Apple przedstawia low-end iPhone’a z usługą 5G, dodaje transmisję na żywo w baseballu

jabłko Spółka

AAPL -1,17%

Zapewnia łączność komórkową 5G z tańszymi iPhone’ami, co zdaniem niektórych na Wall Street będzie nadal napędzać rekordową sprzedaż w tym roku, ponieważ utrzymują się obawy dotyczące popytu na droższe wersje.

Kalifornijski gigant technologiczny Cupertino ogłosił również umowę na transmisję meczów Major League Baseball na Apple TV+ w piątkowe wieczory, co jest rozszerzeniem ambicji związanych z transmisją wideo na żywo. Apple dołącza do wielu innych firm medialnych w ich wysiłkach, aby dodać sport do swoich usług przesyłania strumieniowego.

Firma ujawniła się podczas wirtualnego wydarzenia na swojej stronie internetowej z prezesem Timem Cookiem Trzecia generacja zaktualizowanego iPhone’a SE i iPada APodczerwień z szybszym procesorem. Firma ujawniła również nowe, wysokowydajne komputery o nazwie Mac Studio z nowym chipem M1 Ultra i nowym 27-calowym monitorem o nazwie Studio Display z własnym mikroprocesorem dla wewnętrznej kamery i systemów audio. Cena nowego komputera zaczyna się od 1999 do 3999 USD, podczas gdy monitor, który współpracuje z różnymi ofertami Apple, kosztuje 1599 USD.

Prezes Apple, Tim Cook, zaprezentował we wtorek iPhone’a SE trzeciej generacji.


Zdjęcie:

Brooks Craft / Apple Inc.

iPhone SE był ukochaną wczesną pandemią Apple. Według badacza IDC, sprzedaż urządzeń zbliżyła się do 25 milionów, czyli 12% szacowanych globalnych dostaw smartfonów firmy w 2020 roku. Apple nie rozdziela wyników według modelu iPhone’a.

Nowa wersja SE jest podobna do poprzedniej, z wyjątkiem szybszego procesora, lepszego systemu kamer i sieci 5G. Będzie kosztować 429 USD – nieco więcej niż jego poprzednik, który zaczynał się od 399 USD. Nadal będzie miał najmniejszy ekran w ofercie iPhone’a, wynoszący 4,7 cala, i taką samą obudowę. Będzie dostępny 18 marca.

Model niższego poziomu radził sobie gorzej w zeszłym roku wraz z pojawieniem się głównych produktów Apple. Należą do nich linia iPhone’ów 12, która po raz pierwszy wprowadziła ultraszybkie 5G do oferty smartfonów firmy i zyskała popularność dzięki obniżkom cen od przewoźników, którzy chcą zwabić klientów do nowych sieci komórkowych.

Sprzedaż urządzeń z wyższej półki pomogła zwiększyć sprzedaż iPhone’a do rekordowej wartości 192 miliardów dolarów w roku fiskalnym 2021 i przyczyniła się do tego Rekordowy roczny zysk w wysokości prawie 100 miliardów dolarów. W tym samym czasie dostawy iPhone’a SE pozbawionego 5G spadły o około 40% w 2021 r. w porównaniu z 2020 r., według IDC.

„Oczywiście niektóre telefony wydane przez Apple były naprawdę drogie, głównie dla konsumentów ze średniej i wyższej półki, więc teraz możesz kupić niedrogi telefon z 5G” — powiedział Samik Chatterjee, analityk.

JP MorganA

Powiedział w wywiadzie.

Chatterjee podniósł swoje szacunki dotyczące zysków za rok fiskalny ze względu na oczekiwania dotyczące linii iPhone’a, w tym jego wiarę w potencjał modelu SE w przyciąganiu świadomych cen nabywców poszukujących 5G. Przewiduje, że wersja SE może odnotować 30 milionów sprzedanych egzemplarzy w pierwszym roku i pomóc zwiększyć ogólną sprzedaż iPhone’ów do rekordowych 250 milionów.

„To da inwestorom pewność, że Apple może nadal zwiększać przychody z iPhone’a” – powiedział.

Od lutego amerykańscy operatorzy komórkowi zaczną wyłączać 3G. Joanna Stern z WSJ dostaje starego iPhone’a 3G i iPhone’a 4 działające w starej sieci, aby pamiętać o wszystkim, co zrobiła, aby ukształtować rewolucję smartfonów. Tytuł Zdjęcia: Preston Jesse dla The Wall Street Journal

iPhone 12 — i częste premiery iPhone’a 13 zeszłej jesieni — pomógł się odmłodzić Uwaga wśród chińskich konsumentów. Siła iPhone’a została wzmocniona przez upadek biznesu smartfonów Huawei Technologies w związku z sankcjami rządu USA. Sankcje pozbawiają Huawei możliwości korzystania

Alfabet Spółka

Google 0,64%

System operacyjny Android. W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku iPhone odzyskał pierwsze miejsce jako najlepiej sprzedający się smartfon w Chinach. Chatterjee powiedział, że SE może skorzystać na dynamice w Chinach i zainteresowaniu tego kraju telefonami 5G.

Inni analitycy również wydają się być zadowoleni z możliwości Apple w tym roku. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku mediana szacunków analityków ankietowanych przez FactSet przewiduje płaską sprzedaż iPhone’ów w bieżącym roku fiskalnym, który kończy się we wrześniu, w związku z obawami, że atrakcyjność iPhone’a mogła osiągnąć szczyt w ciągu roku po znacznej modernizacji 5G. .

„Niektóre telefony wydane przez Apple były naprawdę drogie, głównie dla konsumentów ze średniej i wyższej półki, więc teraz możesz kupić niedrogi telefon z 5G”.


— Samik Chatterjee, analityk JP Morgan

W ostatnich tygodniach wzrósł optymizm co do perspektyw spółki, podsycany lepszymi niż oczekiwano wynikami za ostatnie trzy miesiące ubiegłego roku. Analitycy spodziewają się teraz, że przychody z iPhone’a wzrosną o 5% w tym roku fiskalnym – po wzroście o 39% w roku fiskalnym 2021.

Kiedy pierwszy model SE zadebiutował w 2016 roku, niektórzy analitycy stwierdzili, że urządzenie może pomóc Apple na rynkach poza Stanami Zjednoczonymi, gdzie cena iPhone’a – który może kosztować ponad 1500 USD – była poza zasięgiem. Zamiast tego, według IDC, trzy najlepsze rynki dla tańszego urządzenia w zeszłym roku to Stany Zjednoczone, Japonia i Europa Zachodnia.

Według Qiu Luchuan, analityka w firmie badawczej Canalys, w Chinach południowo-wschodnie Chiny odpowiadały za mniej niż 10% dostaw. Powiedział, że telefon zmaga się z budżetowymi konkurentami Androida i wyraził wątpliwości, czy nowa wersja dobrze sobie poradzi w Chinach.

„IPhone SE trzeciej generacji może wyglądać jak ogromny hit w Chinach ze względu na zwiększony udział Apple w rynku i penetrację 5G” – powiedział w e-mailu. „Jednak według danych Canalys chińscy konsumenci skłaniają się ku telefonom z większymi ekranami”.

Sprzedaż iPhone’a Apple wyniosła 192 miliardy dolarów w roku podatkowym 2021.


Zdjęcie:

Firma Apple

W Stanach Zjednoczonych SE jest bramą do marki Apple dla posiadaczy tańszych telefonów z Androidem. Według badań konsumenckich przeprowadzonych przez Consumer Intelligence Research Partners, w zeszłym roku 26% kupujących SE miało wcześniej telefon z Androidem. „IPhone SE stał się iPhonem klasy podstawowej, głównie ze względu na swoją cenę” – powiedział Michael Levine, współzałożyciel Consumer Intelligence Research.

Dodanie baseballu do Apple TV+ potwierdza zainteresowanie Apple rozszerzeniem tego sportu, ale nie jest jasne, kiedy gry MLB będą dostępne jako właściciele drużyn i gracze. utknął w negocjacjach To faktycznie opóźniło wiosenny trening.

Inne firmy technologiczne i medialne poszerzyły swoją ofertę na sport.

Amazon.com Spółka

Transmitował również mecze NFL w czwartkowe wieczory i

Comcast korpus

NBCUniversal transmituje Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w serwisie Peacock Service.

Napisz do Tim Higgins w [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Ten nowy kontroler PS5 jest tak dobry, że nigdy nie wrócę do DualSense Edge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *