Aktor Saran mówi, że jego postać nigdy nie kłamie – The Hollywood Reporter

[Warning: This story contains spoilers for The Rings of Power season one finale.]

Wiesz, że. prawo? A może podejrzewałeś, że król Południowych Ziem naprawdę był Sauronem w przebraniu? Wprowadzony na początku Główne wideos Pierścienie mocy Odcinek drugi (wyłanianie się z mgły w łodzi z deskami, które wyglądają jak hełm Saurona) sugerował, że Halbrand ukrył swoją sekretną tożsamość jako wędrowny król Aragorn, a postać znalazła się w centrum uwagi fanów. Bardzo mroczna przeszłość. Poniżej brytyjski aktor Charlie Vickers (Plaża z palmami) opowiada o swojej podwójnej roli tożsamości, o tym, jak niektóre z pozornie Sauronowych ruchów Halbranda mają sens i co dalej z postacią.

Więc kiedy będziesz wiedzieć?

Nie byłem pewien aż do początku trzeciego odcinka. Nakręciliśmy pierwsze dwa odcinki, a potem serial został zatrzymany z powodu Covida. Pod koniec przerwy gospodarze posadzili mnie i powiedzieli. Nieświadomie sfilmowałem tę scenę na tratwie. Z całego serca strzelałem jako Halbrand. Ale jeśli mam być z tobą szczery, to wpadłem na pomysł. Moje ostatnie dwa wybory [were reading lines from] Richard III i wiemy, że nie jest najwspanialszym facetem na świecie. A potem kolejny [audition lines were] z raj utracony Naprawdę mówisz o szatanie. To dało mi wskazówkę, że coś jest na rzeczy. Więc zdecydowanie to podejrzewałem, ale nie zostało to potwierdzone, dopóki nie zaczęliśmy kręcić trzeciego odcinka.

Myślę, że sprawi to, że ludzie przemyślą wszystkie jego sceny, więc chcę iść z tobą w podróż bohatera. Więc jak rozumiesz jego wprowadzenie do tratwy? Czy postawił się tam, by spotkać Galadrielę, czy też ich spotkanie zaaranżowała siła wyższa, jak twierdzi?

Więc to wiem. Ale myślę, że lepiej zostawić to pytanie bez odpowiedzi. Ponieważ znaleźliśmy to tło [in season two]. Na to pytanie odpowiemy w odpowiednim czasie.

Kiedy ponownie obejrzałem wczesne odcinki z ideą Halbrandta jako Saurona, było całkiem jasne – było tak wiele wskazówek. Który jest twoim ulubionym?

Jest kilka zabawnych części. Moja druga linijka na tratwie to „Pozory mogą mylić”. Wtedy naprawdę nie zdawałem sobie z tego sprawy, ponieważ nie wiedziałem, że gram Saurona! Ale kiedy patrzę wstecz, myślę: „Och, to wszystko tam jest”. A potem, kiedy wszedłem do Numenoru i zatrzymałem się w kuźni, myślę, że był moment, w którym fani, którzy znali historie, uruchomili dzwonki alarmowe.

READ  Po 5 latach przerwy Obama wrócił do Białego Domu

Jedną z rzeczy, która powstrzymywała niektórych fanów przed uwierzeniem, że Halbrand może być Sauronem, jest to, że trudno sobie wyobrazić, że Czarny Pan rzeczywiście chciałby pracować jako uczeń niektórych czarnych w Newmanor. Jakie było myślenie za tą sceną?

Jest kowalem. Doskonale zna rzemiosło kowalskie. Powinieneś zastanowić się, gdzie spotykamy się podczas Sauron’s Repentance. Tolkien ujmuje to dość jasno Silmarillion Że żałuje – jeśli nie ze strachu. Tak więc pytanie nie brzmi, czy pokutował, ale czy ta pokuta była szczera. Jest pokorny. Był upokorzony, prawie upokorzony. Więc kiedy widzisz go unoszącego się na łodzi, jest to w zasadzie tak niskie, jak to tylko możliwe. Tolkien opowiada o ponownym pojawieniu się Saurona i długo przebywał w Śródziemiu, bardzo powoli wracając do władzy. To są słowa, których użył. Myślę, że właśnie dlatego szuka tam pracy, bo szuka drogi powrotnej. Bardzo ciekawie jest myśleć o jego odbudowie. Kilkakrotnie przebudowywał Ardę w całej jej historii. To też jest tego przykład.

Ponieważ: „Cóż, dlaczego drugi największy złoczyńca Tolkiena pod względem władzy miałby dostać pracę kowala w Numenorze?” Tak myślę. Jeśli jego skrucha jest szczera, szuka nowego życia i faktycznie próbuje uciec od zła. Ale jeśli jego skrucha nie była szczera i uważał to za oszustwo, może był to podstęp, żeby kupić sobie trochę czasu i udawać, że jest zajęty w Newmanor, czekając, aż sprawy się rozwiną. Możesz patrzeć w obie strony. Mam odpowiedź, której używam, kiedy gram postać. Ale myślę, że pozostawienie tego niejasne jest sposobem, w jaki ludzie to zrozumieją.

Źródło zbliżone do serialu zasugerowało, że oszust Saurona nigdy nie kłamie w swoim dialogu z pierwszego sezonu. Czy to twoje zrozumienie?

to prawda. Uważam to za interesujące, ponieważ jest oszustem, który ostatecznie musi w pełni wdrożyć tę formę, którą przyjął, aby oszukiwać. Aby kogoś takiego jak Galadriela była wiarygodna, trzeba być całkowicie pochłoniętym tym, co robi, co oznacza, że ​​całkowicie zanurzyłem się w postaci Halbranda. Ale wszystkie wewnętrzne działania Saurona leżą w tyle. Ale tak, mówi zdanie, myślę, że w piątym odcinku: „Przepraszam, przepraszam za wszystko. Żal mi twojego brata. Co jest prawdą. Galadriela nie widziała tego, co chciała zobaczyć. Nie znała prawdziwości tego stwierdzenia.

READ  Fox News rozlicza się z Dominion za 787 milionów dolarów, unika procesu o zniesławienie w związku z kłamstwami wyborczymi w 2020 roku

Podobało mi się, jak wyjaśnił dokładnie, co Sauron zamierza zrobić z pierścieniami, udzielając rady Galadrieli – „Znajdź to, czego najbardziej boi się twój wróg i daj mu środki do opanowania tego. do nich”. A kiedy ostrzegł go przed sprowadzeniem go z powrotem do Śródziemia, „Szukałem mojego pokoju bardziej niż myślisz. Proszę, Dla nas obojgapozwól, że to zatrzymam. To ostatnie nie ma nawet sensu jako Halbrand. Dlaczego dobrze dla niej, jeśli zostanie w Newmanor? Działa tylko, jeśli jest Sauronem.

Dokładnie!

Mówi, że chce, aby Galadriela została jego królową w finale. Czy jest prawdziwa atrakcja i? Zainteresowanie, czy jest to gra o władzę?

Postrzegam to tylko jako grę sił. Wszelkie zainteresowanie nią lub zainteresowanie nią wynika z tego kosmicznego połączenia. Jest tu od dawna, ona też. Nieczęsto spotyka kogoś na swoim poziomie. Więc to musiało być dla niego ekscytujące i ekscytujące. Ale kiedy jej to mówi, wszystko wraca do jego strachu lub nadziei na osobisty zysk – i tym właśnie jest dla niego w tym momencie. Jest dla niego sposobem na odzyskanie władzy u jego boku. Na krótszą metę będzie to bardzo przydatne, ale na dłuższą myślę, że nie będzie szczęśliwy po prostu będąc u władzy i sam.

Kiedy mówi, że chce uzdrowić Śródziemie, jaki świat wyobraża sobie? Ponieważ Sauron kojarzy nam się z ciemnością i ogniem, ale on namiętnie nazywał Númenor niebem i wydawał się chcieć tam pozostać.

Myślę, że całym sercem szanuje piękno. A ponieważ nienawidzi i boi się bogów, myślę, że jego celem jest stworzenie niezależnego nieba oddzielonego od Valinoru, aby nienawidzić bogów. Chodzi o odnowę i rehabilitację. Tolkien mówi o chęci uwolnienia Śródziemia od jego daremnego tarcia. Jeśli spojrzysz na stan świata, jeśli spojrzysz na Południe, rozproszone plemiona i walczące frakcje, wszystko się rozpada. W jego umyśle uzdrowienie Śródziemia oznaczałoby przywrócenie wszystkiego i uczynienie go jedynym władcą. To pielęgnuje piękno, cud i majestat Śródziemia, ale tak naprawdę wszystko trzeba zbudować i zorganizować. To jedyny sposób, aby go usatysfakcjonować, jeśli to on rządzi i może zamówić dokładnie to, czego chce.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

W drugim sezonie showrunnerzy powiedzieli mi, że sezon był bardzo skoncentrowany na Sauronie. Co możemy zdradzić na temat twojej postaci w przyszłym sezonie?

Myślę, że to naprawdę ekscytujący sezon, ponieważ zaczynasz dostrzegać, kim jest Sauron. Obserwujemy go w tym okresie pokuty. Przejdziemy przez ten okres, w którym zobaczymy, jak rozwijają się jego plany. Jesteś z nim, gdy przesuwa pionki na szachownicy. Niektóre fragmenty legendy są bardzo bogate, bardzo ekscytujące i porywające, są też rzeczy, które lubiłem czytać. Silmarillion To zobaczymy. Te najpopularniejsze historie pojawią się w przyszłym sezonie.

Wreszcie aktorzy w programach i filmach gatunkowych często muszą dochować tajemnicy. Ale był tak duży, że miał wiele spekulacji. Czy trudno ci nie rozlać tego po drodze?

Od wyemitowania pierwszego odcinka przyjaciele mówili mi: „Jesteś Sauronem”. To są moi najbliżsi przyjaciele i muszę ich zawiesić lub wysłać inną ścieżką. Ludzie spekulują, że jestem królem czarownic lub królem zmarłych. Ludzie pokazywali mi zdjęcia martwych królów, którzy w rzeczywistości są szkieletami, umieszczali je obok mojej twarzy i mówili: „Wyglądasz tak jak on”. Chociaż wokół aktorów, kiedy pierwszy raz się o tym dowiedziałem, [Galadriel actress Morfydd Clark] Mogłem tylko to powiedzieć. Więc to ulga, że ​​mogę się dzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *