Awaria usługi Microsoft Teams uniemożliwia dostęp i ogranicza funkcje niektórym użytkownikom

W aplikacji Microsoft Teams wystąpiła awaria, która zablokowała dostęp i ograniczyła funkcje niektórym użytkownikom

W piątek w aplikacji Microsoft Teams wystąpiła awaria, która zablokowała dostęp dla niektórych użytkowników i w przypadku wielu użytkowników doprowadziła do tego, co Microsoft nazywa „wieloma problemami”.

Według DownDetector, strony internetowej śledzącej przerwy w dostawie prądu, problem zaczął się około godziny 11:00 czasu wschodniego i szybko się nasilił. Użytkownicy skarżyli się na brak dostępu do serwisu, opóźnienia w wysyłaniu i odbieraniu wiadomości oraz problemy z wyświetlaniem grafiki.

Spółka podała, że ​​konwersja rezerw do Ameryki Północnej i Południowej jest kontynuowana. Raporty o przestojach DownDetector spadły do ​​około połowy maksymalnego poziomu na godzinę 15:00 czasu wschodniego, ale od tego czasu ustabilizowały się, wskazując na ciągłe problemy.

Teams to aplikacja do przesyłania wiadomości i wideokonferencji, z której według stanu na wrzesień 2023 r. korzysta średnio ponad 320 milionów użytkowników miesięcznie.

z siedzibą w USA W kolejnym tweecie Microsoft przyznał, że konwersja kopii zapasowych „nie zapewniła natychmiastowej ulgi wszystkim użytkownikom końcowym w regionach Ameryki Północnej i Południowej”, ale stwierdził, że inne próby łagodzenia skutków miały na celu „jak najszybsze zminimalizowanie wpływu na klientów”.

Publiczne tweety Microsoftu na ten temat odwołują się do dodatkowych szczegółów dostępnych w dokumencie opublikowanym w panelu zarządzania Microsoft 365. Zapytany o ten dokument, rzecznik Microsoftu w firmie public relations WE Communications powiedział, że posty firmy na X to jedyne informacje, jakie firma udostępni na ten temat. temat.

READ  Meta utrudnia życie twórcom Horizon Worlds

Jednak w dokumencie, do którego dotarła agencja Associated Press, Microsoft przedstawił nieco ponury obraz swoich klientów. W dokumencie szczegółowo opisano kilkanaście różnych problemów spowodowanych awarią, w tym brak możliwości zalogowania się do usługi, utracone lub opóźnione wiadomości oraz brak dostępu lub przeglądania zdjęć, nagrań wideo, audio i innych multimediów. W aktualizacji o godzinie 16:26 czasu wschodniego firma stwierdziła, że ​​wysiłki mające na celu obejście tych problemów doprowadziły do ​​problemów w wewnętrznych częściach systemu, które skutecznie „dławią” ruch danych.

O godzinie 17:02 czasu wschodniego Microsoft przyznał również, że „ten problem nadal dotyka wielu klientów”, ale stwierdził, że firma odnotowuje „zmniejszenie liczby błędów i wzrost dostępności (usług)”. Firma oświadczyła również, że pracuje nad rozwiązaniem konkretnych błędów w funkcjonalności Teams, równolegle z szerszymi działaniami sieciowymi.

Według DownDetector zgłaszane problemy z aplikacją Teams w dalszym ciągu spadają i na godzinę 19:45 czasu wschodniego osiągnęły poziom zbliżony do normalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *