Apple Insider ujawnia nowy szok cenowy dla iPhone’a 14

Przecieki Apple iPhone 14 już ujawniły, że zasięg będzie miał Radykalne przeprojektowanie modeli Pro . A Duże tylne kamery. Ale nowe informacje mówią teraz, że będzie miał również wyższe metki.

Więcej od ForbesaPrzecieki dotyczące przeprojektowania iPhone’a 14 Pro firmy Apple na szczegółowych diagramach

LeaksApplePro opublikował plik Nowy wpis na blogu Podział cen każdego modelu iPhone’a 14, a także hazard, który Apple podejmie, aby uzasadnić podwyżkę cen.

Według LeaksApplePro, wielkim winowajcą jest nowy iPhone 14 Max — 6,7-calowy model, który zastąpi 5,4-calowego iPhone’a 13 Mini. To wprowadzenie spowoduje, że zastąpi mały smartfon za 699 USD gigantycznym smartfonem za 899 USD, co zmieni zakres. W rezultacie iPhone 14 stał się najtańszym modelem w nowej gamie i ma to pośredni wpływ na modele Pro:

  • iPhone 14 – 799 USD (iPhone 13: 799 USD)
  • iPhone 14 Max — 899 USD (iPhone 13 Mini: 699 USD)
  • iPhone 14 Pro – 1099 USD (iPhone 13 Pro: 999 USD)
  • iPhone 14 Pro Max – $1199 (iPhone 13 Pro Max: 1099 USD)

LeaksApplePro ostrzega również, że cena iPhone’a 14 Pro w wysokości 1099 USD jest „w najlepszym razie” scenariuszem, a Apple prawdopodobnie wyceni modele Pro jeszcze wyżej. „Jak mówiłem przez cały ten rok, Apple planuje odróżnić Pro od nieprofesjonalnych iPhone’ów, w tym ich ceny”, mówi insider.

A co z uzasadnieniem ceny? Jak Ujawniono już wiele przeciekówiPhone 14 i iPhone 14 Max ponownie wykorzystają chip A15 z linii iPhone 13. Aby obejść tę dysproporcję ceny do wydajności, LeaksApplePro mówi, że Apple po prostu zmieni nazwę chipa A15 na A16. „A to nie wszystko” – wyjaśnia przeciek. „Apple planuje wykorzystać A16 w „profesjonalnych” iPhone’ach i nazwać go A16 Pro”.

Dlaczego Apple podejmuje tę decyzję? Brak żetonów. „Apple i jego partnerzy walczą, aby wyprodukować wszystkie potrzebne chipy A16 i M2, i muszą nadać priorytet jednemu z nich, a będzie to M2”, mówi LeaksApplePro.

Jeśli to prawda, ale zrozumiałe z logistycznego punktu widzenia. Ta decyzja grozi poważnym luzem. Jedynym czynnikiem łagodzącym jest to, że Apple może używać chipa A15 w wersji iPhone 13 Pro (która ma 6 GB pamięci RAM w porównaniu z 4 GB w iPhone 13) dla standardowych modeli iPhone’a 14. Do tego czasu ten chip jest nadal nazywany „A15” we wszystkich działaniach marketingowych Apple. Wykresy iPhone’a 14 pokazują również Optycznie identyczny projekt Co sprawia, że ​​nawet etykieta „iPhone 13S” jest trudna do uzasadnienia.

Jednak dla użytkowników iPhone’a 14 Pro 2022 będzie Wielki rok przeprojektowania. Apple jest zdeterminowany, aby poszerzyć przepaść między modelami pro i non-pro, tak jak zrobiło to już w przypadku MacBooków Pro i innych niż Pro, iPadów, a wkrótce także Maców.

To wszystko ma sens z punktu widzenia marketingu i biznesu, ale dla milionów fanów iPhone’a prawdopodobnie będzie to trudna do przełknięcia pigułka.

___

Śledź Gordona w Facebook

Więcej o Forbesie

Nowe plany iPhone’a 14 ujawniają iPhone’a 13 Doppelgänger

Przecieki dotyczące przeprojektowania iPhone’a 14 Pro firmy Apple na szczegółowych diagramach

READ  Pierwsza łatka na Androida 13 wdrożona dla każdego Pixela z wyjątkiem 6A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *