Akademia „przeprowadza przegląd” po szokującej nominacji do Oscara Andrei Riseborough

Kilka dni po tym, jak Andrea Riseborough zszokowała Hollywood Otrzymaj nominację do Oscara dla najlepszej aktorki do niej Mało oglądany film do LesliegoAkademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła, że ​​„przeprowadza przegląd procedur kampanii”, aby upewnić się, że żadna z jej zasad nie została złamana.

„Celem Akademii jest zapewnienie, że konkurs nagród odbywa się w sposób uczciwy i etyczny, a my jesteśmy zobowiązani do zapewnienia integracyjnego procesu przyznawania nagród” – czytamy w oświadczeniu.

Przeprowadzamy przegląd procedur kampanii tegorocznych kandydatów, aby upewnić się, że żadne wytyczne nie zostały naruszone i poinformować nas, czy zmiany w wytycznych są potrzebne w nowej erze komunikacji społecznej i cyfrowej. Wierzymy w uczciwość naszych procedur nominacji i głosowania oraz wspieramy autentyczne oddolne kampanie na rzecz wyjątkowych wyników”.

Nieoczekiwana kandydatura Riseborough, która prawdopodobnie odbyła się kosztem tych kolorowych kobiet Kobieta królaViola Davies I dopóki’Daniela Didwillerapo kilku dniach intensywnych kampanii w mediach społecznościowych prowadzonych przez znane postacie, w tym Edwarda Nortona, Gwyneth Paltrow, a nawet Cate Blanchett, nominowaną do nagrody dla najlepszej aktorki.

różnorodność Raporty sugerują, że Frances Fisher, członkini Akademii, mogła złamać zasady, publikując post na Instagramie próbujący promować Riseborough, w którym wspomniano o potencjalnej konkurencji: Viola Davis, Michelle Yeoh, Didwiller i Blanchett.

Gdyby ktoś złożył formalną skargę na pracę Fishera, mógłby zostać zawieszony w Akademii na rok, choć prawdopodobnie nie wpłynęłoby to na kandydaturę Riseborough.

Tylko dziewięć nominacji zostało unieważnionych w historii Akademii.

READ  Matthew Broderick o złapaniu COVID-19 po tym, jak był „zbyt ostrożny” — The Hollywood Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *