Akcje spadły, gdy inwestorzy rozważyli ostatni ruch stóp i czekali na raport o zatrudnieniu w USA

Akcje w USA spadły w czwartek, ponieważ inwestorzy zważyli na ostrzejsze wahania akcji i kursów na początku miesiąca.

S&P 500 spadł o 0,45%, podczas gdy kompozyt Nasdaq spadł o 0,11%. Dow Jones Industrial Average stracił 165 punktów, czyli 0,55%. Trzy kryteria giełdowe skróciły sesję. Wszystkie główne średnie zbliżają się do końca tygodnia o ponad 4% wyżej.

Najlepiej radziła sobie energetyka, która zyskała 1,2%. Media pozostały w tyle, spadając o ponad 1%.

10-letnia stopa referencyjna wzrosła o 5 punktów bazowych do 3,809%. Rentowność 2 lat, która jest bardziej wrażliwa na zmiany polityki pieniężnej, wzrosła o 6 punktów bazowych do 4,216%.

Inwestorzy z niecierpliwością wyczekują piątkowego raportu o zatrudnieniu, który pokaże, jak radził sobie rynek pracy we wrześniu i da bankowi centralnemu kolejną wskazówkę na temat kampanii podwyżek stóp.

Dane z ADP w środę pokazały, że rynek pracy wśród prywatnych firm pozostał silny we wrześniu, kiedy firmy dodały 208 tys. miejsc pracy, pokonując szacunki Wall Street. Jednak w czwartek liczba bezrobotnych była wyższa niż oczekiwano, co sugeruje pewną słabość na rynku pracy.

„Po raz kolejny inwestorzy szukają złych wiadomości jako dobrych” – napisał w czwartkowym komunikacie Chris Senyek z Wolff Research, dodając, że wrześniowy raport, który był mniej niż oczekiwano, powstrzyma wzrost płac i ustanowi precedens. Rezerwa Federalna jest mało prawdopodobna.

„Podczas gdy akcje są obecnie podatne na poważne wybicia w górę, mocno wierzymy, że nasza średnioterminowa zwyżka podstawowa pozostaje nienaruszona” – dodał.

Wall Street rozpoczął tydzień wyżej, a S&P 500 zorganizował największy dwudniowy rajd od 2020 roku. Akcje miały trudności z kontynuacją środowych wzrostów, ale ostatecznie spadły. Dow spadł o około 42 punkty, czyli 0,14%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 0,20% i 0,25%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *