Akcje rosną, gdy ropa spada, ma nadzieję, że Ukraina będzie się rozwijać

Mężczyzna w masce ochronnej, podczas wybuchu epidemii koronawirusa (COVID-19), przechodzi przez elektroniczną tablicę wyświetlającą Shanghai Composite Index, Nikkei Index i Dow Jones Industrial Average przed domem maklerskim w Tokio, Japonia, 7 marca , 2022. REUTERS/Kim Kyung-Hoon

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • > Azjatyckie rynki akcji:
  • Kontrakty terminowe na S&P 500 0,5%, chińskie akcje spadają
  • Rentowności rosną przed oczekiwanymi podwyżkami stóp Fed i Bank of England
  • Dolar wzrósł do 5-letniego maksimum w stosunku do jena, gdy Bank Japonii zwalnia
  • Cena ropy naftowej w USA spadła o ponad 2 dolary za baryłkę

SYDNEY (Reuters) – Giełdy były w większości płaskie, a ropa spadła w poniedziałek w nadziei na postęp w rozmowach pokojowych między Rosją a Ukrainą, mimo że walki nadal szalały, podczas gdy rynki obligacji szykowały się na podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w tym tygodniu.

I podczas gdy rosyjskie rakiety uderzyły w niedzielę w dużą ukraińską bazę w pobliżu granicy z Polską, obie strony wyraziły swoje najbardziej optymistyczne oceny perspektyw rozmów. Czytaj więcej

Tylko Peace Opportunity odnotowało wzrost kontraktów terminowych na akcje S&P 500 o 0,5%, podczas gdy kontrakty terminowe na Nasdaq o 0,4%. Kontrakty terminowe EUROSTOXX 50 wzrosły o 0,5%, kontrakty terminowe na FTSE o 0,2%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Nikkei w Tokio (.N225) Wzrósł o 0,9%, ale najszerszy indeks giełdowy MSCI Azja-Pacyfik poza Japonią (MIAPJ0000PUS.) Spadł o 1,6% z powodu strat w Chinach.

Chińskie niebieskie żetony (.CSI300) Spadek o 1,7% po skoku liczby przypadków koronawirusa spowodował zamknięcie południowego miasta Shenzhen i podsycił spekulacje na temat łagodzenia polityki. Czytaj więcej

Obligacje w innych krajach pozostały pod presją po tym, jak zostały pobite w zeszłym tygodniu, ponieważ wyższe ceny surowców wydawały się jeszcze bardziej podnosić inflację, a rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o cztery punkty bazowe do 2,04%.

READ  W Stanach Zjednoczonych odwołano ponad 1500 lotów z powodu burz na północnym wschodzie

Warto zauważyć, że kluczowy wskaźnik oczekiwań inflacyjnych w USA wzrósł do 3% i jest zbliżony do rekordowych poziomów.

To tylko wzmocniło oczekiwania, że ​​Fed podniesie stopy procentowe o 25 punktów bazowych na posiedzeniu w tym tygodniu i wskazują na więcej przez oczekiwania członków.

„Punkty prawdopodobnie skumulują się w przybliżeniu wokół czterech lub pięciu maksimów w 2022 r., w porównaniu z trzema poprzednimi maksimami, biorąc pod uwagę najsilniejsze tempo inflacji od styczniowego posiedzenia FOMC”, powiedział Kevin Cummins, główny ekonomista USA w NatWest Markets.

„Sądzimy, że możemy również otrzymać załącznik na temat tego, jak Fed planuje obciąć bilans już w tym tygodniu”.

Oczekuje się, że Bank Anglii podniesie stopy procentowe do 0,75% w czwartek, trzecią podwyżkę z rzędu, a do końca roku znak, że rynek wycenia 2%. Czytaj więcej

Kontrakty terminowe na Fed Fund wskazują na co najmniej sześć lub siedem podwyżek w tym roku do około 1,75%, co plasuje dolara amerykańskiego w pobliżu najwyższego poziomu od maja 2020 r.

Euro utknęło na poziomie 1,0905 USD, niedaleko od 22-miesięcznego minimum wynoszącego 1,0804 USD, podczas gdy dolar osiągnął najwyższy poziom od pięciu lat wobec jena na poziomie 117,87.

Bank Japonii jest postrzegany jako daleko w tyle za innymi głównymi bankami centralnymi w zakresie zaostrzania polityki.

„Jen nie był w stanie wykazać typowych cech „bezpiecznej przystani”, częściowo ze względu na gwałtowny wzrost rentowności w USA i politykę kontroli krzywej dochodowości BOJ, która uniemożliwia JGB po zwyżce podstawowych globalnych stóp zwrotu”, powiedział Rodrigo Cattrell, wysoki rangą urzędnik. Strateg Forex w NAB.

„Japonia jest również dużym importerem energii, co budzi obawy o warunki szoku handlowego spowodowanego wyższymi cenami energii”.

Złoto straciło w poniedziałek swój urok jako bezpieczna przystań, spadając o 0,5% do 1975 USD za uncję i przewyższając zeszłotygodniowy szczyt 2069 USD.

READ  Kontrakty terminowe Dow Jones: co robić, gdy wzrost na rynku spada i utrzymuje się na kluczowych poziomach; Wiadomości Apple z kranu

Podobnie szansa na postęp na Ukrainie sprawiła, że ​​ceny ropy nieco zrezygnowały z ostatnich zwyżek, mimo że rozmowy z irańskim producentem utknęły w martwym punkcie. Czytaj więcej

Ostatnio notowano spadek Brent o 2,13 USD do 110,54 USD, podczas gdy cena ropy w USA spadła o 2,46 USD do 106,84 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raport Wayne’a Cole’a. Edytowanie przez Sama Holmesa i Shri Navaratnam

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *