Aktualizacje na żywo huraganu Beryl: Burza uderza w Jamajkę, a następnie kieruje się w stronę Kajmanów

Na Jamajce należy spodziewać się sytuacji zagrażających życiu

W czwartek rano Kajmany przygotowują się na przyjęcie huraganu Beryl, który stał się burzą 3. kategorii, niosąc ze sobą silny wiatr o prędkości 120 mil na godzinę (195 kilometrów na godzinę) i niebezpieczne porywy w miarę oddalania się od Jamajki.

Oczekuje się, że Beryl przyniesie huraganowe wiatry, niebezpieczne fale sztormowe i ulewne deszcze do części Półwyspu Jukatan i Belize, począwszy od czwartkowego wieczoru, gdy Beryl się zbliża, z silnymi wiatrami, niebezpiecznymi falami sztormowymi, niszczycielskimi falami i powodziami spodziewanymi dzisiaj na Kajmanach.

Huragan Beryl nawiedził Jamajkę, powodując zagrażające życiu deszcze, wiatr osiągający prędkość 200 km/h i ogromne fale, gdy burza przewróciła linie energetyczne w Portland, Obserwator z Jamajki Raporty.

Po wprowadzeniu w środę nocnej godziny policyjnej rząd Jamajki zaprzestał wydawania ostrzeżenia przed huraganem, gdy Beryl zaczęła się oddalać, jednak deszcze i gwałtowne powodzie nadal stanowią zagrożenie dla wyspy.

Huragan Beryl zabił co najmniej osiem osób. Burza nasiliła się, przekształcając się w huragan kategorii 5, odnotowany w nocy na Oceanie Atlantyckim, po czym ponownie osłabła do kategorii 100. Kategoria 4 Wtorek.

Choć oczekuje się, że pod koniec tygodnia burza osłabnie, prawdopodobnie pozostanie poważnym huraganem. Według National Weather Service huragan Beryl może w weekend uderzyć w południowy Teksas i Luizjanę.

Premier Deacon Mitchell powiedział, że po poniedziałkowej burzy Grenada doznała „niewyobrażalnych” zniszczeń. Urzędnicy podali, że 98 procent budynków w kraju liczącym 6000 mieszkańców zostało uszkodzonych lub zniszczonych.

1720094400

Szokujące zdjęcia lotnicze pokazują rozległe zniszczenia pozostawione przez huragan Beryl przemieszczający się przez Karaiby

Katie Hawkinson4 lipca 2024 13:00

1720094399

Jakich huraganów doświadczyła już Jamajka?

Jednak wyspie nie jest obcy gniew śmiercionośnych huraganów, które przetaczają się przez region.

Chociaż w ostatnich latach w pobliżu Jamajki przeszło kilka huraganów, w ciągu ostatnich 40 lat tylko kilka dotarło na ląd w tym kraju.

Najbardziej znanym huraganem był huragan Gilbert, który dotarł na ląd w pobliżu Kingston na Jamajce 12 września 1988 r. jako huragan 4. kategorii i pozostaje notorycznym zjawiskiem sztormowym w kraju.

Katastrofalna burza, z wiatrem dochodzącym do 200 km/h, spowodowała szkody warte setki milionów dolarów i zabiła co najmniej 45 osób.

Oko huraganu Gilbert przeszło przez całą Jamajkę, a gdy późnym popołudniem opuściło zachodnie wybrzeże, osłabło do 200 km/h.

Inne godne uwagi huragany, które znacząco wpłynęły na Jamajkę, to huragan Sandy, który dotarł na ląd w 2012 r. jako huragan 1. kategorii.

Amelia Neath4 lipca 2024 12:59

1720092168

Obszary w Meksyku i Teksasie przeznaczone do monitorowania postępu berylu: mapa

Narodowe Centrum ds. Huraganów stwierdziło, że w tym tygodniu nie ma pewności co do przebiegu i prognozy intensywności huraganu Beryl nad zachodnią Zatoką Meksykańską.

Zainteresowania we wschodnim Meksyku i południowym Teksasie powinny monitorować postęp Beryl, ale niezależnie od ścieżki, jaką podąża huragan, prądy rozrywające mogą powodować zagrażające życiu warunki na plażach, począwszy od późnego piątku aż do weekendu na większości wybrzeża Zatoki Meksykańskiej.

Tymczasem oczekuje się, że silne wiatry o sile huraganu, niebezpieczne fale sztormowe i ulewne opady deszczu nawiedzią części Półwyspu Jukatan i Belize, począwszy od czwartkowego wieczoru, gdy zbliża się Beryl, z silnymi wiatrami, niebezpiecznymi falami sztormowymi, niszczycielskimi falami i powodziami spodziewanymi dzisiaj na Kajmanach .

Oczekiwano, że huragan uderzy w stosunkowo słabo zaludniony obszar na wybrzeżu Karaibów, pomiędzy Tulum a położonym w głębi lądu miastem Felipe Carrillo Puerto, powiedziała Laura Velasquez, szefowa meksykańskiej Agencji Obrony Cywilnej.

Ponieważ tamtejsze wybrzeże składa się głównie z lagun i lasów namorzynowych, na południe od Tulum znajduje się niewiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli.

Według National Weather Service, jeśli huragan Beryl utrzyma się na sile, prawdopodobnie w weekend uderzy w południowy Teksas i Luizjanę.

Amelia Neath24 lipca 2024 12:22

1720090800

Zdjęcia satelitarne: Oko huraganu Beryl uderza w południowe wybrzeże Jamajki.

Katie Hawkinson4 lipca 2024 12:00

1720090548

Indyjska drużyna krykieta, która utknęła na Barbadosie w wyniku cyklonu Beryl, wraca do domu i witana jest przez bohaterów

Pomimo pochmurnej pogody w Delhi nastrój po przybyciu drużyny z Barbadosu poprawił się jeszcze bardziej dzięki rytmom dhol, bukietom kwiatów i tortom z wizerunkami zwycięskiej drużyny.

Amelia Neath4 lipca 2024 11:55

1720089648

Po huraganie Beryl, który uderzył w wyspę, na Jamajce 400 000 ludzi nie ma prądu

Setki tysięcy domów zostało pozbawionych prądu w wyniku zniszczeń spowodowanych przez huragan Beryl, który w środę nawiedził Jamajkę.

Krajowy dostawca energii elektrycznej GPS podał, że w czwartek rano 65 procent jego klientów, czyli około 400 000 klientów, pozostało bez prądu.

Rząd Jamajki oświadczył w środę, że kilka dróg w głębi kraju zostało dotkniętych powalonymi drzewami i słupami energetycznymi, podczas gdy niektóre społeczności w Dywizji Północnej i stolicy pozostały bez prądu.

Widok zawalonej kolumny, gdy huragan Beryl uderza w południowe wybrzeże wyspy, w Kingston na Jamajce, 3 lipca 2024 r.
Widok zawalonej kolumny, gdy huragan Beryl uderza w południowe wybrzeże wyspy, w Kingston na Jamajce, 3 lipca 2024 r. (Reutera)

Amelia Neath4 lipca 2024 11:40

1720088748

Na zdjęciach: Huragan Beryl powoduje ogromne zniszczenia na Grenadzie

Widok przedstawia zniszczone mienie po przejściu huraganu Beryl, w Petite-Martinique, Grenada, 2 lipca 2024 r.
Widok przedstawia zniszczone mienie po przejściu huraganu Beryl, w Petite-Martinique, Grenada, 2 lipca 2024 r. (Jessica Decker za pośrednictwem Reutersa)
Widok przedstawia zniszczone nieruchomości po przejściu huraganu Beryl w Carriacou na Grenadzie, 2 lipca 2024 r.
Widok przedstawia zniszczone nieruchomości po przejściu huraganu Beryl w Carriacou na Grenadzie, 2 lipca 2024 r. (Jessica Decker za pośrednictwem Reutersa)
Widok przedstawia zniszczone nieruchomości po przejściu huraganu Beryl w Carriacou na Grenadzie, 2 lipca 2024 r.
Widok przedstawia zniszczone nieruchomości po przejściu huraganu Beryl w Carriacou na Grenadzie, 2 lipca 2024 r. (Jessica Decker za pośrednictwem Reutersa)
Zdjęcie przedstawia zniszczone mienie po przejściu huraganu Beryl w miejscu u wybrzeży Carriacou, Grenada, 2 lipca 2024 r.
Zdjęcie przedstawia zniszczone mienie po przejściu huraganu Beryl w miejscu u wybrzeży Carriacou, Grenada, 2 lipca 2024 r. (Jessica Decker za pośrednictwem Reutersa)
Widok przedstawia zniszczone mienie po przejściu huraganu Beryl, w Petite-Martinique, Grenada, 2 lipca 2024 r.
Widok przedstawia zniszczone mienie po przejściu huraganu Beryl, w Petite-Martinique, Grenada, 2 lipca 2024 r. (Jessica Decker za pośrednictwem Reutersa)

Amelia Neath4 lipca 2024 11:25

1720087200

Huragan Beryl: Wskazówki dotyczące podróży po burzy powoduje ogromne szkody – spodziewany jest wiatr „zagrażający życiu”.

Katie Hawkinson4 lipca 2024 11:00

1720086528

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do co najmniej ośmiu po tym, jak huragan Beryl uderzył w Karaiby

Kobieta zmarła po tym, jak drzewo spadło na jej dom w parafii West Hanover, powiedział Richard Thompson, szef krajowej agencji ds. katastrof. New York Times.

Gazeta doniosła, że ​​ekipa ratunkowa poszukiwała także 20-letniego mężczyzny, który został porwany w wąwozie po tym, jak próbował odzyskać piłkę, którą bawił się w Kingston.

Co najmniej trzy osoby zginęły w Wenezueli, trzy na Grenadzie i jedna osoba na Saint Vincent i Grenadynach.

Amelia Neath24 lipca 2024 10:48

1720086048

Pogoda na Kajmanach pogarsza się w miarę zbliżania się do jądra Beryl

Choć huragan Beryl został obniżony do kategorii 3, Narodowe Centrum ds. Huraganów ostrzegło, że w czwartek, gdy będzie mijał Kajmany, jego intensywność będzie się utrzymywać „blisko największej intensywności”.

O 5:00 czasu wschodniego (10:00 GMT) pozycja Beryl znajdowała się 55 mil (90 kilometrów) na południowy wschód od Wielkiego Kajmana. Narodowe Centrum ds. Huraganów stwierdziło w swojej najnowszej aktualizacji, że pogoda na Kajmanach pogarsza się, a w czwartek rano spodziewane są tam silne wiatry, niebezpieczne burze i niszczycielskie fale.

Wydano ostrzeżenie przed huraganem dla wysp Wielkiego Kajmana, Małego Kajmana, Cayman Brac i wybrzeża meksykańskiego półwyspu Jukatan od Puerto Costa Maya po Cancun, w tym wyspy Cozumel.

Prędkość wiatru Beryl spadła, ale nadal jest silna i wynosi 120 mil na godzinę (195 km/h).

Oczekuje się, że wkrótce na Kajmanach wystąpią silne wiatry, a także na półwyspie Jukatan późnym dzisiaj lub wczesnym piątkiem.

Silne burze mogą podnieść poziom wody wzdłuż bezpośredniego wybrzeża Kajmanów od dwóch do czterech stóp powyżej normalnego poziomu, tworząc duże i niszczące fale.

Oczekuje się, że w czwartek burza Beryl przyniesie od czterech do sześciu cali ulewnego deszczu nad Kajmanami, a tego samego można się spodziewać na Półwyspie Jukatan w dalszej części dnia i w piątek. Na Półwyspie Jukatan mogą również wystąpić lokalne opady deszczu o wartości do 3 cali.

W okolicy spodziewane są krótkotrwałe, gwałtowne powodzie.

Amelia Neath4 lipca 2024 10:40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *