Administracja Bidena naciska na uratowanie kluczowych programów Covid w rozmowach o pułapie zadłużenia

Urzędnicy administracji Bidena we wtorek pracowali nad zabezpieczeniem finansowania kluczowych elementów federalnej odpowiedzi na koronawirusa w rozmowach z Republikanami Izby Reprezentantów w sprawie umowy mającej na celu podniesienie pułapu zadłużenia, poinformowali wyżsi urzędnicy administracji zaznajomieni z rozmowami.

Urzędnicy administracji starają się pozyskać około 5 miliardów dolarów na program opracowania nowej generacji szczepionek i metod leczenia koronawirusa. Urzędnicy twierdzą, że spodziewają się pozyskać ponad 1 miliard dolarów na inicjatywę mającą na celu zapewnienie bezpłatnych badań przesiewowych na obecność koronawirusa nieubezpieczonym Amerykanom.

Finansowanie obu programów, z których korzysta administracja, zostało już zatwierdzone przez Kongres, ale teraz są one zagrożone, ponieważ Republikanie starają się wydobyć od administracji Bidena cięcia wydatków jako warunek podniesienia pułapu zadłużenia.

W ramach umowy dotyczącej limitu zadłużenia Republikanie Izby Reprezentantów chcą odzyskać miliardy niewydanych dolarów z wcześniej zatwierdzonej ustawy dotyczącej ulgi w Covid-19. Podczas gdy administracja i negocjatorzy Kongresu osiągnęli pewne porozumienie w tej sprawie, we wtorek nie było jasne, jakie fundusze mogą zostać wycofane w ramach umowy. Prezydent Biden powiedział w tym miesiącu, że anulowanie niewydanych funduszy na koronawirusa jest „na stole”.

Biały Dom i przedstawiciele marszałka Kevina McCarthy’ego nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

Niektórzy urzędnicy Białego Domu przyglądają się planowi rozwoju szczepionek Projekt NextGen, najważniejszy środek ochrony przed COVID-19 w rozmowach na temat pułapu zadłużenia. Jest luźno wzorowany na programie opracowywania szczepionek administracji Trumpa, znanym jako Operation Warp Speed, który dostarczył Amerykanom serię skutecznych zastrzyków w rekordowym czasie.

Urzędnicy administracji Bidena w tym roku zmienili inne fundusze na walkę z koronawirusem, aby wesprzeć program NextGen, w tym część pieniędzy przeznaczonych na testy, w celu dostarczenia trwalszej lub skuteczniejszej szczepionki na początku przyszłego roku. Chociaż nie podpisano jeszcze żadnych umów z producentami szczepionek, plan może być jednym z najbardziej ambitnych wysiłków w odpowiedzi administracji na koronawirusa, która weszła w nową fazę wraz z wygaśnięciem stanu zagrożenia zdrowia publicznego 11 maja.

READ  Protestujący oblegali dom prezydenta Sri Lanki

Projekt NextGen ma na celu sfinansowanie rozwoju szczepionek przeciwko koronawirusowi, które wykorzystują inną technologię niż te produkowane przez firmy Moderna i Pfizer. Takie nowe szczepionki mogą zapewnić długoterminową ochronę przed szeroko rozpowszechnionymi wariantami koronawirusa lub lepszą ochronę przed pandemiami.

Szczepionki podawane przez nos lub usta, znane jako szczepionki śluzówkowe, są jedną z opcji, które administracja planuje wspierać, mając na celu wprowadzenie jednej do jesieni 2024 r., poinformowali urzędnicy. (W perspektywie krótkoterminowej oczekuje się, że federalne organy regulacyjne zatwierdzą kolejną rundę zastrzyków przypominających jeszcze w tym roku).

Program ma na celu sfinansowanie opracowania szczepionek pan-koronawirusowych, które chronią przed różnymi koronawirusami. Urzędnicy planują również sfinansować rozwój nowych terapii przeciwciałami monoklonalnymi.

Dawn O’Connell, zastępca sekretarza ds. gotowości i reagowania w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej, powiedziała w wywiadzie w tym miesiącu, że urzędnicy federalni są zajęci badaniem potencjalnych opcji szczepionek dla programu i ustawianiem potencjalnych producentów.

„Patrzymy na to wszystko, jakie są luki, czego teraz najbardziej potrzebujemy i inwestujemy w tych kandydatów” – powiedziała pani O’Connell, odnosząc się do różnych technologii, które można zastosować. Na szczepionki.

Naukowcy są przekonani, że dostarczając szczepionki bezpośrednio do nosa lub ust, gdzie wirus najpierw dostaje się i zaczyna ponownie się rozprzestrzeniać, mogą zapobiec większej liczbie infekcji, zanim jeszcze się rozpoczną, radykalnie zmniejszając rozprzestrzenianie się wirusa w porównaniu z obecnymi zastrzykami.

Eksperci ds. zdrowia publicznego uważają, że szczepionki przeciw pankoronawirusowi mogą poszerzyć reakcje odpornościowe ludzi na wirusa, a tym samym pomóc ludziom rozwinąć ochronę przed nowymi wariantami, zanim się pojawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *