Firmy instytucjonalne wycofują się z amerykańskiego rynku mieszkaniowego – wystarczy spojrzeć na decyzję Starwood o kupnie 2000 domów jednorodzinnych

Instytucjonalni nabywcy domów przestają kochać amerykański rynek mieszkaniowy — przynajmniej na razie.

Dyrektor generalny Starwood Capital, Barry Sternlicht Nie powstrzymując się O swojej krytyce wobec Fed: Wielokrotnie mówił dziennikarzom CNBC, że skrajne podwyżki stóp procentowych przez bank centralny mogą wkrótce pobudzić Głęboka recesja.

Łatwo zrozumieć, dlaczego Sternlicht tak publicznie krytykował Fed: Starwood inwestuje przede wszystkim w nieruchomości, gdzie podwyżki stóp przez Fed już spowodowały wiele problemów gospodarczych.

Poinformował o tym w zeszłym tygodniu Bloomberg Starwood Real Estate Income Trust planuje wprowadzić na rynek ponad 2000 domów jednorodzinnych do wynajęcia. Starwood – który odmówił szczęściePoproś o wywiad – Nie wyjaśnił publicznie motywów wycofania się z rynku mieszkaniowego, na którym REIT ma ponad 3200 domów jednorodzinnych. Jednak decyzja o zakupie tych 2000 domów najwyraźniej pojawia się, gdy Starwood stoi w obliczu wzrostu. Żądania wykupu I znosić ból w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Na pierwszy rzut oka można by założyć, że ludzie z Wall Street wycofaliby się z rynku nieruchomości komercyjnych – gdzie wartości biurowe gwałtownie spadają – i zamiast tego wkroczyli na rynek mieszkaniowy – gdzie krajowe wartości domów ponownie rosną po przejściu dzięki umiarkowanej korekcie cen domów zeszłej jesieni.

Jednak firmy instytucjonalne są również nieśmiałe na froncie mieszkaniowym. Według analizy przeprowadzonej przez firmę John Burns Research and Consulting, inwestorzy instytucjonalni – ci, którzy posiadają ponad 1000 domów – kupili 90% mniej domów w styczniu i lutym niż w pierwszych dwóch miesiącach 2022 roku.

Dlaczego inwestorzy instytucjonalni tak szybko wycofują się z rynku nieruchomości w USA?

Sprowadza się to do tego, że po uwzględnieniu stóp procentowych, cen domów i czynszów, zwrot finansowy z każdego dodatkowego dobudowanego domu nie jest obecnie zbyt duży. Nie wspominając już o tym, że niektórzy wielcy inwestorzy, tacy jak Yieldstreet, uważają, że krajowe ceny domów, choć tej wiosny nieco wzrosły, są gotowe na kolejny spadek.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rosną, ponieważ Wall Street patrzy w przyszłość na kluczowe dane o inflacji

„W zasadzie wszyscy mamy przerwę [homebuying] strategii”, Tejas Joshi, dyrektor budownictwa jednorodzinnego w Yieldstreet, Która posiada ponad 700 domów jednorodzinnychPowiedział niedawno szczęście. „Nie sądzę [house] Jak dotąd ceny są na najniższym poziomie… Średnio w całym kraju mamy kolejny spadek o 5%, który będzie się różnić w zależności od rynku. od szczytu do dołu, [we’re expecting] 12% do 15% [national] upuszczać.”

Show Call Homes – która jest właścicielem 83 010 domów jednorodzinnych – nie jest już na liście zakupów

Inwestorzy instytucjonalni nie tylko kupują mniej domów, ale niektórzy zmniejszają całkowite portfele domów jednorodzinnych.

Nie szukaj dalej niż Invitation Homes, W.L.L Największy w Ameryce właściciel domów jednorodzinnych na wynajem, który niedawno stał się sprzedawcą netto. W I kwartał 2023 rInvitation Homes kupiło 194 domy, sprzedając 297.

Rok wcześniej, w pierwszym kwartale 2022 roku, Invitation Homes—które pomogły firmie Blackstone się rozwinąć zanim Dezinwestycja w 2019 roku— Kupił 822 domy jednorodzinne i sprzedał tylko 147.

Zobacz czynsze w American Homes 4 – która posiada 58 639 domów – których nie ma już na wykresie szaleństwa zakupów

Invitation Homes nie jest sam: American Homes 4 Rent był również sprzedawcą netto w pierwszym kwartale.

W I kwartał 2023 r, American Homes 4 Rent sprzedało więcej domów jednorodzinnych (666) niż kupiło (312). Ten spadek netto spowodował, że portfolio firmy z Las Vegas zmniejszyło się z 58 993 domów do wynajęcia w całym kraju do 58 639.

Rok temu, w pierwszym kwartale 2022 roku, American Homes 4 Rent kupiło 1131 domów i sprzedało tylko 171.

Chcesz być na bieżąco z rynkiem mieszkaniowym? Śledź mnie na Twitterze pod adresem @pracownik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *