Wiadomości rządowe: Wariant Omigron wydaje się szybko rozprzestrzeniać w stanie Waszyngton

dług…Carsten Moran dla The New York Times

Od poniedziałku nowojorczycy będą musieli upewnić się, że mają go z powrotem, gdy pędzą do sklepu, aby zrobić szybkie zakupy. Maska. Nowy mandat stanowy wymaga masek we wszystkich pomieszczeniach publicznych, do których wejście nie wymaga dowodu pełnego szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Gubernator Kathy Hochul Zamówienie zostało ogłoszone w piątek, który będzie obowiązywał do 15 stycznia, po czym nastąpi ponowna ocena stanu. Firmy, które nie wymagają od klientów noszenia masek, podlegają sankcjom cywilnym i karnym, w tym grzywnom w wysokości do 1000 USD za naruszenia, za egzekwowanie których odpowiedzialne są lokalne wydziały zdrowia.

Nowy Jork, 71 procent mieszkańców jest w pełni zaszczepionych Przeciwko koronawirusowi, dowód co najmniej jednej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi jest już wymagany, aby zjeść w domu w restauracji lub obejrzeć film. Ale teraz maski Więcej będzie wymagane Jeśli pełne szczepienie nie jest obowiązkowe we wszystkich zamkniętych miejscach publicznych, w tym w biurach, sklepach i holach budynków mieszkalnych.

Osoby zostaną uznane za w pełni zaszczepione dwa tygodnie po drugim podaniu dwudawkowej szczepionki Pfizer-Bioendech lub Modern lub pierwszym podaniu pojedynczej dawki szczepionki Johnson & Johnson. Według stanu i Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Stan mówi, że tylko jedna dawka powinna być pokazana, aby umożliwić dzieciom w wieku od 5 do 11 lat w całym stanie, w którym potrzebne jest pełne szczepienie.

Były gubernator Andrew M. Biorąc pod uwagę Guomo Usunięto większość ograniczeń związanych z wirusami W czerwcu nowy porządek będzie poważną zmianą, w tym koniecznością noszenia masek w większości scenerii, zwłaszcza w niektórych wiejskich i bardziej konserwatywnych obszarach stanu.

READ  Losowanie jackpotów w Powerball o wartości 1,3 miliarda dolarów po opóźnieniu

ten Nowa akcja Nadchodzi czas, kiedy kraj stanie w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków Govit-19, a naukowcy nie są pewni skutków pojawienia się wariantu Omigron. Siedem dni Średnia liczba nowych spraw rządowych w Stanach Zjednoczonych W sobotę wynosił 119 325 dziennie, co oznacza wzrost o 40 procent w ciągu zaledwie 14 dni. W Nowym Jorku Stan wynosił średnio 9716 w sobotę, co oznacza wzrost o 51 procent w ciągu 14 dni.

Nowy Jork również odnotował gwałtowny wzrost liczby przypadków po Święcie Dziękczynienia, wyższy niż średnia 2600 nowych spraw dziennieWedług danych miejskich trzy tygodnie temu średnia wynosiła mniej niż 1500 dziennie, według danych miejskich. Obszary na północy stanu Nowy Jork Trzydzieści szpitali w północnej części stanu nadal jest poważnie dotkniętych, ponieważ gubernator nakazał zawieszenie selektywnych operacji w celu złagodzenia stresu.

Uchwyt Administratorzy okręgów, Wielu z nich republikanów jest sceptycznie nastawionych do upstate, mandatu, niektórzy nawet Przysięga Nie wymuszać tego. Pani Hochul rozmawiała z nimi w poniedziałek: „Wzywam liderów okręgów, zwłaszcza tych, którzy proszą mnie o pomoc, aby przyjrzeli się własnym działaniom i zobaczyli, co jeszcze można zrobić, aby złagodzić kryzys w ich systemach opieki zdrowotnej. Mogą być świetnym partnerem. „Zauważył: „To było trochę samookaleczenia”.

Niedziela, Na konferencji w Hamburgu w zachodniej części Nowego Jorku Pani Hochul została zapytana o zamówienie masek, szkody i przerwy w dostawie prądu spowodowane przez burzę poprzedniej nocy.

„Noś maskę”, powiedziała Hochul, „Wiem, że jutro będzie wielki dzień; to nie będzie wielka sprawa. Naprawdę nie jest.

Dr Anthony S., główny doradca prezydenta Bidena w sprawie epidemii. Fassi zdecydowanie namawiał ludzi do noszenia masek zawsze, gdy przebywają w pomieszczeniach z osobami, które nie znają statusu szczepionki.

„Maskowanie nie będzie trwać wiecznie”, powiedział ABC „w tym tygodniu” w niedzielę, „ale pozwoli nam wyjść z bardzo trudnej sytuacji, w której się teraz znajdujemy”.

READ  Gracze w terminie do 2022 roku mogą zostać podpisany

Nowy Jork Dawka dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat, aby wejść do restauracji i teatrów od wtorku i dorosłych gru. Zaplanowano już zaostrzenie przepisów dotyczących zmiany pierwszych dwóch szczepionek z 27 na jedną dawkę. Początkowo firma Johnson & Johnson została zaszczepiona. Ale nadal Nowy Porządek Stanu To narusza obie zasady.

Powszechna kolejność szczepień przeciwko wirusowi koronowemu Do wszystkich prywatnych pracodawców w Nowym Jorku Obowiązuje 27 grudnia.

Burmistrz Bill de Blasio powiedział w poniedziałek, że zamiast nalegać na grzywny i egzekucję, miasto planuje edukować i współpracować z właścicielami firm, gdy pojawi się nowy stan maski. Przez kilka tygodni, pomimo rosnących przypadków, sprzeciwiał się wezwaniom do wprowadzenia w całym mieście nakazu masek, obawiając się, że osłabi to strategię miasta zorientowaną na szczepienia.

„Strategia tego miasta to przede wszystkim szczepionka i będzie ona kontynuowana” – powiedział Blasio na konferencji prasowej w poniedziałek. „Ale będziemy współpracować z państwem, aby wdrożyć tę kolejność masek. Odkryliśmy, że kiedy wchodzimy w interakcje z firmami i traktujemy je z szacunkiem i postawą współpracy, osiągamy dobre wyniki.

Grace Ashford Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *