5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy we wtorek, 6 lutego

  • Giełdy spadały w związku z obawami, że Rezerwa Federalna może nie obniżyć stóp procentowych tak bardzo, jak oczekiwano.
  • Akcje Palantira wzrosły po tym, jak spółka przekroczyła oczekiwania dotyczące przychodów za czwarty kwartał.
  • Serwis społecznościowy Snap zwolnił 10% swoich pracowników.

Oto najważniejsze wiadomości, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 250 punktów w związku z rosnącymi obawami inwestorów, że Rezerwa Federalna może nie obniżyć stóp procentowych tak bardzo, jak oczekiwano. Dow Jones spadł o 274,30 punktów, czyli o 0,71%, podczas gdy S&P 500 wycofał się z rekordowo wysokiego poziomu o 0,32%, a Nasdaq Composite spadł o 0,2%. Tymczasem rentowność obligacji skarbowych wzrosła o ponad 13 punktów bazowych do 4,166% w następstwie dobrych danych ekonomicznych. Dla porównania, w zeszłym tygodniu rentowność benchmarku wyniosła około 3,81%. Patrząc w przyszłość, wtorek jest mniej więcej w połowie sezonu wyników. Śledź na żywo aktualizacje rynkowe.

Alex Karp, dyrektor generalny Palantir Technologies, przemawia na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, 18 stycznia 2023 r.

Arend Wegman | Reutera

Akcje Palantiru wzrosły o ponad 17% w notowaniach poza godzinami pracy po opublikowaniu przez spółkę wyników za czwarty kwartał. Przychody Palantir w wysokości 608,4 mln dolarów przekroczyły oczekiwania analityków ankietowanych przez LSEG na poziomie 602,4 mln dolarów. Firma znana ze współpracy w dziedzinie obronności i wywiadu z rządem USA uruchamia platformę sztucznej inteligencji. Dyrektor generalny Alex Karp pozytywnie ocenił podjęte wysiłki, stwierdzając, że ekspansja i wzrost firmy „nigdy nie były większe” oraz że popyt na modele z dużymi językami „pozostaje nieubłagany”.

Aplikacja na smartfony Snapchat powstała w Hastings-on-Hudson w stanie Nowy Jork, Stany Zjednoczone, w środę 1 lutego 2023 roku.

Tiffany Hagler Gerd | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

Snap to najnowsza firma technologiczna, która zwolni pracowników w 2024 r. Firma zajmująca się mediami społecznościowymi poinformowała w poniedziałek, że zwolni 10% siły roboczej, czyli około 500 pracowników. Powiedziała, że ​​posunięcie to miało częściowo na celu „wzmocnienie osobistej współpracy”. To nie pierwsza runda zwolnień w firmie Snap, która od 2022 r. dokonała wielu rund cięć zatrudnienia, w tym w sierpniu 2022 r. zwolniła 20% pracowników. Tylko w styczniu firmy technologiczne zwolniły prawie 24 000 pracowników.

READ  Amerykańska SEC pozywa giełdę kryptowalut Coinbase, dzień po pozwie Binance

Tablica „Na sprzedaż” została umieszczona przed domem jednorodzinnym 27 października 2022 r. w Hollywood na Florydzie.

Joe Rydell | Obrazy Getty’ego

W poniedziałek średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego wyniosło 7,04%. Po raz pierwszy od grudnia stopy procentowe przekroczyły 7%, co nastąpiło po silniejszych niż oczekiwano raportach o zatrudnieniu i przemyśle za styczeń. Oprocentowanie kredytów hipotecznych podlega ostatnio gwałtownym wahaniom, w październiku na krótko przekroczyło 8% po raz pierwszy od dwudziestu lat, a następnie ponownie spadło. Oprocentowanie kredytów hipotecznych nie podąża za Fed, ale porusza się luźno w zgodzie z rentownością 10-letnich obligacji skarbowych, na którą duży wpływ mogą mieć dane Fed. Wiosna to także ważny czas dla rynku mieszkaniowego, co oznacza, że ​​stopy procentowe są ważniejsze niż kiedykolwiek w obliczu wciąż rosnących cen domów.

Ludzie rozmawiają na zewnątrz McDonald's po wyjściu w sobotni wieczór na bulwarze Rothschilda, 11 czerwca 2022 r. w Tel Awiwie, Izrael.

Aleksiej Rosenfeld | Obrazy Getty’ego

Zarówno Starbucks, jak i McDonald's stwierdziły, że wojna między Izraelem a Hamasem zaszkodziła ich sprzedaży. Sieci te, dwie największe amerykańskie firmy restauracyjne, stwierdziły, że wojna prawdopodobnie będzie nadal wpływać na popyt w nadchodzących kwartałach. Starbucks ogłosił zyski w zeszły wtorek i od tego czasu jego akcje spadły o około 2%. Stało się celem konserwatywnego bojkotu po tym, jak związek zawodowy opublikował komunikat popierający Palestyńczyków, od czego Starbucks starał się zdystansować. Sprzedaż spadła także na Bliskim Wschodzie. Tymczasem akcje McDonald's spadły w poniedziałek o prawie 4%. Sieć burgerów spotkała się z bojkotem ze strony krajów z większością muzułmańską i odnotowała słabszą sprzedaż na Bliskim Wschodzie po tym, jak licencjonowana izraelska firma zaoferowała żołnierzom zniżki.

Samantha Subin, Ha Kyung Kim, Ashley Cabot, Rohan Goswami, Diana Olek i Amelia Lucas z CNBC Przyczyniła się do powstania tego raportu.

Śledź szerszy ruch na rynku jak profesjonalista CNBC Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *