Akcje tracą na wartości, gdy zyski spadają do Dow Jones

Giełdy w USA zatrzymały się w obliczu rekordowego wzrostu, gdy uwaga skupiła się na dzisiejszym strumieniu zysków, aby uzyskać wgląd w kondycję amerykańskich spółek i gospodarki.

Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadł o około 0,4% po tym, jak wiodący indeks po raz pierwszy przekroczył w poniedziałek 38 000. S&P 500 (^GSPC) i Nasdaq Composite (^IXIC) oscylowały tuż nad płaską linią.

Po tym, jak wzrost gospodarczy napędzany technologią wyniósł rynek na nowe maksima, we wtorek głównym czynnikiem wpływającym na rynek były zyski w innych sektorach.

Rozczarowanie wynikami odbiło się na indeksie Dow Jones, gdyż 3M (MMM) spadło we wtorek o prawie 10%, ponieważ prognozy zysków spółki na 2024 r. były niższe od oczekiwań z Wall Street.

Towary konsumpcyjne (XLP) i usługi komunikacyjne (XLC) odnotowały największe wzrosty na indeksie S&P 500 (^GSPC), rosnąc o ponad 0,5% w popołudniowych obrotach, gdy inwestorzy przetrawili kwartalne wyniki Procter & Gamble (PG) i Verizon (VZ). Między innymi.

Czytaj więcej: Co oznacza przerwa w podwyżkach federalnych stóp procentowych dla kont bankowych, płyt CD, pożyczek i kart kredytowych?

W pozostałych obszarach zysków optymistyczne prognozy zysków United Airlines (UAL) na 2024 r. pomogły we wtorek podnieść jej akcje o 7%. Akcje innych linii lotniczych, w tym Delta (DAL) i American Airlines (AAL), wzrosły zgodnie z prognozami, co nastąpiło nawet po ostrzeżeniu United o szkodach spowodowanych uziemieniem samolotów Boeing 737 MAX 9.

W centrum uwagi jest także Netflix (NFLX), gdyż gigant streamingowy ma opublikować raport o zarobkach po dzwonku. Firma we wtorek Ogłoś umowę Wraz z wprowadzeniem przez WWE (TKO) Grupy TKO flagowego programu WWE, Raw, do usługi transmisji strumieniowej począwszy od stycznia 2025 r. Akcje TKO wzrosły po tej wiadomości o prawie 15%.

On żyje8 aktualizacji

 • Czy czujesz… co się gotuje na talerzu?

  Wiadomość z wczesnego wtorku, że Netflix (NFLX) i TKO Group (TKO), która jest właścicielem WWE, połączą siły, aby przenieść Raw do usługi transmisji strumieniowej, znalazła się na pierwszych stronach gazet i spowodowała wzrost udziałów w TKO o ponad 16%.

  Jednak w kolejnym wydaniu dzisiejszego ranka TKO zmieniło zarząd i dodało jedną z największych gwiazd swojej epoki do swoich stanowisk kierowniczych.

  Dwayne „The Rock” Johnson został dodany do zarządu TKO z dniem dzisiejszym na mocy umowy, na mocy której Johnson przejmie również własność marki „The Rock”.

  „Jestem bardzo podekscytowany możliwością pomocy w dalszym rozwijaniu naszych biznesów TKO, WWE i UFC na całym świecie jako światowi liderzy w sporcie i rozrywce, jednocześnie dumnie reprezentując wielu wybitnych sportowców i wykonawców, którzy pojawiają się każdego dnia” – powiedział Johnson w oświadczeniu. „Dziś wkładają w swoje ręce ciężką pracę, aby zrealizować swoje marzenia i zaprezentować je naszej publiczności. Byłem tam, nadal tam jestem i to jest dla nich. „

  W Złożenie wniosku do SECTKO ujawniło również, że w ramach umowy licencyjnej z Johnsonem The Rock otrzyma akcje spółki o wartości 30 milionów dolarów.

  TKO też Ogłaszać Brad Kewell, współzałożyciel Groupona, dołączy do jego zarządu.

 • Nie wszystkie akcje są drogie, a ich akcje osiągają najwyższe wartości na rynku

  Główne indeksy giełdowe osiągnęły rynkowe maksima, a wielu strategów z Wall Street zwróciło uwagę, że notowania indeksu S&P 500 (^GSPC) po ponad 21-krotności zysków forward to historycznie wysoka wycena giełdowa.

  Jednak nowa analiza przeprowadzona we wtorek przez zespół UBS pokazuje, że nie wszystko jest obecnie takie drogie.

  Strateg Patrick Palfrey podkreślił, że 77% spółek notowanych w indeksie S&P 500 notowanych jest z dyskontem w stosunku do poziomów ze stycznia 2022 r. (poprzednie maksimum na rynku). Spośród tych spółek 55% ma obecnie niższy stosunek ceny do zysku niż w poprzednim szczytowym okresie rynku.

  Chociaż można to postrzegać jako okazję do zakupu akcji, które nie powrócą do poziomów z 2021 r., wiąże się to z ważnym zastrzeżeniem. Analiza przeprowadzona w ostatni piątek przez Bespoke Investment Group wykazała, że ​​za 75% tegorocznych wzrostów indeksu S&P 500 odpowiadają firmy Microsoft (MSFT) i Nvidia (NVDA).

  Notowania obu tych akcji znajdują się w pobliżu najwyższych poziomów wszechczasów przy wyższych wycenach niż w styczniu 2021 r.

 • Zszywki i usługi komunikacyjne napędzają ruch na rynku

  Po tym jak rozwój technologii wyniósł rynek na nowe maksima, we wtorek głównym czynnikiem napędzającym rynek stały się zyski w innych sektorach.

  Towary konsumpcyjne (XLP) i usługi komunikacyjne (XLC) odnotowały największe wzrosty na indeksie S&P 500 (^GSPC), rosnąc o ponad 0,5% w popołudniowych notowaniach, gdy inwestorzy analizowali kwartalne wyniki Proctor & Gamble (PG) i Verizon (VZ) . , między innymi.

  Ogólnie rzecz biorąc, indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadł o około 0,5% po tym, jak indeks największych spółek w poniedziałek przekroczył po raz pierwszy 38 000. Zarówno S&P 500, jak i zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite (^IXIC) spadły tuż poniżej płaskiej linii.

 • Dr Horton waży na akcjach spółek budujących domy w obliczu niepewności związanych z rosnącymi stopami procentowymi i programami stymulacyjnymi

  Akcje spółek budowlanych były jednym z najjaśniejszych punktów wzrostów na rynku, ale wtorkowe wiadomości pokazują, że sektor pozostaje wrażliwy na stopy procentowe i ich wpływ na rynek mieszkaniowy.

  Akcje DR Horton (DHI) spadły o 9% we wtorek w południe po tym, jak firma budująca domy zgłosiła słabsze niż oczekiwano zamówienia kwartalne i raportował zysk na akcję za pierwszy kwartał, który przekroczył szacunki analityków. Reakcja inwestorów spowodowała także spadek indeksu SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) aż o 3%.

  W poniedziałek zarówno XHB, jak i DR Horton zamknęły się na rekordowych poziomach.

  W szczególności DR Horton powiedział w rozmowie telefonicznej z analitykami, że byłby ostrożny we wprowadzaniu zmian w swojej strategii franczyzowej – która obejmuje wykupy na raty subprime, które szkodzą marżom, ale czynią domy bardziej przystępnymi dla kupujących – jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych przestanie spadać.

  „Stosowanie zakupów po cenie nie jest dla nas nowością w ciągu ostatnich 12 miesięcy” – powiedział we wtorek dyrektor generalny Paul Romanowski. „Korzystamy z tej zachęty od ponad 24 miesięcy. Myślę więc, że w przyszłości nadal będziemy w stanie konkurować nie tylko na nowym rynku lokalnym, ale przede wszystkim na naszym rynku odsprzedaży, będąc w stanie uzyskać niższą miesięczną stopę zwrotu” – powiedział. Koszt domu jest korzystny. „Dlatego nie mamy krótkoterminowego planu, aby zaprzestać korzystania z niego, nawet jeśli ceny spadną”.

  Komentarz ten różni się od komentarza KB Home (KBH) z początku miesiąca, który wskazywał na spadek zachęt w pierwszym kwartale tego roku.

  Oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło w zeszłym tygodniu do najniższego od siedmiu miesięcy poziomu 6,6%, w porównaniu z 6,66% rok wcześniej i 7% we wrześniu.

  Jednak długoterminowe stopy procentowe, które napędzają oprocentowanie kredytów hipotecznych, ostatnio wzrosły, ponieważ inwestorzy stracili optymizm co do obniżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej rozpoczynających się w marcu.

  Pomimo słabszych odczytów DR Hortona, nowe budownictwo było głównym źródłem wzrostu zapasów mieszkań, ponieważ podaż na rynku odsprzedaży spadła do najgorszego poziomu od kilkudziesięciu lat. W odpowiedzi firmy budujące domy w całym kraju wprowadziły atrakcyjne zachęty, aby wzbudzić zainteresowanie kupujących i złagodzić szok wynikający z rosnących stóp procentowych i cen domów.

 • Kontrakty terminowe na ropę naftową ulegają wahaniom w miarę wznawiania produkcji w Libii, a niskie temperatury wpływają na produkcję w USA

  We wtorek notowania kontraktów terminowych na ropę naftową ulegały wahaniom po wznowieniu wydobycia w Libii na swoim największym polu naftowym, podczas gdy niskie temperatury w Dakocie Północnej w dalszym ciągu miały wpływ na produkcję.

  WTI (CL=F) spadła aż o 1%, po czym odbiła, osiągając do południa poziom blisko 75 dolarów za baryłkę. Kontrakty terminowe na ropę Brent również spadły, ale zmniejszyły straty do ponad 80 dolarów za baryłkę po wzroście o około 2% w poprzedniej sesji.

  Po trzytygodniowej przerwie spowodowanej protestami wydobycie ropy w Libii powróciło do 1,2 mln baryłek dziennie.

  Tymczasem niedawne mrozy, które nawiedziły Stany Zjednoczone, wstrzymały produkcję prawie 200 000 baryłek ropy dziennie w Dakocie Północnej.

  „Jednakże, jeśli nie zobaczymy eskalacji napięć na Morzu Czerwonym, która faktycznie ograniczy sprzedaż ropy, wzrost cen ropy naftowej wydaje się ograniczony” – powiedział we wtorek Dennis Kessler, starszy wiceprezes Korea Bank Financial.

  Przeczytaj więcej tutaj.

 • Netflix organizuje WWE's Raw w ramach rozrywki sportowej na żywo

  Netflix (NFLX) i TKO Group Holdings WWE (TKO) Ogłoszono nowe partnerstwo Wczesnym wtorkiem flagowy program WWE udostępni Raw w serwisie streamingowym od stycznia 2025 roku.

  Podpisana na 10 lat umowa oznacza pierwsze duże przedsięwzięcie Netflix w świecie rozrywki sportowej na żywo, a Raw po raz pierwszy od jej powstania 31 lat temu opuści telewizję linearną. Według firm program jest obecnie emitowany w amerykańskiej sieci NBCUniversal i przyciąga 17,5 miliona unikalnych widzów rocznie.

  Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Wiele raportów Powiedział, że wartość umowy przekracza 5 miliardów dolarów.

  Akcje TKO, która jest również spółką-matką UFC, wzrosły o ponad 20% we wczesnych notowaniach rynkowych. Akcje Netflix na otwarciu notowane były na niezmienionym poziomie po wzroście o prawie 2% w notowaniach przed otwarciem sesji.

  Analityk Wells Fargo, Steve Cahall, w notatce skierowanej do klientów nazwał to posunięcie „kolejnym logicznym krokiem”.

  „To zwiększa zdolność NFLX do dalszego poszukiwania wzrostu wykraczającego poza płatne zaangażowanie, ponieważ nowe treści = więcej reklam i/lub więcej subskrypcji” – powiedział. „Uważamy, że głównym celem NFLX jest zwiększanie liczby reklam, ponieważ potrzebny jest im zasięg i częstotliwość, aby zarezerwować miejsce przy najwyższym stole wśród kupujących reklamy w USA”.

  Analityk zauważył jednak, że WWE to nie to samo, co główne prawa sportowe, biorąc pod uwagę lukę finansową między obydwoma podmiotami, która wynosi około 500 milionów dolarów rocznie. „Nieuniknione pytanie brzmi: kiedy NFLX zacznie zajmować się sportem na żywo? Uważamy jednak, że minie jeszcze wiele lat” – powiedział.

  Wiadomość przychodzi w imię TKO Ogłoszono również Dwayne’a „The Rocka” Johnsona do zarządu. Tymczasem Netflix ma opublikować swoje kwartalne zyski we wtorek po dzwonku.

  Przeczytaj więcej tutaj.

 • Giełdy idą w górę po wynikach

  We wtorek rano rynki miały największy wpływ na akcję rynkową, ponieważ wyniki kilku spółek rozczarowały analityków z Wall Street i spowodowały spadek indeksu Dow Jones Industrial Average (^DJI).

  We wtorek 3M (3M) spadło o prawie 10%, ponieważ prognoza zysków spółki na 2024 rok była niższa od oczekiwań z Wall Street.

  General Electric (GE) przekroczył oczekiwania dotyczące zysków za poprzedni kwartał, ale jego akcje spadły o około 2% podczas porannych notowań po tym, jak oczekiwania zysków za bieżący kwartał okazały się niższe od oczekiwanych przez analityków.

  Akcje Johnson & Johnson (JNJ) spadły o ponad 2%, ponieważ spółka wskazała, że ​​jest „w toku” osiągnięcia porozumienia z 43 prokuratorami generalnymi stanowymi w celu rozstrzygnięcia roszczeń związanych z marketingiem talku przez Johnson & Johnson. The Wall Street Journal podał, że Johnson & Johnson zapłaci 700 milionów dolarów za rozstrzygnięcie śledztwa.

  Verizon (VZ) miał inną historię zysków, a akcje wzrosły o prawie 5% w porannym obrocie. Operator sieci bezprzewodowej dodał 449 000 połączeń do swojej sieci telefonicznej w ramach abonamentu, znacznie powyżej szacunków Wall Street mówiących o 232 000 połączeń.

 • Mieszane otwarte zapasy

  Akcje amerykańskie zatrzymały się w obliczu rekordowego wzrostu, gdy uwaga skupiła się na dzisiejszym strumieniu zysków, aby uzyskać wgląd w kondycję amerykańskich spółek i gospodarki.

  Indeks Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadł o około 0,1% po tym, jak wiodący indeks po raz pierwszy przekroczył w poniedziałek 38 000. Indeks S&P 500 (^GSPC) wzrósł o 0,1%, ustalając się w pobliżu rekordowego maksimum na zamknięciu, podczas gdy zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite (^IXIC) również wzrósł.

  Główne komponenty Dow Jones, 3M i Johnson & Johnson, osiągnęły średnią główną, gdy akcje spadły po kwartalnych raportach o wynikach finansowych.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

READ  Giełda kryptowalut Gemini zapewnia 10% siły roboczej

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *