Aktualizacja Google Nest Hub Max Matter przerywa integrację Nest x Yale Lock

Google Nest Hub Max zostanie zaktualizowany dla Przygotuj go na wsparcie materiału (Hurra!) Ale straci możliwość bezpośredniego połączenia z Nest x Yale Lock (Buu). W przyszłym miesiącu „kilka” ludzi może tymczasowo znaleźć się w trybie offline, dopóki nie dodadzą kolejnego klucza (ugh), ale przynajmniej klucz będzie wolny (hura znowu).

za post w dniu Strona społeczności firmy NestGoogle mówi:

Po uruchomieniu tej aktualizacji oprogramowania Nest Hub Max nie będzie już obsługiwać mostowania ani rozszerzania zasięgu. W tym czasie użytkownicy, których zamki są połączone z Wi-Fi przez Nest Hub Max lub poza zasięgiem Nest Connect lub Nest Guard, nie będą mogli zablokować ani odblokować swoich drzwi za pomocą aplikacji Nest. Użytkownicy nadal będą mogli blokować i odblokowywać drzwi za pomocą klawiatury w Nest x Yale Lock. Urządzenia Nest Discovery, które są poza zasięgiem Nest Connect lub Nest Guard, nie będą mogły połączyć się z siecią Wi-Fi i zgłaszać swojego stanu w aplikacji Nest.

Trochę kontekstu: Kiedy plik Nest x Yale Lock został wprowadzony na rynek w 2018 roku jako jeden z pierwszychgotowy wątek’, potrzebował albo pliku Połącz z gniazdem Bridge (dołączony do blokady lub sprzedawany osobno za 70 USD) lub nieistniejący już system bezpieczeństwa domowego Nest Guard do łączenia się z Internetem i resztą ekosystemu Nest. Ale Nest Hub Max został wprowadzony na rynek w następnym roku, w zestawie Router limitujący wątki (nieco ukryty), co oznacza ludzi Można do niego podłączyć Nest x Yale Lock bez mostkaI niewiele osób to zrobiło.

Lipcowa aktualizacja przerywa tę funkcjonalność zamka i czujnika drzwi Nest Guard. Każdy, kto ma jakiekolwiek urządzenie, które nie ma systemu bezpieczeństwa Nest Connect ani Nest Guard, będzie potrzebował Nest Connect do ponownego połączenia. Rzeczniczka Google, Laura Breen, powiedziała nam: „Użytkownicy, którzy nie mają Nest Connect ani Nest Guard i są dotknięci tą aktualizacją, otrzymają odpowiedni kod kuponu na jeden bezpłatny Nest Connect z Google Store lub zostaną skierowani do skontaktowania się z pomocą techniczną w celu otrzymania darmowy Nest Connect”.

READ  Marissa wygląda dziko w swojej nowej rozgrywce ujawnionej w Street Fighter 6

Brin twierdzi, że rozwiązanie jest konieczne, ponieważ „wbudowana łączność Nest x Yale Lock, Nest Guard i Nest Connect opiera się na poprzedniej implementacji Thread, a ich implementacje nie obsługują funkcji wymaganych dla Matter. Ponieważ Nest Hub Max nie obsługuje wielu sieci wątkowych (lub konfiguracji sieciowych), nie będzie obsługiwać współdziałania z blokadą Nest Guard, Connect ani Nest x Yale.

Nest Hub Max ma radio i router wątków od czasu jego uruchomienia, ale uruchomienie go wymaga kilku poprawek.
Fot. Dan Seifert/The Verge

W majowym poście na blogu Google powiedział, że zaktualizuje kilka urządzeń, w tym Nest Hub Max, aby Niech działają jako obserwatorzy rzeczy; W tym samym poście na blogu powiedział, że Nest Hub Max będzie również mógł działać jako router graniczny Thread. Ta funkcja zastępuje obecną implementację wektora granicznego wątku rozszerzeniem Proces instalacji jest nieco uciążliwy i ograniczona kompatybilność.

Brin powiedział również, że „w tej chwili nie planuje się ważnego wsparcia dla blokady Nest x Yale”. To nie był tylko błysk w oku Connectivity Standards Alliance, kiedy uruchomiono Nest x Yale Lock, więc mimo że ma radio Thread, istnieją ograniczenia uniemożliwiające Google wdrożenie Matter over Thread. Wiele lampek i listew obsługiwanych przez Nanoleaf również nie będzie działać z Matter. (Moja koleżanka Jennifer Bateson jest na wakacjach, więc nie mogę jej prosić o wyjaśnienie.)

Nie możesz jednak zrobić omletu bez rozbicia kilku jajek, a to czasami oznacza konieczność zdobycia kolejnego klucza sprzętowego, aby Nest Smart Lock mógł nadal komunikować się z Nest Smart Hub.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *