Apple zamyka wartość rynkową 3 bilionów dolarów

13 grudnia (Reuters) – Apple Inc (AAPL.O) Wartość rynkowa w poniedziałek wyniosła aż 3 biliony dolarów, stając się najcenniejszą firmą na świecie po oszałamiającym biegu w ciągu ostatniej dekady.

Akcje spółki spadły zaledwie o 2%, by w poniedziałek zamknąć się na poziomie 175,74 USD, a poprzednie zyski zbliżyły się do ceny 182,86 USD wymaganej do odnotowania wartości rynkowej wynoszącej 3 biliony USD.

Akcje Apple’a wzrosły w zeszłym tygodniu o około 11%, zwiększając roczny zysk o ponad 30%, ponieważ inwestorzy są optymistami, że klienci Flush będą nadal płacić dolarami za usługi takie jak iPhone’y, MacBooki, Apple TV i Apple Music.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Minęło 16 miesięcy, zanim wartość rynkowa producenta iPhone’a osiągnęła od 2 do 3 bilionów dolarów, ponieważ kierował grupą megakopiarskich firm technologicznych, takich jak Google-matka Alphabet Inc. (GOOGL.O) I Amazon.com Inc (AMZN.O) Przyniosło to korzyści ludziom i firmom, które podczas epidemii w dużym stopniu polegały na technologii.

Dla porównania, Apple zajęło dwa lata, aby urosło z 1 biliona dolarów do 2 bln dolarów.

„To obecnie jedna z najcenniejszych firm na rynku, pokazująca dominację amerykańskiej technologii na świecie i jak pewni inwestorzy, że jest ona w rękach Apple” – powiedział Brian Frank, menedżer portfela w Frank Capital. W 2019 roku jego wieloletnia pozycja w Apple, rating akcji wzrósł. „Wygląda na to, że cena akcji została ustalona dla każdego dobrego wyniku”.

Daniel Morgan, starszy menedżer portfela w Sinovas, powiedział, że samochód Apple prawdopodobnie będzie jednym z nowych strumieni przychodów, których oczekują inwestorzy, wraz ze wzrostem rodzajów usług, takich jak aplikacje i telewizory, które stanowią mniej niż 65% przychodów firmy z sprzedaż iPhone’ów. Firma zaufania.

Od czasu rezygnacji Steve’a Jobsa w 2011 roku do głowy Tima Cooka, który nadzorował ekspansję firmy na nowe produkty i rynki, dołożyło się kolejne piórko.

READ  Słaby wzrost PKB w Chinach w drugim kwartale rodzi pilną potrzebę większego wsparcia politycznego

„Tim Cook wykonał niesamowitą robotę w ciągu ostatniej dekady, a cena akcji Apple wzrosła aż o 1400%” – powiedział analityk OANDA Edward Moya.

Akcje Apple wzrosły o 22% rok do roku od lat 90., podczas gdy S&P 500 (.SPX) Przychody w tym samym okresie wyniosły mniej niż 9% rocznie.

Jeśli Apple osiągnie kamień milowy w wysokości 3 bilionów dolarów, Microsoft Corp. (MSFT.O) Alphabet będzie jedyną firmą w klubie za 2 biliony dolarów (GOOGL.O), Amazonka (AMZN.O) I Tesla Inc. (TSLA.O) Przekroczyły 1 bilion dolarów.

Z wartością rynkową około 2,6 biliona dolarów Microsoft był pod koniec października najcenniejszą firmą na świecie, a Apple powiedział, że ograniczenia łańcucha dostaw mogą wpłynąć na jego wzrost przez resztę tego roku.

Gdy firmy przeszły na hybrydowy model pracy, a konsumenci zmodernizowali swoje urządzenia, w tym roku duże akcje spółek technologicznych poszybowały w górę, ponieważ inwestorzy zwiększyli popyt na produkty oparte na chmurze. Nasdaq 100 (.NDX), który jest przeważony przez duże firmy, takie jak Apple, wzrósł w tym roku o prawie 26%, podczas gdy szerszy indeks S&P 500 wzrósł o około 24%.

Pojawienie się technologii takich jak 5G, rzeczywistość rozszerzona/rzeczywistość wirtualna i sztuczna inteligencja może pomóc Apple i innym bezgotówkowym dużym spółkom technologicznym wspierać inwestorów, ponieważ globalna gospodarka stawia za sobą infekcję koronawirusem i łagodzi presję w łańcuchu dostaw.

„Jestem w kolejnym „supercyklowym” obozie przyjemności z posiadaniem iPhone’a 12 / iPhone’a 13”, napisał w notatce starszy menedżer portfela Synovus Trust Company, Daniel Morgan. „AAPL jest gotowy na kolejny kwartał z silnymi zyskami i wzrostem zysków”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Raport Nivedity Balu i Anishy Sirkar w Bangalore i Davida Randalla w Nowym Jorku; Montaż dokonali Shaunak Dasgupta, Nick Jiminski i Jonathan Odyssey

READ  Najważniejsze wydarzenia z kolacji korespondentów Białego Domu

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *