Asus obniży niektóre ceny GPU do 25% po zmianach taryf

Asus

Na początku zeszłego roku producenci kart graficznych lubią Asus Ogłosili, że będą Aby podnieść ceny W obliczu poważnego braku GPU. Ta podwyżka cen była częściowo wynikiem ceł nałożonych na niektóre chińskie produkty przez administrację Trumpa; Taryfy zniesiono na kilka lat, ale pozwolono im wejść w życie pod koniec 2020 r. W zeszłym tygodniu administracja Bidena Zrobił wiele z tych ustępstwi Asusa ogłoszono w poniedziałek W rezultacie firma obniży ceny GPU.

Obniżki cen wejdą w życie 1 kwietnia i będą dotyczyć całej linii procesorów graficznych GeForce RTX 3000 firmy, w tym kart z serii 3050, 3060, 3070, 3080 i 3090. „Konsumenci powinni spodziewać się spadku cen o dodatkowe 20%, „Asus powiedział w oświadczeniu. Do 25% w różnych modelach przez całą wiosnę”.

Asus i inni producenci GPU wskrzesili (lub po prostu nadal sprzedawali) kilka starszych modeli GPU – w tym RTX 2060, 1660 i GTX 1050 Ti – aby spróbować rozwiązać utrzymujący się niedobór GPU. Nie wiadomo, czy możemy spodziewać się obniżek cen tych modeli, czy też ostatecznie znikną one wraz z poprawą dostępności nowszych procesorów graficznych.

Sugerowana przez producenta cena to tylko jeden czynnik, który określa rzeczywistą cenę detaliczną karty graficznej, ale niższe sugerowane przez Asusa sugerowane ceny detaliczne to pozytywny znak dla każdego, kto chce kupić dobry procesor graficzny za mniej niż 500 USD. Inwestorzy, górnicy kryptowalut, globalny niedobór chipów rdzeniowych i problemy z łańcuchem dostaw, wszystko to będzie skutkowało utrzymaniem nienormalnie wysokich cen GPU w krótkim okresie. Ale ceny detaliczne procesorów graficznych były tak stale do tej pory w tym rokuwięc prawdopodobnie najgorszy brak GPU już za nami.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami firm Gigabyte, MSI, EVGA i PNY, aby sprawdzić, czy zmniejszą również sugerowane przez nich sugerowane ceny procesorów GPU i zaktualizują ten artykuł, jeśli otrzymamy odpowiedź. Zwolnienia z ceł będą obowiązywać „do końca 2022 r.”, według New York Times, i jeśli pozwoli się im ponownie wygasnąć, ceny prawdopodobnie powinny ponownie wzrosnąć.

READ  Wyciek Pixela 9 ujawnia specyfikacje i testy Tensor G4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *