Analityk przewiduje, że „cena Bitcoina osiągnie 10-krotnie wyższą cenę po halvingu”, ponieważ…

  • Genesis sprzedał GBTC, aby nabyć BTC w obliczu wyzwań finansowych i możliwego bankructwa
  • Wieloryby gromadziły Bitcoiny przed halvingiem

Genesis, firma pożyczająca kryptowaluty, od ponad roku boryka się z wyzwaniami finansowymi i potencjalnym bankructwem. W ramach swojej strategii mającej na celu rozwiązanie tych problemów Genesis zdecydowało się zbyć swoje udziały w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), aby nabyć więcej Bitcoinów. [BTC]W celu wzmocnienia swojej pozycji finansowej.

Powód ostatniego posunięcia Genesis?

według Bloomberga Według raportu Genesis sprzedało około 36 milionów akcji GBTC, aby zebrać fundusze na zakup kolejnych BTC. Posunięcie to jest prawdopodobnie spowodowane chęcią wykorzystania niedawnego wzrostu cen Bitcoina, a także pozyskania środków na uregulowanie długów z wierzycielami.

Uwaga do tego samego, @KryptoBattleW swoim ostatnim poście na X (dawniej Twitterze) zauważył:

„Genesis Trading wykonał poważny krok w procesie upadłości, zamieniając akcje GBTC na 32 041 BTC (tak, dobrze przeczytałeś!), o wartości 2,1 miliarda dolarów w ciągu ostatnich trzech tygodni”.

Spowodowało to, że cena akcji GBTC podlega znacznym wahaniom, związanym ze zmianami cen Bitcoina.

Powtarzając podobne opinie, @Crypto Patel dodał:

„I wyobraźcie sobie co? To wszystko wydarzyło się po tym, jak Genesis zgodził się zwrócić około 2 miliardy dolarów około 232 000 osobom, które skorzystały z Gemini Earn. Wygląda na to, że BTC to droga na Księżyc!”

Po tych wydarzeniach w momencie pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła 67 882,72 USD, po wzroście o 1,28% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Halving Bitcoina wskazuje na byczą perspektywę

Gdy Bitcoin przechodzi przez fazę konsolidacji, niepewność pojawia się co do jego przyszłej ścieżki. W miarę zbliżania się czwartego halvingu Bitcoina wieloryby gromadzą Bitcoin – oznaka byczych nastrojów w obliczu dynamiki podaży.

Po zaobserwowaniu niedawnego wzrostu optymizmu wokół BTC, Kapitał QCBRenomowana firma zajmująca się analizą kryptowalut zauważyła:

„Wpływy z funduszy ETF Bitcoin wzrosły w ciągu ostatnich kilku dni (do +232 milionów dolarów w czwartek)”

Następnie firma zauważyła, że ​​tak duży zakup wywołań Bitcoin, w połączeniu z niską dźwignią finansową i ostrożną postawą tradera, sprzyja stabilności rynku.

READ  Umiera Robert Brockman, programista, który walczył z IRS

Pomimo tych wymian, Antoniego Scaramucciego Spodziewasz się dużego wzrostu kursu Bitcoina przed wydarzeniem halvingu w kwietniu. W rzeczywistości uważa się, że cena Bitcoina może wzrosnąć od sześciu do dziesięciu razy po halvingu, ponieważ jego wpływ nie został w pełni uwzględniony. Przyznał jednak, że wzrost ten może nie nastąpić natychmiast, ale może następować stopniowo w miarę upływu czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *