Senat uchwala przełomową ustawę, aby pomóc weteranom, którym grozi poparzenie podczas służby wojskowej

Szeroka, ponadpartyjna większość zatwierdziła długo oczekiwaną ustawę stosunkiem głosów 84 do 14. Teraz trafi ona do Izby Reprezentantów, gdzie przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi obiecała szybko przejść i wysłać ją do biura prezydenta Joe Bidena do podpisu. Projekt ustawy jest zmodyfikowaną wersją naszej ustawy PACT Honor Act który przeszedł obok domu wcześniej w tym roku.

„Dzisiaj jest długo oczekiwany historyczny dzień dla weteranów naszego narodu” – powiedział przewodniczący większości w Senacie Chuck Schumer w przemówieniu w czwartek przed głosowaniem. „Za kilka chwil Senat w końcu uchwali ustawę PACT, najistotniejsze od pokoleń rozszerzenie świadczeń zdrowotnych dla naszych weteranów”.

Schumer kontynuował: „Rygomy zmuszające weteranów, którzy zachorowali, kiedy walczyli o nas z powodu narażenia na te toksyny, muszą walczyć przez lata w Wirginii, aby uzyskać korzyści, na jakie zasługują – cóż, to wkrótce się skończy. Bóg.”

Do około 2010 r. doły do ​​spalania były powszechnie używane do spalania odpadów, w tym odpadów codziennego użytku, amunicji, materiałów niebezpiecznych i związków chemicznych na terenach wojskowych w całym Iraku i Afganistanie.

Te masywne doły na świeżym powietrzu, które często działały w bazach wojskowych lub w ich pobliżu, uwalniały do ​​powietrza niebezpieczne toksyny, które po odkryciu mogły powodować krótko- i długoterminowe problemy zdrowotne, według Departamentu ds. Weteranów.

Sonda 2020 Według Organizacji Obrony Iraku i Afganistanu weterani amerykańscy odkryli, że 86% uczestników doznało oparzeń lub innych toksyn. Według wcześniejszych oświadczeń senatora Jerry’ego Morana, republikanina z Kansas i wysokiej rangi członka senackiej komisji ds. weteranów, Departament Spraw Weteranów zaprzeczył prawie 70% zarzutów weteranów.

Ustawodawstwo było opracowywane od lat, a po jego uchwaleniu byłoby wielkim zwycięstwem obu partii.

„Senat ma dziś niepowtarzalną okazję, aby tworzyć historię” – powiedział senator John Tester, demokrata z Montany i przewodniczący senackiej komisji ds. weteranów, w środę na posiedzeniu Senatu przed głównym głosowaniem proceduralnym. Zapłać rachunek za ostatni pas. „Ten projekt ustawy nie dotyczy Demokratów kontra Republikanie. Nie dotyczy postaw politycznych. Chodzi o Amerykanów w obronie tych, którzy służyli i poświęcili się w imieniu tego kraju. … W rzeczywistości chodzi o coś więcej. Chodzi o naprawienie błędu to było ignorowane zbyt długo.” „.

READ  Palestyńczycy muszą mieć możliwość pozostania w Gazie – Blinken

Uchwalenie ustawy – sierżant sztabowy Heath Robinson, spełniający naszą obietnicę rozwiązania Ustawy o kompleksowych truciznach (PACT) z 2022 r. – oznaczałoby również duże osiągnięcie dla Bidena, który jest orędownikiem ustawy i jest osobiście dotknięty tą kwestią.

Biden uważa, że ​​oparzenia mogły spowodować raka mózgu, który zabił jego syna Beau, weterana wojny w Iraku, w 2015 roku. Podczas swojego orędzia o stanie Unii na początku tego roku, Biden wezwał Kongres do przyjęcia tej ustawy.

Tester dodał: „Nie chodzi tylko o mężczyzn i kobiety z naszej służby, ludzi, którzy służyli w naszym wojsku, ale o ich rodziny”. „Ponieważ kiedy ludzie idą na wojnę, robi to nie tylko osoba służąca, ale wszyscy w ich rodzinach. A ta ustawa byłaby odpowiedzią na dziesięciolecia bezczynności i niepowodzeń naszego rządu, rozszerzając uprawnienia do opieki zdrowotnej, aby pomóc weteranów jeszcze więcej 3,5 miliona weteranów doświadczyło poparzeń.”

Jednym z priorytetów projektu jest szerokie rozszerzenie zasobów opieki zdrowotnej i świadczeń dla byłych członków służby wojskowej narażonych na oparzenia oraz objęcie ochroną nawet 3,5 miliona weteranów narażonych na toksyny. Dodaje 23 stany związane z oparzeniami i narażeniem na toksyny, w tym nadciśnienie, do listy chorób zaistniałych lub zaostrzonych podczas służby wojskowej w Wirginii, odciążając weteranów udowodnienie, że ich narażenie na substancje toksyczne doprowadziło do tych schorzeń.

Ustawa wzywa również do inwestowania w zakłady opieki zdrowotnej w Wirginii, rozpatrywanie roszczeń i siłę roboczą VA, jednocześnie promując federalne badania nad narażeniem na toksyny, co również było priorytetem dla Bidena.

„Nadal wykonujemy naszą pracę jako Kongres, jako Senat, aby upewnić się, że obietnice zawarte w tej ustawie są obietnicami, które są dotrzymywane” – powiedział Moran w środowym przemówieniu. „Ten projekt ustawy ma na celu naprawienie zepsutego systemu, który był utrzymywany razem przez dziesięciolecia patchworku”.

READ  The New York Times: Około 20% ukraińskiej broni zostało utracone w pierwszych tygodniach kontrofensywy

Grupy weteranów od dawna lobbowały u prawodawców, aby zgodzili się na ogólne przepisy dotyczące oparzeń, ponieważ były personel wojskowy z trudem radził sobie z medycznymi i finansowymi konsekwencjami narażenia na toksyczne oparzenia.

Komik i komentator polityczny Jon Stewart, orędownik ratowników i ofiar 11 września, był czołową postacią w wysiłkach mających na celu zwrócenie uwagi na tę kwestię i przeforsowanie rozwiązania legislacyjnego.

„Najważniejsze jest to, że nasz kraj przez lata narażał naszych weteranów na zatrucie i wiedzieliśmy o tym, a nie działaliśmy pilnie i odpowiednio” – powiedział Stewart na początku tego roku na wirtualnym okrągłym stole z Komisją ds. Weteranów Izby Reprezentantów. „W konsekwencji straciliśmy mężczyzn i kobiety, którzy służyli temu krajowi. Zginęli z powodu naszej bezczynności”.

Claire Foran z CNN, Ted Barrett, Kristen Wilson i Megan Vasquez przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *