.

Rss 08.11.2012, 09:20 przez Bogusław w Premiery

75 lat Toyoty

W 2012 roku mija 75 lat od momentu założenia przez Kiichiro Toyodę firmy Toyota Motor Corporation (1937 r.).

Rss 02.11.2012, 20:36 przez Bogusław w Aktualności

Toyota wprowadza nowy samochód dostawczy

Toyota wprowadza nowy samochód dostawczy o nazwie ProAce.

Rss 17.10.2012, 20:48 przez marta w Aktualności

Wzrost sprzedaży Toyoty

Koniec kryzysu? Toyota zanotowala wzrost sprzedazy

Rss 09.10.2012, 19:14 przez Bogusław w Aktualności

Szok: Toyota Yaris Hybrid… nie pali benzyny!!!

Najbardziej oszczędny samochód?

Rss 08.10.2012, 19:09 przez konrad w Aktualności

Straż Miejska Wrocławia wybiera hybrydowe Toyoty Yaris

Od końca września br. ulice Wrocławia, w tym ścisłego centrum miasta, będą patrolowały dwie Toyoty Yaris Hybrid.

Rss 06.10.2012, 21:51 przez konrad w Aktualności

Sukces Toyoty powtórzony

W badaniu Best Global Brands 2012 Interbrand, Toyota po raz drugi z rzędu została ogłoszona najbardziej wartościową marką motoryzacyjną na świecie.

Rss 03.10.2012, 21:43 przez konrad w Aktualności

Hilux Adventure – edycja specjalna

Toyota Hilux – legendarny pick-up w praktycznej i atrakcyjnej stylistycznie wersji Adventure.

Rss 24.09.2012, 15:45 przez konrad w Aktualności

Toyota Avensis – wersja specjalna

Avensis - najbardziej popularny samochód segmentu D w Polsce w bardziej dynamicznym wydaniu.

Rss 24.09.2012, 15:44 przez konrad w Aktualności

Usportowienie sportowej Toyoty

Założona w 1954 roku TRD (Toyota Racing Development) projektuje w Japonii od niemal pół wieku akcesoria tuningowe do różnych modeli koncernu.

Rss 19.09.2012, 14:10 przez konrad w Aktualności

Historyczne zwycięzstwo

Zespół TOYOTA Racing zwyciężył w sobotę 15 września w wyścigu 6 Horas de Sao Paulo, piątej rundzie mistrzostw  świata FIA Endurance.

Rss 19.09.2012, 13:57 przez konrad w Aktualności

Toyota wraca na rajdowe trasy

TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) będzie znów uczestniczyć w rajdach, wystawiając model TMG Yaris R1A. Pierwsza prezentacja samochodu odbędzie się podczas niemieckiego rajdu ADAC w dniach 24-26 sierpnia.

Rss 16.08.2012, 13:07 przez konrad w Aktualności

Sukces hybrydowej Toyoty Yaris na polskim rynku

Hybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Plan sprzedaży Toyota Motor Poland na 2012 rok zakładał 200 sztuk.

Rss 08.08.2012, 16:19 przez konrad w Aktualności

Toyota liderem rynku samochodowego

W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wyniki produkcji i sprzedaży pojazdów przez firmy należące do TMC wykazują spektakularny wzrost.

Rss 01.08.2012, 14:46 przez konrad w Aktualności

Toyota - jednak najlepsza?

Od dłuższego czasu trwa zażarta walka o to, który z producentów samochodów jest największy. Walka rozgrywa się między General Motors, Volkswagenem i Toyotą. Oto ostanie dane, jakie podała Toyota Motor Corporation (TMC).

Rss 25.07.2012, 12:48 przez konrad w Aktualności

Kierowcy hybryd docenieni przez Kraków

Przejazd bus pasami, zniesienie opłat za miejsca postojowe, wjazd do wybranych stref ograniczonego ruchu – na te przywileje będą mogli liczyć właściciele aut hybrydowych i elektrycznych w Krakowie.

Rss 25.07.2012, 12:15 przez konrad w Aktualności

Prius Plug In przeszedł testy pozytywnie

Producent samochodów Toyota, francuski dostawca energii elektrycznej EDF oraz Urząd Miejski w Strasburgu opublikowały dane zebrane podczas drugiego roku próbnej eksploatacji samochodów hybrydowych Plug-In Hybrid Vehicle Toyoty w Strasburgu (samochody hybrydowe z możliwością ładowania baterii z gniazdka). Jazdy próbne prowadzone na szeroką skalę od 27 kwietnia 2010 r. miały na celu zgromadzenie doświadczeń użytkowników pojazdów Plug-In Toyoty. Opinie pozyskane zostały w warunkach autentycznej eksploatacji i dały jednocześnie podstawę do zainicjowania rozwoju publicznej infrastruktury służącej do ładowania akumulatorów.

Rss 10.07.2012, 11:19 przez konrad w Aktualności

Mała Toyota podbije Amerykę?

Toyota Motor Europe poinformowała, że od maja 2013 roku model Yaris produkowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), będzie eksportowany do USA, Kanady i Puerto Rico.

Rss 02.07.2012, 00:38 przez konrad w Aktualności

Do kawy

Toyota GT86 i Celica GT


Toyota GT86 i zabytkowa Celica GT 2000 liftback -sportowa wnuczka i muskularna prababka-odbyły wspólną sesję zdjęciową na ulicach Warszawy. Zobacz...

Rss 24.09.2015, 11:58 przez Bogusław w Do kawy

Toyota RSC — przyczajony tygrys z Kalifornii

W 2001 roku kalifornijskie studio projektowe Calty Design pokazało swój pomysł na młodzieżowy SUV z napędem na 4 koła. Wirtualną wersję modelu fani motoryzacji mogli wypróbować w grze Gran Turismo.

Rss 17.08.2015, 11:23 przez Bogusław w Do kawy

Cztery generacje Toyoty RAV4

Toyota RAV4 została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 1994 roku. Tak rozpoczęła się historia tego modelu i segmentu SUV.

Rss 12.08.2015, 14:21 przez Bogusław w Do kawy

Koncept Toyota RV-1 - samochód na wakacje

Toyotę Celicę liftback z 1973 nazywano „japońskim mustangiem”. Jego premierę poprzedziła prezentacja konceptu SV-1 i pokaz modelu kombi o nazwie RV-1.

Rss 11.08.2015, 09:31 przez Bogusław w Do kawy

35 lat legendy- Toyota Celica

Przez 35 lat na rynku pojawiło się 7 generacji modelu, które biły rekordy sprzedaży. Sportowa Toyota stała się ikoną w świecie motoryzacji i sportu motorowego.

Rss 09.07.2015, 16:54 przez Paulina w Do kawy

61. urodziny nazwy Land Cruiser

24 czerwca 1954 roku powstała nazwa „Land Cruiser” — dziś synonim jakości, trwałości i niezawodności. Land Cruisery są obecne na wszystkich kontynentach — to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie.

Rss 24.06.2015, 09:38 przez Bogusław w Aktualności

Toyoda AA — od tego się zaczęło

Pordzewiała, poniszczona, ale piękna i wciąż zdolna do jazdy — legendarną Toyodę AA możesz zobaczyć na własne oczy w muzeum w Hadze

Rss 17.06.2015, 12:01 przez Bogusław w Do kawy

Po Parku Jurajskim jeździły tak naprawdę Toyoty Land Cruiser

Dziś do kin trafia kolejna superprodukcja „Jurassic World”. Na ekrany wtargną przerażające dinozaury, a wraz z nimi SUV-y i terenówki Mercedesa. Pierowzorem jednak była Toyota

Rss 12.06.2015, 11:05 przez Bogusław w Do kawy

Napędzany nurtem Oil Creek [VIDEO]

Drugi film Toyoty o nietypowych technikach pozyskiwania wodoru

Rss 09.06.2015, 16:05 przez Paulina w Aktualności

Historia startów Toyoty w WRC

Chronologiczne udokumentowanie wszystkich startów Toyoty w WRC

Rss 30.01.2015, 19:42 przez Bogusław w Do kawy

Toyota Land Cruiser serii J7: legenda skończyła 30 lat

Land Cruiser serii J7, legendarna odmiana terenowego modelu Toyoty, która dotarła do najbardziej niedostępnych i wymagających zakątków ziemi, obchodziła 30 rocznicą uruchomienia produkcji.

Rss 04.01.2015, 11:49 przez Bogusław w Do kawy

Komunikacja w mieście wg Toyoty

„Cité lib by Ha:mo” – nowy model transportu miejskiego w oparciu o innowacyjne pojazdy elektryczne Toyoty i sieć komunikacji miejskiej

Rss 01.01.2015, 13:27 przez Bogusław w Aktualności

Toyota uratowała Porsche

Gdy Porsche znalazło się na skraju bankructwa, poprosiło o pomoc Toyotę. Japończycy uporządkowali system funkcjonowania przedsiębiorstwa i wyprowadzili Porsche na prostą.

Rss 15.05.2014, 09:34 przez Bogusław w Do kawy

75 lat Toyoty

W 2012 roku mija 75 lat od momentu założenia przez Kiichiro Toyodę firmy Toyota Motor Corporation (1937 r.).

Rss 02.11.2012, 20:36 przez Bogusław w Aktualności

Ogłoszenia motoryzacyjne

Marka:
Model:
ogłoszeń

Facebook

Premiery

Aktualności

Copyright © 2021 CR PLUS Sp. z o.o.