Ceny gazu znów zaczęły rosnąć. Kolejne podwyżki są w drodze


Nowy Jork
CNN Biznes

Jeszcze przed środową akcją OPEC+ mającą na celu ograniczenie wydobycia ropy, ceny gazu w USA były na dobrej drodze do wzrostu. Prawdopodobnie będzie więcej podwyżek cen na dystrybutorze.

Ceny gazu wzrosły w środę o prawie 3 centy za galon w dziennym odczycie AAA, do 3,83 dolara za galon, co jest największym jednodniowym wzrostem od prawie czterech miesięcy.

The 99-dniowa seria spadków cen Od połowy czerwca do 20 września może stać się odległym wspomnieniem, chociaż dzisiejsze ceny są nadal znacznie poniżej czerwcowego rekordu, wynoszącego nieco ponad 5,03 USD za galon. Ceny gazu rosły każdego dnia, ale jeden dzień od tego czasu i teraz wzrosły o 16 centów za galon lub o 4%, odkąd osiągnęły najniższy poziom dwa tygodnie temu, gdy wynosił 3,67 USD za galon.

W większości wzrost cen był powolny i stopniowy, ale może się to zmienić. OPEC+, do którego należą nie tylko kraje kartelu naftowego, ale także inni główni producenci ropy, tacy jak Rosja, uzgodnili w środę, że: zmniejszyć produkcję ropy Około 2 milionów baryłek dziennie.

Kontrakty terminowe na ropę wzrosły w wyniku wiadomości o około 2%, a kontrakty terminowe na benzynę nieznacznie wzrosły w związku z ruchem OPEC. Kontrakty terminowe na benzynę wzrosły o około 20 centów za galon, odkąd spadek cen benzyny zakończył się w zeszłym miesiącu, co wskazuje na potencjał wzrostu cen w przyszłości.

Kontrakty terminowe na ropę i benzynę spadają od połowy czerwca z powodu rosnących obaw o… Możliwa stagnacja Zmniejszony popyt m.in. na benzynę i ropę.

Tom Cluza, globalny szef analizy energetycznej w OPIS, który śledzi ceny benzyny AAA, powiedział, że ostatnie podwyżki były spowodowane wyjątkowo dużą liczbą amerykańskich rafinerii, które zostały zamknięte z powodu konserwacji. Powiedział, że prawie 18% zdolności rafineryjnych w kraju jest obecnie niewykorzystane.

READ  Politico donosi o „wzrastającej rozmowie o recesji” z Waszyngtonu na Wall Street pomimo zapewnień Bidena

„Wielu z nich zostało odłożonych na wiosnę, ponieważ zarabiali dużo pieniędzy” – powiedział. „Margines błędu w wydajności rafinacji w USA jest obecnie tak mały, że nie można stracić żadnej zdolności bez wpływu na ceny”.

Jest to zazwyczaj pora roku, kiedy ceny gazu spadają, ponieważ w większości części kraju kończą się przepisy wymagające czystszego, ale droższego gazu do walki ze smogiem. Koniec letniego sezonu jazdy również obniża popyt, co z kolei prowadzi do niższych cen.

Niestety pojemność filtra jest zmniejszona „Oznacza to, że ceny gazu nie spadną tak bardzo, jak myślałem” – powiedział doświadczony analityk naftowy Andy Lebow. „W rzeczywistości mogą… Dryfuj w górę.”

Kolejny czynnik, który pomógł obniżyć ceny w ostatnich miesiącach: uwolnienie około 1 miliona baryłek ropy dziennie z kraju. Strategiczna rezerwa ropy naftowejktóry wygasa 1 listopada.

„Nikt tak naprawdę nie wie, co się stanie, gdy zakończy się sprzedaż SPR” – powiedział Kloza.

Jedna rzecz, która może obniżyć ceny: Kalifornia, która zwykle utrzymuje swoje przepisy dotyczące letnich mieszanek benzyny do listopada, zwiększyła popyt na początku zeszłego tygodnia. To może obniżyć średnią cenę krajową, nawet jeśli dotyczy to tylko benzyny w Kalifornii. Stan odpowiada za około 9% zużycia benzyny w USA, więc zmiana może wpłynąć na średnią krajową, nawet jeśli ceny nie zmieniły się gdzie indziej. Średnia cena to 5,52 USD za galon i jest najwyższa w kraju.

Nie sądzę, że zobaczymy duże ruchy cen krajowych. „Nawet jeśli zobaczymy, że ceny w Kalifornii wracają w pakiecie” – powiedział Kloza.

Spadek cen benzyny był znaczny Kontroluj wzrost cen całkowitycha także wsparcie dla Wydatki konsumenckieBo to znaczy więcej Pieniądze trafiają do kieszeni konsumentów.

Typowe amerykańskie gospodarstwo domowe kupuje około 90 galonów gazu miesięcznie, więc spadek z 5,03 USD za galon do 3,67 USD za galon pod koniec ubiegłego miesiąca oznacza oszczędności rzędu 120 USD miesięcznie. Z kolei 16-centowa podwyżka z tak niskiego poziomu kosztowałaby gospodarstwo domowe około 14 dolarów.

READ  Wall Street zamknął się niżej, gdy inwestorzy przetrawili dane ekonomiczne

Obawy administracji Bidena polegają na tym, że rosnące ceny gazu ponownie skupiają uwagę wyborców.

Z tego powodu członkowie administracji Bidena Ciężko lobbowałem, by przekonać OPEC Kraje nie powinny ograniczać produkcji i prawdopodobnie podnosić cen przed głosowaniem śródokresowym. Te wysiłki nie powiodły się.

– Alex Marquardt z CNN, Natasha Bertrand i Phil Mattingly przyczynili się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *