15-metrowy pałkarz Maxa Straussa, Peter Luka Doncic, podnosi Cavaliers nad Mavericks

CLEVELAND — najlepsze podanie Evana Mobleya w karierze, najgorszy wślizg Carysa LeVerta i drugi najlepszy na świecie pałkarz, który wygrał mecz Maxem Straussem od prawie 28 lat.

Takie były wtorkowe zamieszki w Cleveland.

Struss wypuścił i wyczerpał 59-metrowy zawodnik tuż przed upływem czasu, podnosząc swoich Cavaliers do ekscytującego zwycięstwa 121-119 nad Dallas Mavericks. Według ESPN Stats & Info jest to strzał oddany kilka kroków za linię połowy kortu i drugi najdłuższy w historii NBA zwycięski strzał w sygnalizator.

„Tak” – odpowiedział Struss zapytany, czy wie, że jego strzał będzie dobry. – Nawet nie wiem, co było dalej.

Cóż, Max, pobiegłeś do własnego koszyka z radości i szoku. Powtórka wideo pokazuje, że LeVert gonił cię i próbował cię atakować, ale powaliłeś go na tyle, że mógł się z tobą zmierzyć. Cavs unikali prawdziwego tłumu psów, ale większość kolegów z drużyny Strusa unosiła się nad nim i krzyczała nie wiadomo co – nie wierząc w to, co widzą.

„Nie wiem, co powiedziałem do mikrofonu (po meczu)” – powiedział Donovan Mitchell, który nie brał udziału w meczu o zwycięstwo drużyny Strus. „Jeśli Poly Sports to ma, upewnij się, że jest edytowane”.

Ostatnie 30 sekund tego meczu było pijane. Mitchell trafił 3, uzyskując przewagę 118-115. Kim jest Kyrie Irving, były strażnik? Największy strzał w historii franczyzy, pochował krótkiego skoczka na 23,8 sekundy przed końcem, co oczywiście zatrzymało zegar czasu akcji, co pozwoliło Cavs odzyskać piłkę. Dallas nie musiał od razu faulować i zdecydował się zastosować większą presję, prawie tracąc Dariusa Garlanda do wykonania rzutu sędziowskiego w akcji, w której Cleveland upierał się, że Garland został sfaulowany. Cavs wykorzystali ostatnią przerwę na żądanie, aby obronić posiadanie piłki, ale Mobley wyrzucił piłkę wychodzącą z niej.

READ  Dead Island 2 wreszcie pokazuje nową rozgrywkę po ośmiu latach

Jak można się było spodziewać, Mavericks szukali Luki Doncicia (45 punktów w meczu, 14 asyst, 9 zbiórek), ale podanie Maxiego Klebera zostało prawie zablokowane przez Mobleya. Doncic trafił w piłkę i zamiast sam oddać strzał, podał do szeroko otwartego PJ Washingtona na 2,6 sekundy przed końcem.

„Nie spodziewałem się, że oddam strzał z całego kortu, bo byłem pod wrażeniem” – powiedział Mitchell. „Ale ostatecznie właśnie dlatego grasz do ostatnich sekund”.

Tak, o nich, ostatnie dwie sekundy i zmiana. Po upływie czasu Struss rzucił piłkę do Mobleya na polu ataku, który natychmiast zwrócił ją Strussowi (a później przyznał, że było to najlepsze lub przynajmniej sprytne podanie). Gdy pęd poniósł go w stronę kosza, Struss odkorkował jednego z ramion Doncica i patrzył, jak pozostaje na miejscu, dopóki nie przekroczy obręczy.

Gra w piłkę.

„Obudź się” – powiedział Struss zapytany, co przyszło do głowy Mobleyowi, gdy podał piłkę. „Miałem miejsce, nie wiem. Strzeliłem.
Struss przypomniał reporterom, że robił to już wcześniej.

„W mojej lidze II (w college'u) oddałem strzał z trzech czwartych kortu, aby wygrać mecz” – powiedział. Przed przeniesieniem się do DePaul Strauss uczęszczał do małej szkoły w Lewis w stanie Illinois. „Myślę, że to numer 1 w ESPN”.

Pomijając modlitwy na pięćdziesiąt dziewięć stóp, Strus wyrwał Cavs z paszczy ciężkiej straty. Cleveland traciło 10 punktów, po prowadzeniu aż 15 w pierwszej połowie, Strus opuścił boisko na niecałe cztery minuty przed końcem. Odpowiedział czterema trójkami z rzędu, zmniejszając deficyt do jednego, a w ostatnim secie zdobył 15 ze swoich 21 punktów na trójkach. Każdy z siedmiu celnych rzutów Strusa padł zza łuku, a jeden zza linii i linii środkowej. W końcowych 3:42 meczu miał wynik 5 na 5.

READ  Trump przyjmuje piątą poprawkę w depozycji w Nowym Jorku: Powiadomienia na żywo

„To, co zrobił dzisiejszego wieczoru, było absolutnie niedorzeczne, ale taki jest Max” – powiedział gburowaty JP Bickerstaff, który potrzebuje trochę areny i herbaty ziołowej na następny mecz Cavs w środowy wieczór w Chicago. „Max nigdy się nie poddaje. Byliśmy przygnębieni, a on miał takie samo nastawienie. Nie zamierza rezygnować.”

Mitchell prowadził Cavs z 31 punktami, a Jared Allen dodał 19 punktów i dziewięć zbiórek. Cleveland (38-19) pozostaje o jeden mecz za Milwaukee Bucks w walce o drugie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Po siedmiu zwycięstwach z rzędu Mavericks (33-25) przegrali teraz dwa mecze z rzędu i w środę wracają do gry w Toronto.

„Mogę szczerze powiedzieć, że to pierwszy raz, kiedy straciłem strzał z połowy kortu” – powiedział Irving. „Ktoś strzela z trzech czwartych boiska, a on w nic nie uderza. Jest to więc sytuacja niefortunna. Skutecznie kontynuowaliśmy grę i daliśmy sobie szansę na wygranie meczu piłką.

W meczu, w którym decyduje ostatni strzał, liczą się wszystkie partie. W tym celu Irving popełnił niezwykły obrót, który kosztował Mavs. Struss zaczął rzucać za trzy punkty w czwartej kwarcie (stracił cztery w 66 sekund), a Irving podobno spisał się, gdy złapał podanie od Tima Hardawaya Jr. po pierwszych 3 golach Strussa. Irving chciał wrzucić piłkę do bramki, ale sędzia powiedział, że był już w grze.

„Ustawiliśmy się w pozycji umożliwiającej pokonanie jednej z najlepszych drużyn w lidze, nie tylko w Konferencji Wschodniej, ale nie udało nam się to” – powiedział trener Mavericks Jason Kidd.