Akcje obronne: Lockheed Martin i Raytheon mieszają się pomimo wzmocnienia na Ukrainie; Northrop Grumman na pokładzie

Defense Stocks zaczął publikować wyniki za czwarty kwartał od wtorku. Raytheon (RTX) zgłosił się jako pierwszy, z Lockheed Martin (LMT) ma nastąpić we wtorek. Northropa Grummana (Brak zaświadczenia o sprzeciwie) wyniki w czwartek. Akcje RTX i LMT wzrosły w ślad za wynikami.
XBudżet obronny USA osiągnął rekordowy poziom. Ale republikańscy prawodawcy naciskają na cięcia w celu zmniejszenia długu publicznego, które mogą wpłynąć na wydatki na obronę w tym roku, Noa Poponac, analityk Goldman Sachs, napisał w notatce badawczej w zeszłym tygodniu.

Raporty o zarobkach pojawiają się później Pod koniec grudnia Departament Obrony przekazał firmom obronnym szereg kontraktów o dużej wartości..

Lockheed Martin

Wall Street spodziewała się, że producent myśliwców F-16, F-22 i F-35 odnotuje trzeci kwartalny spadek zysków w ciągu ostatnich czterech okresów, po skoku zysków w trzecim kwartale. Przychody wzrosły drugi kwartał z rzędu po spadku w dwóch kolejnych raportach.

Oczekiwania: Według FactSet Wall Street spodziewała się, że zyski Lockheed Martin spadną o 1% do 7,41 USD na akcję przy wzroście przychodów o 3% do 18,3 mld USD.

wyniki: Zysk spadł do 7,40 USD na akcję, podczas gdy przychody wzrosły o 7,3% do 19 miliardów USD.

Zaległości Lockheed Martin wzrosły w czwartym kwartale o 11% do 150 miliardów dolarów, co było spowodowane 15-procentowym skokiem w dziale lotniczym do 56,63 miliardów dolarów. Sprzedaż Aeronautics w czwartym kwartale wzrosła o 7% do 7,6 miliarda dolarów, dzięki większej liczbie kontraktów produkcyjnych F-35. W tym okresie firma wygenerowała 1,2 miliarda dolarów wolnych przepływów pieniężnych.

Lockheed spodziewa się, że w roku podatkowym 2023 zysk wyniesie od 26,60 do 26,90 USD na akcję, przy sprzedaży od 65 do 66 miliardów USD. Wall Street spodziewa się zysku na akcję w wysokości 26,93 USD przy przychodach w wysokości 65,74 mld USD.

READ  Dyrektor finansowy Costco sugeruje podwyższenie składek członkowskich

Tymczasem administracja Bidena planuje uzyskać zgodę Kongresu na sprzedaż nowych samolotów F-16 do Turcji za 20 miliardów dolarów, poinformował 13 stycznia The Wall Street Journal. Sprzedaż obejmie 40 samolotów i nowy zestaw do naprawy 79 samolotów w istniejącej Turcji. szybki. Biały Dom zamówi także oddzielną sprzedaż myśliwców nowej generacji F-35 do Grecji. W grudniu Lockheed otrzymał nieco ponad 1 miliard dolarów na przyspieszenie produkcji, ponieważ pracuje nad dostawą myśliwców Lot 18 F-35 Lightning II do stycznia przyszłego roku.

Akcje LMT podlegają zasadzie siedmiu tygodni przed raportem o zarobkach. Akcje są notowane o 11% taniej niż Zakup punktowy Od 499,05 wg MarketSmith. Akcje LMT wzrosły we wtorek o 1,8%, odbijając się od swojej 200-dniowej linii.

Raytheon

Raytheon, z siedzibą w Massachusetts, jest jednym z największych na świecie producentów pocisków kierowanych, systemów obrony powietrznej, bezzałogowych statków powietrznych, satelitów i technologii wojennej. Pod koniec grudnia Stany Zjednoczone ogłosiły, że w ramach pakietu pomocy wojskowej o wartości 1,85 mld USD przekażą Ukrainie wyprodukowane przez firmę Raytheon systemy obrony powietrznej Patriot, które mają pomóc w walce z Rosją. Ukraina doświadczyła w ostatnich miesiącach serii rosyjskich ataków rakietowych, które zniszczyły sieci energetyczne i infrastrukturę krytyczną. Administracja Bidena obawiała się zapewnienia takich systemów obronnych, aby nie prowokować Moskwy. W sumie Ameryka zapewniła Ukrainę 27,5 miliarda dolarów w różnej pomocy wojskowej Od czasu inwazji rosyjskiej w lutym ubiegłego roku.

Wzrost zysków Raytheon spowalniał przez siedem kwartałów, zanim Raytheon odnotował 4% spadek w trzecim kwartale. Jednak analitycy spodziewali się, że dobra passa zostanie wznowiona w czwartym kwartale. Oczekuje się, że wzrost przychodów przyspieszy drugi kwartał z rzędu po ośmiu okresach wzrostu.

Oczekiwania: Raytheon odnotował wzrost zysków o 15% do 1,24 USD na akcję, podczas gdy przychody wzrosły o 6,7% do 18,2 mld USD.

READ  Marriott pozywa gościa za „niechciane opłaty” w hotelach w Los Angeles

wyniki: Dywidenda Raytheona wzrosła o około 18% do 1,27 USD na akcję. Przychody wzrosły o około 6% do 18,09 mld USD.

Dział Missile & Defense firmy Raytheon osiągnął lepsze wyniki kwartalne dzięki zamówieniom sprzętu na Ukrainę. W czwartym kwartale stosunek wartości księgowej do faktury RMD wyniósł 1,48, a sprzedaż wzrosła o 6% do 4,1 mld USD.

Zarząd ustalił, że przychody w 2023 r. wyniosą od 72 do 73 mld USD, wbrew konsensusowi FactSet na poziomie 72,32 mld USD. Skorygowane zarobki za cały rok wahają się od 4,90 USD do 5,05 USD na akcję, podczas gdy analitycy spodziewają się wzrostu o 5% do 5,02 USD na akcję.

Z tego powodu akcje RTX wypadły ze strefy kupna Kubek z podstawą z uchwytem W zeszłym tygodniu po włamaniu 30 listopada 200-dniowa średnia krocząca Piątek.

Akcje RTX wzrosły o 3,3% we wtorek po wynikach, z powrotem powyżej 50-dniowej linii i nadal aktualne na poziomie 98,12 punktów kupna.

Northropa Grummana

Northrop Grumman z siedzibą w Wirginii dostarcza sprzęt przeciw artyleryjski, radary, samoloty i systemy obserwacyjne. Produkuje również myśliwce F-35 z Lockheed Martin, co jest jednym z największych źródeł dochodów firmy. Wall Street spodziewa się, że zyski Northrop odbiją się po czterech kolejnych spadkach. Oczekuje się, że przychody wzrosną drugi kwartał z rzędu po spadku przez cztery kolejne kwartały.

Oczekiwania: Oczekuje się, że Northrop Grumman odnotuje wzrost zysków o 9,7% do 6,58 USD na akcję, w oparciu o wzrost przychodów o 11,8% do 9,66 mld USD.

Akcje NOC notowane są blisko lipcowych minimów po tym, jak pod koniec października osiągnęły rekordowy poziom po długim wzroście do listopada 2021 r. We wtorek akcje wzrosły o 1,9% przed czwartkowym raportem o zarobkach. Akcje Northrop Grumman spadły o ponad 14% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, ale wzrosły o 11% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

READ  Prawie 200 banków mogło upaść w taki sam sposób jak SVB: badanie

Możesz śledzić Harrisona Millera, aby uzyskać więcej wiadomości giełdowych i aktualizacji na Twitterze @IBD_Harrison

Może Ci się spodobać:

Oglądaj akcje spółek obronnych i spółek lotniczych oraz aktualności branżowe

Dowiedz się, jak dostosować czas do rynku ze strategią rynkową ETF IBD

Giełda dzisiaj: Śledź trendy rynkowe i najlepsze akcje do oglądania

Oglądaj, jak nasi eksperci rynkowi odkrywają najlepsze akcje każdego ranka na IBD Live

Kontrakty terminowe rosną, gdy MSFT zarabia dla „lazurowych” inwestorów Tesla OnTap

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *