3 akcje sztucznej inteligencji (AI), które powinieneś kupić zanim to zrobisz

Inwestorzy wzrostowi przeszli w 2022 r. trudną fazę, podczas której… Kompozyt Nasdaq Spada do najniższego poziomu o ponad 35%. Wydaje się, że to odległa przeszłość po ponownym wzroście indeksu technologicznego w 2023 r., wynoszącym 43%. Obecnie jego rekordowy poziom wynosi zaledwie 2,5%.

Historia sugeruje, że w 2024 r. inwestorzy mogą cieszyć się lepszymi okresami. Historycznie rzecz biorąc, indeks radził sobie dobrze po podobnych dużych spadkach w przeszłości.

Podekscytowanie Sztuczna inteligencja (AI) Zmiany te pomogły pobudzić wzrost rynku. Niektóre z wiodących spółek zajmujących się sztuczną inteligencją nadal mają potencjał wzrostu i rozsądne wyceny, aby utrzymać swoją silną dynamikę.

Oto trzy akcje AI, które powinieneś rozważyć, aby kupić, aby uzyskać dalsze zyski.

1. Nvidia

Dynamika giełdowa została podtrzymana przez „Siedmiu Wspaniałych”, grupę ogromnych spółek technologicznych, które przodują w rozwoju sztucznej inteligencji dzięki swoim dominującym modelom biznesowym i głębokim kieszeniom.

Jednym z nich jest firma produkująca chipy Nvidia (Nasdaq: NVDA), jedna z najlepiej radzących sobie spółek na Wall Street, po wzroście o 222% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zwykle nie powinno się kupować akcji po takiej rundzie, ale przyspieszający wzrost Nvidii wynikający z popytu na jej chipy AI może być bezprecedensowy.

Jak często firma z miliardową sprzedażą przyspiesza do trzycyfrowej stopy wzrostu? Ale właśnie to zrobiła Nvidia.

Co ważniejsze, wygląda na to, że dynamika może się utrzymać. Firma kontroluje lwią część rynku chipów AI, który w nadchodzących latach może urosnąć do ponad 400 miliardów dolarów.

Chipy Nvidia H100 i H200 to nie tylko sprzęt używany do budowy komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję, ale firma zamierza także zająć się rynkiem niestandardowych chipów, celując w firmy, które mogłyby projektować i budować własne chipy AI.

Analitycy uważają, że spółka będzie zwiększać swoje zyski o ponad 42% rocznie, co oznacza, że ​​płacenie wskaźnika ceny do zysków (P/E) na poziomie 35 na akcję jest bardzo rozsądne. Inwestorzy, którzy zaobserwowali już ogromne zyski, z pewnością mogą realizować zyski. Jednak perspektywy Nvidii sprawiają, że każde wycofanie się jest świetną długoterminową okazją do zakupów.

READ  Mackenzie Scott przekazuje 640 milionów dolarów organizacjom non-profit w Stanach Zjednoczonych

Najlepszą strategią może być kupowanie małych ilości akcji na raz, ponieważ nie wiadomo, jak daleko mogą wzrosnąć uciekające akcje przy tak silnych fundamentach, zanim spadną.

2. Super mikrokomputer

takie jak nvidia, Super mikrokomputer (Nasdaq: SMCI) Doświadcza gwałtownego wzrostu, który inwestorzy mogą uznać za trudny do zrozumienia ze względu na tak szybkie zmiany cen akcji.

Tylko w ciągu ostatniego roku akcje te wzrosły o 751%. Ale jak wkrótce się przekonacie, niespotykane dotąd wiatry w rozwoju sztucznej inteligencji uzasadniają te ogromne zyski. Super Micro Computer sprzedaje modułowe systemy serwerowe, co oznacza, że ​​jego klienci kupują nowoczesne, gotowe serwery bez konieczności samodzielnego projektowania i budowania takich systemów.

Firma istnieje na rynku od 1993 roku, a przejście na przetwarzanie w chmurze – a teraz na sztuczną inteligencję – przenosi rozwój na nowy poziom. Niedawno ogłosiła swoje zyski za drugi kwartał roku fiskalnego 2024. Przychody wzrosły o 103% rok do roku do 3,66 miliarda dolarów, a następnie o 73%.

Jest to ogromny wzrost w porównaniu z wielomiliardową firmą, a zarząd jest na dobrej drodze do osiągnięcia w trzecim kwartale wzrostu o ponad 200% rok do roku.

Kiedy przychody się podwoją, nie powinno być denerwujące, gdy akcje zachowują się tak samo. Analitycy spodziewają się wielkich rzeczy po Super Micro Computer, szacując, że zyski będą rosły średniorocznie na poziomie 37%. Przy forwardowym wskaźniku P/E wynoszącym zaledwie 34, stosunek ceny do zysków do wzrostu (PEG) jest mniejszy niż 1, co sprawia, że ​​jest to potencjalna okazja, jeśli spółka będzie nadal osiągać takie wyniki.

3. Platformy meta

Ostatnią pozycję na tej liście uzupełnia akcja Magnificent Seven. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi Platformy meta (NASDAQ:META) W ciągu ostatniego roku wzrósł o 163%.

READ  Twitter odrzuca rezygnację sojusznika Elona Muska z zarządu

To też jest Dużo się dzieje ze sztuczną inteligencjąMeta to jednak historia odkupienia po trudnościach reklamowych i nadmiernych wydatkach, które w 2022 r. doprowadziły ją do utraty przychylności na Wall Street. Od tego czasu Meta odbiła się od dna, a cięcie kosztów przywróciło jej pozycję dojnej krowy.

Meta, która jest właścicielem aplikacji społecznościowych Facebook, Instagram i WhatsApp, nadal przyciąga użytkowników. Całkowita liczba odbiorców wzrosła do 3,98 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie w czwartym kwartale, co oznacza wzrost o 6% w porównaniu z 2022 rokiem.

Przychody wzrosły o 25% rok do roku, a zarząd wypłacił pierwszą w historii dywidendę, co świadczy o pewności firmy, że jest w stanie dzielić się większymi zyskami z inwestorami, inwestując jednocześnie na rzecz długoterminowego wzrostu.

Ponieważ w 2022 r. Meta znalazła się na tak niskim poziomie, imponujące wyniki nie spowodowały, że akcje te były drogie. Notowana jest przy forwardowym P/E na poziomie 23, co jest uczciwe dla spółki typu blue chip, która według analityków będzie z biegiem czasu zwiększać zyski o około 20% rocznie. Akcje Meta Platforms wydają się opcją kup i trzymaj w 2024 r.

Czy warto teraz zainwestować 1000 dolarów w Nvidię?

Zanim kupisz udziały w Nvidii, rozważ następujące kwestie:

the Doradca giełdowy Motley Fool Zespół analityków właśnie określił, co według nich to jest 10 najlepszych akcji Niech inwestorzy kupią to już teraz… a Nvidia do nich nie należała. 10 akcji, które zostały zdyskontowane, może przynieść ogromne zyski w nadchodzących latach.

Doradca giełdowy Zapewnia inwestorom łatwy do naśladowania plan osiągnięcia sukcesu, obejmujący wskazówki dotyczące budowania portfela, regularne aktualizacje od analityków i dwa nowe wybory akcji każdego miesiąca. the Doradca giełdowy Usługa ta ponad trzykrotnie zwiększyła zwrot indeksu S&P 500 od 2002 roku*.

READ  GameStop, Seagen, Virgin Galactic i nie tylko

Zobacz 10 akcji

*Doradca giełdowy powraca od 12 lutego 2024 r

Randi Zuckerberg, była dyrektor ds. rozwoju rynku i rzeczniczka Facebooka oraz siostra Marka Zuckerberga, dyrektora generalnego Meta Platforms, jest członkiem zarządu The Motley Fool. Justyna Papa Nie zajmuje on pozycji w żadnej z wymienionych spółek. Motley Fool zajmuje stanowiska w Meta Platforms i Nvidia i je poleca. Motley Fool poleca komputer Super Micro. Pstrokaty Błazen ma Polityka ujawniania informacji.

Historia mówi, że Nasdaq wzrośnie w 2024 r.: 3 akcje AI, które należy kupić, zanim to nastąpi Oryginalnie opublikowane przez The Motley Fool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *