20 października 2022 Wiadomości z Rosji i Ukrainy

Były premier Włoch Silvio Berlusconi spotyka się z krytyką wypowiedzi na temat jego relacji z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i inwazji na Ukrainę.

86-letni były włoski przywódca powiedział, że „przywrócił stosunki z prezydentem Putinem”, jak wynika z nagrania audio wyemitowanego w tym tygodniu przez włoską agencję prasową La Presse.

Berlusconi mówi, że Putin wysłał mu 20 butelek wódki i „bardzo miły list” w jego urodziny w zeszłym miesiącu, a także wysłał list i trochę włoskiego wina musującego, według La Presse TV.

Następnie chwalił się, że Putin nazwał go „pierwszym z pięciu prawdziwych przyjaciół”.

Tajne nagranie: Komentarze Berlusconiego zostały ukradkiem podchwycone podczas wtorkowego spotkania jego partii Forza Italia w sali parlamentu, a jego biuro potwierdziło w czwartek CNN, jednocześnie potwierdzając autentyczność klipów audio opublikowanych przez La Presse.

Berlusconi, kto będzie Część następnej koalicji rządowej we WłoszechSłychać było, jak Putin mówił, że jest „przeciwny jakiejkolwiek inicjatywie” wojny z Ukrainą.

W nagraniach można usłyszeć włoskiego polityka rozmawiającego z członkami swojej partii o tym, co według niego doprowadziło do wojny.

Kijów jest oskarżony o naruszenie traktatu z 2014 roku z Zajęte przez separatystów obszary Donbasu Mówi, że wspierani przez Rosję przywódcy w regionie poprosili Putina o ich obronę.

Słychać głos Berlusconiego mówiący: „On (Putin) wjechał na Ukrainę i znalazł się w nieoczekiwanej i nieoczekiwanej pozycji oporu ze strony Ukraińców, którzy trzeciego dnia (wojny) zaczęli otrzymywać pieniądze i broń z Zachodu”. „A wojna, zamiast trwać dwa tygodnie, stała się wojną sprzed dwóch wieków”.

W głosie LaPresse słychać również Berlusconiego mówiącego: „Nie widzę, jak Putin i Zełenski mogą usiąść przy stole mediacyjnym.

W obronie jego uwag: Berlusconi bronił swoich komentarzy w wywiadzie dla włoskiej gazety Corriere della Sera w czwartek.

READ  Kate Middleton dzieli się pierwszym zdjęciem po opuszczeniu operacji

„Wszystko zostało wyrwane z kontekstu. Było rozpowszechniane bez znajomości uniwersalnego znaczenia moich słów. Z jedynym miejscem na rozpowszechnianie dezinformacji i kłamstw” – powiedział gazecie.

„Nie wypieram się mojego kraju dawna przyjaźń W przypadku Władimira Putina doprowadziło to do ważnych wyników, które osiągnięto w pełnej zgodzie z naszymi zachodnimi sojusznikami… Ale dzisiaj warunki się zmieniły”.

Berlusconi powiedział dalej, że jego komentarze „skończyły się potępieniem rosyjskiej inwazji i nadzieją na wynegocjowane rozwiązanie, które położy kres tej masakrze i będzie chronić prawa narodu ukraińskiego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *