Aston Martin „o krok przed” Mercedesem w GP Kanady

Lewis Hamilton wyjaśnił, gdzie Mercedes walczył podczas Grand Prix Kanady Formuły 1 w 2023 roku i uważa, że ​​ulepszenia zaprowadziły rywala Astona Martina „trochę dalej”.

Siedmiokrotny mistrz świata zajął ostatnie miejsce na podium Fernando Alonso i dominujący zwycięzca wyścigu Maxa VerstappenaSetne zwycięstwo Red Bulla w mistrzostwach w 9,57 sekundy.

Hamilton cieszył się mocnym startem i początkowo rzucił się na startera z pierwszego rzędu Alonso w pierwszym zakręcie.

Następnie przeszedł przez pierwszą rundę postojów – w szczególności unikając kary za niebezpieczne zwolnienie, które zmusiło kierowcę Astona Martina do naciśnięcia hamulców.

Alonso kontynuował pościg i był w stanie odzyskać drugie miejsce z pomocą TRS na ostatniej szykanie na okrążeniu 22 z 70.

Hamiltonowi udało się zamknąć w ciągu dwóch sekund podczas finału, a Alonso skrócił czas okrążenia, aby zapewnić sobie drugie miejsce.

Hamilton liczył Mercedesa Okrążenie w Montrealu straciło AMR23, który miał nowe nadwozie boczne i zmienioną platformę – w ten weekend na zakrętach z małą prędkością.

Powiedział: „Niestety nie mieliśmy dzisiaj tempa. Wiemy, że w ten weekend nie jest to nasza najmocniejsza runda, zwłaszcza w zakrętach z małą prędkością, w których mamy problemy.

„Właśnie tam przegrałem z Fernando i Maxem, w zakręcie nr 2, na wszystkich zakrętach.

Lewis Hamilton, Mercedes-AMG, 3. miejsce, świętuje ze swoim zespołem w Parc Ferme

Zdjęcie: Glenn Dunbar / Filmy o sportach motorowych

„Ale wciąż mamy dużo pracy do wykonania, aby zwiększyć siłę docisku tylnej części samochodu i poprawić nieco osiągi.

„Ale tak jak powiedziałem, wyprowadzamy się i jestem pewien, że w pewnym momencie tam dotrzemy.

„Max był trochę za słaby. Ale myślę, że nasze tempo było dzisiaj trochę bliższe. Więc idziemy we właściwym kierunku”.

Czytaj więcej:

Siedmiokrotny mistrz F1 Hamilton powiedział, że dzielenie podium z innym mistrzem świata Alonso i Verstappenem było „zaszczytem”, mówiąc, że Aston Martin był „trochę o krok przed” swoim zespołem Mercedesa w całej Kanadzie. Okrągły.

READ  Bomby „Argyle” na otwarciu kasowym – The Hollywood Reporter

Kontynuował: „Szczerze mówiąc, to był dla nas wspaniały weekend. Myślę, że powoli się oddalamy. Myślę, że Astons zrobił mały postęp w ten weekend, dodając ulepszenia.

„Ale pracujemy nad wprowadzeniem czegoś więcej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *