Bethenny Frankel, była gospodyni domowa z Nowego Jorku, pozywa TikTok

Wybitny internetowy influencer i gwiazda reality TV złożyły w czwartek pozew przeciwko TikTok, twierdząc, że platforma nie zdołała rozprawić się ze zwodniczymi reklamami, wykorzystując swoje filmy do promowania fałszywych produktów.

Bethenny Frankel, która ma ponad 990.000 obserwujących na TikTok i wystąpiła w serialu Bravo „The Real Housewives of New York” Mówi, że przeglądała TikTok 16 września, kiedy wielu jej obserwatorów zaczęło pytać o reklamę, która widziała, jak promuje tani sweter.

Ale Frankel, jak twierdzi w pozwie złożonym w amerykańskim sądzie okręgowym dla południowego dystryktu Nowego Jorku, powiedziała, że ​​nigdy nie zgodziła się promować repliki kurtki. Zamiast tego, powiedziała, oszust wcześniej nakręcił film, w którym opowiadała o innym swetrze i zmodyfikował go, aby wyglądało na to, że popiera imitację. Zgodnie z pozwem, którego podsumowanie dostarczono The Washington Post, Frankel natychmiast opublikowała film na TikTok, ostrzegając swoich zwolenników o fałszywej reklamie, i zgłosiła ogłoszenie za pośrednictwem systemu raportowania treści TikTok. W ciągu kilku minut jej nagranie wideo z incydentu zostało usunięte z powodu zastraszania.

Frankel domaga się teraz odszkodowania od TikTok za szkody, jakie fałszywa reklama wyrządziła jego marce i chce, aby firma zgodziła się lepiej chronić wizerunek twórcy.

„Przede wszystkim chcę, aby nastąpiła namacalna zmiana, niezależnie od tego, czy jest to akt, prawo, proces czy ruch, który chroni twórców treści” – powiedział Frankel w wywiadzie. „TikTok powinien dołożyć starań, aby chronić twórców i konsumentów. Są ludzie, którzy kupili te produkty po tym, jak zobaczyli te reklamy ze mną w nich.”

TikTok powiedział, że poważnie traktuje roszczenia dotyczące naruszenia praw autorskich i własności intelektualnej i udostępnia kilka portali na swojej stronie internetowej, na których użytkownicy mogą zgłaszać treści naruszające wytyczne platformy. „Mamy surowe zasady ochrony ciężko zarobionej własności intelektualnej i trzymania wprowadzających w błąd treści z dala od TikTok” – powiedziała Ashley Nash Hahn, rzeczniczka TikTok. „Regularnie przeglądamy i ulepszamy nasze zasady i procesy w celu zwalczania coraz bardziej wyrafinowanych prób oszustw i dalszego wzmacniania naszych systemów”.

Wykorzystywanie twórców wideo, takich jak Frankel, do marketingu produktów online, stało się w ostatnich latach ważną branżą, a według analityków branżowych do końca tego roku wydatki na influencer marketing wyniosą prawie 16,4 miliarda dolarów. Centrum Influencer Marketingu. Ten rynek prawdopodobnie będzie rósł w tempie ponad 33 procent rocznie w latach 2022-2030, Według badań Grand ViewFirma doradztwa biznesowego.

READ  Bitcoin przekracza 60 tys. dolarów: czy 88 tys. dolarów do września będzie kolejnym znakiem Bitcoina?

Ale temu wzrostowi nie towarzyszyły podobne zmiany w wytycznych i zasadach dotyczących wykorzystywania zdjęć influencerów, a twórcy treści twierdzą, że nadużycia są powszechne.

Reputacja influencerów opiera się na utrzymywaniu zaufania ich zwolenników. Ponieważ coraz więcej twórców treści publikuje treści w TikTok, twierdzą, że ich filmy są wykorzystywane do niechcianych reklam promujących produkty niespełniające norm. Twórcy stwierdzili, że te reklamy nie są tylko uciążliwe – mogą mieć poważne konsekwencje dla biznesu twórcy.

Frankel powiedziała, że ​​przez kilka dni była zasypywana wiadomościami, kiedy fałszywa reklama była wyświetlana na TikTok. „Ludzie mówili: „Myślałem, że się sprzedałeś. Sprzedajesz te złe produkty. „To pogwałcenie mnie jako marki i osobowości medialnej. Nie możesz zdecydować się na używanie mnie jako reklamy dzień po dniu.”

Vanessa Flaherty, prezes Digital Brand Architects, firmy zarządzającej influencerami, powiedziała, że ​​takie nadużycia mogą zaszkodzić firmie twórcy. „Wartość twórcy treści polega na tym, jak poleca produkty i marki, które za nimi stoją” – powiedziała. „Jeśli zostanie to wyrwane z kontekstu i zastosowane do marki, której nie są właścicielami i mogą nigdy nie chcieć promować ani wspierać, zagraża to ich wiarygodności”.

Niezamawiane reklamy mogą również mieć konsekwencje prawne dla twórców treści. Często twórcy treści podpisują ekskluzywne umowy z markami w określonych kategoriach. Flaherty powiedział, że reklama promująca konkurencyjny produkt, nawet jeśli jej forma zostanie użyta nielegalnie, może naruszyć umowę z marką, z którą ma podpisaną umowę partnerską.

Łagodzenie tych fałszywych reklam było walką zarówno o wpływy, jak i marki. W swoim garniturze Frankel poprosiła TikTok o stworzenie sposobu, w jaki influencerzy mogą wewnętrznie zgłaszać nieautoryzowane reklamy, aby można je było szybko usunąć.

Przedstawicielka Jenni Kayne, marki odzieżowej, powiedziała, że ​​firma skontaktowała się z TikTok w połowie września, aby zgłosić reklamy fałszywego produktu, w tym wpływowe osoby, w tym Frankel. Przedstawiciele Jenni Kayne przesłali referencje dotyczące znaków towarowych, linki do obraźliwych reklam i zrzuty ekranu z witryny strony trzeciej, wraz z oficjalnym raportem do TikTok. Firma poinformowała, że ​​reklamy nie zostały usunięte przez co najmniej 10 dni.

READ  Dostawy Tesli wzrosły w kwartale, który Elon Musk opisuje jako wyjątkowo trudny

„Błagaliśmy o ponad 20 e-maili od nas” – powiedziała Alexa Ritacco, dyrektor ds. marketingu Jenni Kayne. „TikTok zajęło dużo czasu, aby odpowiedzieć. Było jasne, że nie mają na to protokołu. Otrzymywaliśmy setki bezpośrednich wiadomości dziennie o fałszywych reklamach.”

„Użytkownicy mogą zgłaszać treści w aplikacji i mogą eskalować obawy dotyczące naruszenia praw autorskich lub znaków towarowych za pośrednictwem naszej strony internetowej” – powiedział Nash Hahn, rzecznik TikTok. „Treść reklamy przechodzi wiele poziomów weryfikacji przed otrzymaniem zatwierdzenia, a my mamy procedury wykrywania i usuwania reklam wprowadzających w błąd lub naruszających zasady”.

Jednak niektóre reklamy wciąż prześlizgują się przez luki, a twórcy treści sami skorzystali z TikTok, aby spróbować przekazać wiadomość obserwującym.

Lindsey Albanese, twórca TikTok i założycielka internetowego rynku TheFileist.comW filmie TikTok dla jej 656 tys. obserwujących pod koniec września. „Ale jeśli zobaczysz reklamę o tym, że próbuję sprzedać stanik, to oszustwo. Zabrali mój film na TikTok… i zmontowali go tak, jakbym mówił o ich staniku”.

Powiedziała, że ​​próby zgłoszenia problemu do TikTok były daremne i że fałszywa reklama szkodziła jej marce. „To bardzo irytujące” – powiedziała w TikTok. „Nie wiem, czy te produkty zostały wyprodukowane w sposób etyczny i czy ta firma przestrzega uczciwych przepisów dotyczących pracy i płac”.

Pozew Frankela twierdzi, że TikTok nie złagodził tych problemów, ponieważ czerpie korzyści ze sprzedaży dokonywanej za pomocą fałszywych reklam. W pozwie zarzuca się, że TikTok generuje przychody dzięki reklamom, a oszuści płacą firmie za wyświetlanie reklam podrabianych towarów i niewłaściwe wykorzystywanie zdjęć influencerów.

W podsumowaniu skargi Frankela czytamy: „Chociaż platforma nie jest serwisem e-commerce, ułatwia i promuje sprzedaż produktów”. „Promowanie produktów, zwłaszcza podróbek, gromadzi miliony wyświetleń i zachęca TikTok do zwiększania strumieni przychodów, umożliwiając oferowanie fałszywych produktów użytkownikom”.

„Wykorzystują nas do sprzedaży produktów, te fałszywe firmy” – powiedział Albanese. „Sytuacja będzie się tylko pogarszać, dopóki platformy mediów społecznościowych nie zaczną szybko pękać. Powinienem móc wysłać wiadomość e-mail do TikTok, powiedzmy, że to nie ja i został natychmiast usunięty. „

Nash Hahn powiedział, że od lipca 2021 r. do grudnia 2021 r. TikTok otrzymał 49 821 zawiadomień o naruszeniu praw autorskich na całym świecie i pomyślnie przetworzył 4469 lub 81,2 procent żądań usunięcia treści, które naruszają prawa.

READ  Skippy Peanut Butter zostało wycofane w 18 stanach ze względu na możliwe fragmenty metalu

W 2017 roku Federalna Komisja Handlu Wpływanie na influencerów Aby odkryć partnerstwa, platformy takie jak Instagram i Twitter zbudowały od tego czasu narzędzia, dzięki którym współpraca między markami i twórcami jest bardziej widoczna dla widzów. Ponieważ jednak większość umów marketingowych z influencerami jest negocjowana poza platformami technologicznymi, aplikacje takie jak TikTok mogą nie wiedzieć o fałszywych transakcjach.

Co gorsza, niektórzy influencerzy Fałszywe treści reklamowePromuj marki tak, jakby miały partnerstwa, aby wzmocnić ich wizerunek. Większość marek jest w porządku z bezpłatnymi reklamami, ale wiele marek luksusowych nie.

Frankl powiedział, że wiele z tych problemów można by rozwiązać, gdyby platformy takie jak TikTok miały jaśniejszy sposób rozwiązywania problemów między markami a twórcami. Powiedziała, że ​​influencerzy powinni mieć możliwość współpracy z platformami, aby mieć pewność, że zachowają kontrolę nad swoim wizerunkiem nad aplikacją, a marki powinny mieć możliwość zgłaszania fałszywych reklam lub podrabianych produktów. „Chcę być głosem zmian w tej przestrzeni” – powiedziała. „Mam platformę, mam wpływ i chcę coś zmienić na większą skalę”. Utworzyła adres e-mail dla twórców, na których podobnie wpłynęło zaproszenie.

W Kongresie panuje ponadpartyjna zgoda, że ​​trzeba coś zrobić. W środę przedstawiciele Jan Schakowsky (D-F) i Jose M. Billerakis (R-Fla) wprowadzili przepisy mające na celu zwalczanie sprzedaży podrabianych produktów w Internecie. INFORM Consumer Act wymaga, aby platformy internetowe zbierały, weryfikowały i ujawniały określone informacje od sprzedawców zewnętrznych.

Jessica Rich, była dyrektor Biura Ochrony Konsumentów Federalnej Komisji Handlu, powiedziała, że ​​prawodawcy są coraz bardziej zainteresowani rozliczaniem platform za reklamy i treści, które udostępniają. Odniosła się do prawa INFORM i ruchu na rzecz odnowy Sekcja 230, czyli przepis prawny chroniący strony internetowe przed odpowiedzialnością za to, co publikuje osoba trzecia. „Fakt, że miałeś tak wiele propozycji w Kongresie, aby pociągnąć platformy do odpowiedzialności za treści na swoich stronach, mówi ci, że ten problem nie został odpowiednio rozwiązany zgodnie z obowiązującym prawem” – powiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *