Rowe V. Wade Live: Tysiące protestują przeciwko zniesieniu konstytucyjnego prawa do aborcji

Decyzja Milestone Rowe Wade jest zwieńczeniem dziesięcioleci ciężkiej pracy republikanów i społecznych konserwatystów – którzy uchwalili ustawę po tym, jak trzech byłych sędziów Sądu Najwyższego pomogło byłemu demokracie, który kiedyś popierał prawo do aborcji z Nowego Jorku.

Były prezydent Donald J. Trump w piątek ogłosił zwycięstwo orzeczenia Sądu Najwyższego kończącego federalną ochronę aborcyjną. Niemniej jednak, gdy przygotowuje się do kampanii prezydenckiej w 2024 roku, staje przed potencjalnymi sprawami sądowymi w związku z próbami pokonania wyborów w 2020 roku. Trump osobiście powiedział przyjaciołom i doradcom, że orzeczenie byłoby „złe dla republikanów”.

Kiedy w maju wyciekł projekt uchwały, Trump zaczął mówić przyjaciołom i doradcom, że tak się stanie Gniew kobiet z przedmieściaGrupa, która pomogła przechylić wyścig w 2020 r. do prezydenta Bidena, może doprowadzić do niepowodzenia przeciwko Republikanom w listopadowych wyborach śródokresowych.

W innych rozmowach pan Trump powiedział, że po sześciu tygodniach od ustawodawstwa stanu Teksas, które takie środki jak zakaz większości aborcji i umożliwienie obywatelom wnoszenia pozwów przeciwko osobom dokonującym aborcji jest „ekstremalnym nonsensem”, według jednej osoby bezpośrednio zaznajomionej z debatą. . Sąd Najwyższy zezwolił na wstrzymanie przeprowadzki w grudniu 2021 r.

Przez pierwsze godziny po upublicznieniu wyników w piątek pan. W odpowiedzi powtórzono Trumpa, co było wyraźnym kontrastem do konserwatystów, którzy służyli w jego administracji, w tym byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a. Pan. Pence wydał oświadczenie, w którym napisał: „Życie wygrało” i wezwał aborcjonistów do kontynuowania walki „w każdym stanie na ziemi”.

dług…Jamie Gelter Davis dla The New York Times

Na kilka tygodni przed werdyktem, panie Trump milczał. W wywiadzie dla The New York Times w maju Roe V. W odpowiedzi na pytanie o kluczową rolę, jaką odegrał w wywróceniu Wade’a do góry nogami, pan.

„Nie chcę niczego pożyczać” – powiedział. Trump powiedział, że przypisał swoje imię do wszystkiego, co mógł zrobić ze swoim życiem.

Naciskany, by opisał swoje odczucia związane z pomocą w zjednoczeniu sądu, który był na skraju uchylenia wyroku z 1973 roku. Trump odmówił zaangażowania się w tę kwestię i zamiast tego skupił się na przecieku projektu opinii.

READ  House GOP naciska na impeachment Huntera Bidena pomimo niewielkiej większości

„Nie wiem, jaki będzie wynik” – powiedział. „Czytaliśmy o czymś, co zostało narysowane kilka miesięcy temu. Nikt nie wie, jaki to wynik. Szkic to szkic”.

W piątek po południu, panie Trump wziął zwycięskie okrążenie i wydał oświadczenie, w którym pochwalił się za wybór nominowanych. Pan do sądu. Wszyscy trzej nominowani przez Trumpa – z pomocą republikańskiego przywódcy Senatu Mitcha McConnella – zmusili go do uzyskania większości od 6 do 3 głosów. Zaniemówił po wielokrotnym pokonaniu sądu za to, że nie interweniował w jego imieniu po porażce w wyborach w 2020 roku.

dług…Oliver Contreras dla New York Times

„Dzisiejsza decyzja jest największym sukcesem w życiu pokolenia, a inne niedawno ogłoszone wyniki są możliwe tylko dlatego, że spełniłem wszystko, co obiecałem. Sąd Najwyższy Stanu „Mr. Trump powiedział.

Były prezydent Fox News powiedział w wywiadzie po piątkowym zamknięciu, że sąd „przestrzega konstytucji i przywraca prawa, które powinny być przyznane dawno temu”. Dodał: „W końcu myślę, że jest to coś, co działa na wszystkich”.

Republikanie przygotowują się do walki: notatka komisji Narodowego Senatu Republikanów w maju, po raz pierwszy ogłoszona przez Axios, sugerowała, że ​​kandydaci republikańscy popierają późne aborcje i finansowanie rządowe, podkreślając krytykę Demokratów „poważnych i radykalnych poglądów”. Do aborcji i sugerują, że ich własne opinie opierają się na „współczuciu i rozsądku”.

W ostatnich tygodniach pan Chociaż Trump milczał w tej sprawie, bliscy mu bliscy oczekują, że gdy zobaczy, jak wyraźnie reaguje jego prawicowa baza i jak łatwo może to wskazać, odda więcej głosu. Jego doradcy uważają, że może naświetlić problem, konfrontując się z potencjalnymi przeciwnikami republikańskimi i dostrzegając oznaki, że jego własna baza polityczna przesuwa się bardziej w prawo w kwestii szczepionek i innych kwestii.

Inni potencjalni kandydaci byli bardzo głośni. Pan. pensów, wiersz v. Wade od miesięcy chodzi do ośrodków ciążowych, opowiadając o swoim pragnieniu końca. Były sekretarz stanu Mike Pompeo, inny ewangelicki chrześcijanin rozważający kampanię prezydencką, napisał na Twitterze po projekcie komentarza: Modlę się, żeby Wade wywrócił się do góry nogami. Każda istota ludzka, urodzona i nienarodzona, ma podstawowe prawo do życia, a naszym wezwaniem jest jego ochrona i zachowanie.

READ  Kevin McCarthy stara się zabezpieczyć swoją kandydaturę na mówcę podczas głosowania

Pan. Z punktu widzenia Trumpa gubernator Florydy Ron Desantis, republikanin Wielu byłych zwolenników Trumpa wyraziło chęć zobaczenia go jako kandydata do 2024 roku, podpisując ustawę zakazującą aborcji po 15 tygodniach ciąży tej wiosny.

Bob Vander Platz, szef rodziny przywódcy społeczno-konserwatywnej grupy politycznej z siedzibą w Iowa, powiedział. Pochwalony Trump. „Jako prezydent zrobił to, co powiedział, że zamierza zrobić i mianował sędziów Sądu Najwyższego lojalnych wobec Konstytucji” – powiedział. – powiedział Vander Platz.

Powiedział, że orzeczenie zaszkodzi Republikanom. Zapytany o osobiste poglądy Trumpa, pan. Vander Platz odpowiedział: „Nie traktuję tego poważnie”.

W rzeczywistości Republikanie w rywalizujących stanach i okręgach kongresowych, panie Trump wyraził pewne zaniepokojenie niepowodzeniem, o którym powiedział przerażającym ludziom, a wielu komentatorów twierdzi, że będzie za wcześnie, aby powiedzieć, jak potoczy się sprawa w wyborach w połowie kadencji.

Badanie Gallupa z tego miesiąca wykazało, że odsetek Amerykanów, którzy identyfikują się jako „pro-choice”, wzrósł do 55 procent po tym, jak przez dekadę mieścił się w przedziale od 45 do 50 procent. To nastroje były „najwyższym kalibrem zmierzonym od 1995 roku”, podczas gdy 39 procent osób zidentyfikowanych jako „obrońcy życia” było „najniższymi od 1996 roku”, wynika z sondażu.

dług…Shuran Huang dla The New York Times

W majowym sondażu dla CNN 66 procent powiedziało, że uważa, że ​​Rowe Wade nie powinien zostać obalony.

Ale jako prezes, pan Działacze antyaborcyjni, którzy popierają Trumpa, twierdzą, że orzeczenie będzie politycznym dobrodziejstwem dla republikanów, a badania, w których zadawano wyborcom szczegółowe pytania dotyczące tego posunięcia, wskazują na to.

„Życie to sprawa, która okazała się sukcesem dla GOP, kiedy republikanie broniący życia w obronie życia popełniają przestępstwo ujawniania ekstremizmu aborcyjnego swoich przeciwników” – powiedziała Susan P., która popiera kandydatów przeciw aborcji. Marjorie Danenfelser, prezes Anthony List, powiedziała.

READ  Erdogan i Kilidaroglu toczą zacięty wyścig o prezydenturę w Turcji

Nieważne, jak duży jest, panie, mówiąc o aborcji. Wydaje się, że Trump przez długi czas miał szczególną trudność, którą słusznie wspierał od wielu lat, ale powiedział, że osobiście nienawidzi. W 2011 roku uznał kampanię prezydencką za republikańską, deklarując, że nie popiera prawa do aborcji, ale cztery lata później miał problemy z dyskusją na ten temat jako kandydat.

„Wiem, że sprzeciwiasz się aborcji” – powiedział mu Jack Tapper w czerwcu 2015 roku. Wywiad.

– Dobrze – odpowiedział Trump. „Wybrałem profesjonalistę”.

Pan. Tapper zmarszczył brwi. „Jesteś stronniczy czy pro-life?”

„Podtrzymuję życie”, pan. Trump natychmiast się poprawił. „Wybacz mi.”

W marcu 2016 r. Trump powiedział na wydarzeniu w MSNBC Town Hall, że jeśli kraj zakazuje aborcji – zmiana, którą opowiadał – powinna być „jakaś kara” dla kobiety, która chce dokonać aborcji. Ten komentarz wywołał burzę, panie. Trump wydał dwa oświadczenia, próbując zaostrzyć chaos.

Dwa dni później w CBS pan. Trump powiedział, że chce, aby pominięto stany dokonujące aborcji, ale „ustanowiono prawa federalne i myślę, że powinniśmy to zostawić”.

Susan ur. Urzędnicy z listy Anthony’ego powiedzieli wówczas, że Trump zdyskwalifikował się z urzędu prezydenta. Jego kampania ponownie wydała oświadczenie o sprzątaniu, stwierdzając jedynie, że prawa powinny obowiązywać „tak długo, jak jest prezydentem”.

W swojej trzeciej i ostatniej debacie przeciwko Hillary Clinton w wyborach powszechnych w 2016 roku, pan. Trump wyraził nadzieję, że obsadzi dwa i trzy miejsca w Sądzie Najwyższym. Otwarcie obiecał również, że Rowe Wade zostanie wywrócony do góry nogami, gdy wybierze ekspertów prawnych, którzy podzielają jego przekonania, w sposób, w jaki inni kandydaci nigdy tego nie zrobili.

Jednak jako prezes Pan Trump często nie chce mieć z tym nic wspólnego.

Pan. Trump wydawał się oscylować między atrakcją a nienawiścią w tej sprawie, zauważając, jak kraj jest podzielony na ciernie i aborcję, i machając rękami, gdy przychodzi czas na podjęcie decyzji.

dług…Pete Marovich dla The New York Times

I często był panem Chciał odłożyć Pence, w pewnym momencie Mr. Benz wyraził nadzieję, że podróż do Rzymu, w tym ta z papieżem, zostanie odwołana, i zamiast tego reprezentował administrację podczas wydarzenia March for Life w Waszyngtonie.

Pan. Jeden ze zwolenników Trumpa, Robert Jeffries, duchowny z Teksasu, wspominał dyskusję na temat „kwestii politycznych” z byłym prezydentem.

„Słyszałem, jak zwrócił uwagę w Biurze Owalnym, że ponad 60 procent Amerykanów sprzeciwia się uchyleniu Rowe i jest to politycznie złożona kwestia” – powiedział. Powiedział Jeffres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *