Apple ogłasza nowego Maca Pro z M2 Ultra

Wreszcie Apple ostatecznie przeniósł wszystkie swoje produkty Mac z chipów Intela na własny układ scalony. Jak ogłoszono dzisiaj na konferencji WWDC 2023, firma Apple oficjalnie ogłosiła swojego najnowszego Maca Pro z układem scalonym opartym na architekturze ARM w serii M2 typu system-on-a-chip.

Mac Pro, podobnie jak niedawno ogłoszony Mac Studio, zachowuje tę samą obudowę, która bardziej przypomina tarkę do sera niż komputer stacjonarny. Duże zmiany zachodzą w środku, w tym w Mac Pro M2 Ultra.

Mac Pro z M2 Ultra oferuje sześć otwartych gniazd PCIe Gen 4 dla tych, którzy chcą rozszerzyć pamięć masową, i będzie zawierał osiem wbudowanych portów Thunderbolt; Sześć z nich znajduje się z tyłu, a dwa na górze. To dwukrotnie więcej niż w przypadku poprzedniego komputera Mac Pro z procesorem Intel.

To ogłoszenie jest już dawno spóźnione, ponieważ Apple wcześniej wyznaczyło sobie narzucony termin, w którym przeniesie wszystkie swoje komputery Mac z Intela na własny wewnętrzny układ. Dwa lata od ujawnienia chipa M1.

Ceny Mac Pro zaczynają się od 6999 USD, a zamówienia w przedsprzedaży rozpoczynają się dzisiaj i będą dostępne w przyszłym tygodniu. Ceny będą się różnić w zależności od konfiguracji, które użytkownicy mogą skonfigurować z komputerem Mac Pro z maksymalnie 76 rdzeniami GPU i 192 GB pamięci.

Oprócz aktualizacji Mac Pro, Apple zaprezentowało również garść nowego sprzętu, w tym długo plotkowany (i bardzo drogi) Apple Vision Pro, Mac Studio z obsługą M2 Ultra i M2 Max oraz nowy 15-calowy MacBook Air . Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze zestawienie najważniejszych ogłoszeń Apple WWDC 2023.

Taylor jest reporterem w IGN. Możesz śledzić ją na Twitterze @pracownik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *