Aktualne aktualizacje na żywo ze startu Starlink Falcon 9 na Przylądku


Sprawdzaj na tej stronie aktualne aktualizacje dotyczące startu FLORIDA TODAY Space Team.

On gra

Mam nadzieję, że trzeci raz będzie urokiem.

Witamy w relacji na żywo zespołu kosmicznego FLORIDA TODAY z trzeciej z rzędu próby SpaceX wystrzelenia rakiety Falcon 9 w ramach misji Starlink 6-44 w celu dostarczenia kolejnej partii satelitów na orbitę.

SpaceX przełożyło swój cel startu z 18:29 na 19:57 EDT z lądowiska 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego, wydłużając okno startu do 22:39. W razie potrzeby w sobotę dostępne będą możliwości tworzenia kopii zapasowych.

Czwartkowy peeling był rozczarowujący po ekscytującym dniu dla SpaceX. Nie tylko był to Dzień Liczby Liczbowej, ale firma świętowała także przełomowy lot testowy statku Starship oraz 22. rocznicę swojego istnienia.

Próba wystrzelenia w czwartkowy wieczór przerwała odliczanie na dwie minuty i jedną sekundę przed końcem. SpaceX poinformowało na X (dawniej Twitterze), że wystąpił problem z ramionami przewoźnika. Konstruktor lotniskowca ustawia rakietę w pozycji pionowej i ma się schować przed startem.

Czwartkowy peeling nastąpił po środowym peelingu. SpaceX nie podało powodu środowego wieczoru, który zakończył się w T — 2 minuty i 3 sekundy.

Zakładając, że Falcon 9 wystartuje dziś wieczorem, rozmieści konstelację satelitów internetowych Starlink, umieszczonych na górnym pokładzie, na szczycie rakiety o wysokości 70 metrów. Nie oczekuje się żadnych lokalnych eksplozji dźwiękowych – zamiast tego, po przelocie w kierunku południowo-wschodnim, wzmacniacz pierwszego stopnia rakiety będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym na morzu 8 i pół minuty po starcie.

Aktualizacja 19:09: SpaceX właśnie opóźniło docelowy czas startu o około pół godziny, do 20:21

Aktualizacja o 19:01: W opublikowanej w środę prognozie 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych oceniła, że ​​szanse pogodowe na dzisiejszą „strzelaninę” wynoszą 90%.

READ  Lądownik księżycowy Odyseusz przesyła pierwsze zdjęcia domu z kosmosu

„W piątek zimny front opadnie bardziej na południe, powodując lokalne rozbieżności i zwiększony przepływ wiatru. Wilgoć wzrośnie w kolumnie atmosferycznej przed frontem, ale jest mało prawdopodobne, aby spowodowała znaczne zachmurzenie na średnim poziomie” – czytamy w raporcie. prognoza stwierdziła.

„Podstawa chmur cumulonimbus będzie jedynym odległym problemem pogodowym w oknie zapasowego startu w piątkowy wieczór” – głosi prognoza.

Aktualizacja o 18:33: NASA ogłosiła, że ​​nadchodząca misja SpaceX CRS-30 – podczas której Falcon 9 wystrzeli statek kosmiczny cargo Dragon przewożący sondy naukowe, zaopatrzenie i sprzęt na Międzynarodową Stację Kosmiczną – ma wystartować o 16:55 w czwartek.

Rakieta zostanie wystrzelona z lądowiska 39A w KSC. Wzmacniacz pierwszego stopnia będzie wytwarzał eksplozje dźwiękowe, celując w lądowanie w stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral.

Aktualizacja o 18:10: Urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Brevard aktywowali zespół wsparcia agencji przed nadchodzącym startem Falcona 9 firmy SpaceX.

Skontaktuj się z reporterką Brooke Edwards, pisząc na adres [email protected].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *