Administracja Bidena naciska na uratowanie kluczowych programów Covid w rozmowach o pułapie zadłużenia

Urzędnicy administracji Bidena we wtorek pracowali nad zabezpieczeniem finansowania kluczowych elementów federalnej odpowiedzi na koronawirusa w rozmowach z Republikanami Izby Reprezentantów w sprawie umowy mającej na celu podniesienie pułapu zadłużenia, poinformowali wyżsi urzędnicy administracji zaznajomieni z rozmowami.

Urzędnicy administracji starają się pozyskać około 5 miliardów dolarów na program opracowania nowej generacji szczepionek i metod leczenia koronawirusa. Urzędnicy twierdzą, że spodziewają się pozyskać ponad 1 miliard dolarów na inicjatywę mającą na celu zapewnienie bezpłatnych badań przesiewowych na obecność koronawirusa nieubezpieczonym Amerykanom.

Finansowanie obu programów, z których korzysta administracja, zostało już zatwierdzone przez Kongres, ale teraz są one zagrożone, ponieważ Republikanie starają się wydobyć od administracji Bidena cięcia wydatków jako warunek podniesienia pułapu zadłużenia.

W ramach umowy dotyczącej limitu zadłużenia Republikanie Izby Reprezentantów chcą odzyskać miliardy niewydanych dolarów z wcześniej zatwierdzonej ustawy dotyczącej ulgi w Covid-19. Podczas gdy administracja i negocjatorzy Kongresu osiągnęli pewne porozumienie w tej sprawie, we wtorek nie było jasne, jakie fundusze mogą zostać wycofane w ramach umowy. Prezydent Biden powiedział w tym miesiącu, że anulowanie niewydanych funduszy na koronawirusa jest „na stole”.

Biały Dom i przedstawiciele marszałka Kevina McCarthy’ego nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

Niektórzy urzędnicy Białego Domu przyglądają się planowi rozwoju szczepionek Projekt NextGen, najważniejszy środek ochrony przed COVID-19 w rozmowach na temat pułapu zadłużenia. Jest luźno wzorowany na programie opracowywania szczepionek administracji Trumpa, znanym jako Operation Warp Speed, który dostarczył Amerykanom serię skutecznych zastrzyków w rekordowym czasie.

Urzędnicy administracji Bidena w tym roku zmienili inne fundusze na walkę z koronawirusem, aby wesprzeć program NextGen, w tym część pieniędzy przeznaczonych na testy, w celu dostarczenia trwalszej lub skuteczniejszej szczepionki na początku przyszłego roku. Chociaż nie podpisano jeszcze żadnych umów z producentami szczepionek, plan może być jednym z najbardziej ambitnych wysiłków w odpowiedzi administracji na koronawirusa, która weszła w nową fazę wraz z wygaśnięciem stanu zagrożenia zdrowia publicznego 11 maja.

READ  Domino's Pizza nawiązała współpracę z Uber Eats

Projekt NextGen ma na celu sfinansowanie rozwoju szczepionek przeciwko koronawirusowi, które wykorzystują inną technologię niż te produkowane przez firmy Moderna i Pfizer. Takie nowe szczepionki mogą zapewnić długoterminową ochronę przed szeroko rozpowszechnionymi wariantami koronawirusa lub lepszą ochronę przed pandemiami.

Szczepionki podawane przez nos lub usta, znane jako szczepionki śluzówkowe, są jedną z opcji, które administracja planuje wspierać, mając na celu wprowadzenie jednej do jesieni 2024 r., poinformowali urzędnicy. (W perspektywie krótkoterminowej oczekuje się, że federalne organy regulacyjne zatwierdzą kolejną rundę zastrzyków przypominających jeszcze w tym roku).

Program ma na celu sfinansowanie opracowania szczepionek pan-koronawirusowych, które chronią przed różnymi koronawirusami. Urzędnicy planują również sfinansować rozwój nowych terapii przeciwciałami monoklonalnymi.

Dawn O’Connell, zastępca sekretarza ds. gotowości i reagowania w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej, powiedziała w wywiadzie w tym miesiącu, że urzędnicy federalni są zajęci badaniem potencjalnych opcji szczepionek dla programu i ustawianiem potencjalnych producentów.

„Patrzymy na to wszystko, jakie są luki, czego teraz najbardziej potrzebujemy i inwestujemy w tych kandydatów” – powiedziała pani O’Connell, odnosząc się do różnych technologii, które można zastosować. Na szczepionki.

Naukowcy są przekonani, że dostarczając szczepionki bezpośrednio do nosa lub ust, gdzie wirus najpierw dostaje się i zaczyna ponownie się rozprzestrzeniać, mogą zapobiec większej liczbie infekcji, zanim jeszcze się rozpoczną, radykalnie zmniejszając rozprzestrzenianie się wirusa w porównaniu z obecnymi zastrzykami.

Eksperci ds. zdrowia publicznego uważają, że szczepionki przeciw pankoronawirusowi mogą poszerzyć reakcje odpornościowe ludzi na wirusa, a tym samym pomóc ludziom rozwinąć ochronę przed nowymi wariantami, zanim się pojawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *