Berkshire Hathaway Warrena Buffetta odnotowuje gwałtowny spadek zysków

OMAHA, Nebraska (AP) – Warren Buffett ostrzegł dziesiątki tysięcy akcjonariuszy, którzy tłoczyli się na arenie, aby… Jego coroczne spotkanie Że sztuczki AI mogą stać się „rozwojowym przemysłem wszechczasów”.

Podwoić jego słowa ostrzegawcze ostatni rokBuffett powiedział zgromadzonym, że niedawno zetknął się z wadami sztucznej inteligencji. I wyglądał i brzmiał zupełnie jak on. Ktoś nakręcił fałszywy film przedstawiający Buffetta, który najwyraźniej był na tyle przekonujący, że tak zwany „wróżbita z Omaha” sam powiedział, że wyobraża sobie, jak oszukuje go, aby wysłał pieniądze za granicę.

Ekspert ds. inwestycji-miliarder przewidział, że oszuści wykorzystają tę technologię i mogą wyrządzić więcej szkody, niż społeczeństwo może zyskać.

„Jako ktoś, kto nic z tego nie rozumie, widzę, że kryje się w tym ogromny potencjał dobra i ogromny potencjał szkody, ale nie wiem, jak to się dzieje” – powiedział.

Zyski przed refleksjami

Dzień rozpoczął się w sobotę wcześnie rano od Berkshire Hathaway Zapowiedź gwałtownego spadku zysków Wraz ze spadkiem wartości papierowej jego inwestycji i zmniejszeniem udziałów w Apple. Spółka odnotowała zysk w wysokości 12,7 miliarda dolarów, czyli 8825 dolarów na akcję klasy A, w pierwszym kwartale, co oznacza spadek o 64% w porównaniu z 35,5 miliarda dolarów, czyli 24 377 dolarów na akcję klasy A rok temu.

Buffett zachęca jednak inwestorów, aby zwracali większą uwagę na zyski operacyjne grupy spółek, które już posiadają. Akcje te wzrosły o 39% do 11,222 miliardów dolarów, czyli 7796,47 dolarów na akcję klasy A, pod wpływem wyników firm ubezpieczeniowych.

Nic z tego nie przeszkodziło w dobrej zabawie.

Tłumy zalały arenę, aby kupić Squishmallows należące do zmarłego jesienią ubiegłego roku Buffetta i byłego wiceprzewodniczącego Charliego Mungera. Wydarzenie to przyciąga inwestorów z całego świata i różni się od innych spotkań korporacyjnych. Osoby biorące udział w wydarzeniu po raz pierwszy kierują się pilną potrzebą dotarcia tutaj, póki 93-letni Buffett wciąż żyje.

READ  W sobotę Nowy Jork wreszcie przełamał 11-dniową passę

„To jedno z najlepszych wydarzeń na świecie, na którym można uczyć się inwestowania od bogów branży” – powiedział Akshay Bhansali, który spędził większą część dwóch dni w podróży z Indii do Omaha.

Zauważalna nieobecność

Z całego świata przyjeżdżają wielbiciele, aby wyciągnąć mądre ciekawostki od Buffetta, który nazwał spotkanie „Woodstock dla kapitalistów”.

Jednak w tym roku zabrakło kluczowego elementu: było to pierwsze spotkanie od czasu Mungera Zmarł.

Spotkanie rozpoczęło się od odtworzenia hołdu wideo przedstawiającego niektóre z jego najsłynniejszych cytatów, w tym takie klasyki, jak „Gdyby ludzie nie mylili się tak często, nie bylibyśmy tak bogaci”. Film zawiera także skecze, które inwestorzy kręcili z gwiazdami Hollywood na przestrzeni lat, w tym parodię „Gotowych na wszystko”, w której jedna kobieta przedstawia Mungera jako swojego chłopaka, a druga, w której aktorka Jamie Lee Curtis się w nim zakochała.

Gdy wideo się skończyło, na arenie wybuchła owacją na stojąco na cześć Mungera, którego Buffett nazwał „architektem Berkshire Hathaway”.

Buffett powiedział, że Munger był ciekawy świata do końca swojego życia, kiedy miał 99 lat, organizując przyjęcia, spotykając się z ludźmi i regularnie dzwoniąc na Zoomie.

„Podobnie jak jego bohater Ben Franklin, Charlie chciał wszystko zrozumieć” – powiedział Buffett.

Przez dziesięciolecia Munger i Buffett tworzyli klasyczny duet komediowy, a Buffett zapewniał rozbudowane aranżacje dowcipnych monologów Mungera. Kiedyś nazwał niesprawdzone firmy internetowe „głupimi”.

Razem przekształcili Berkshire z borykającej się z trudnościami fabryki tekstyliów w ogromny konglomerat składający się z różnorodnych interesów, od firm ubezpieczeniowych takich jak Geico, przez kolej BNSF, po kilka dużych przedsiębiorstw użyteczności publicznej i wiele innych firm.

Munger często podsumowywał klucz do sukcesu Berkshire jako „zawsze starając się nie być głupim, zamiast starać się być zbyt mądrym”. On i Buffett byli również znani ze swojego zaangażowania w biznesy, które dobrze rozumieli.

READ  Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, zarobił w zeszłym roku 226 milionów dolarów

„Warren zawsze mówił co najmniej 80%, ale Charlie był ogromnym rozczarowaniem” – powiedziała Whitney Tilson, analityk ds. badań ze Stansbury, która nie mogła się doczekać swojego 27. spotkania z rzędu.

Liderzy nowej generacji

Jednakże nieobecność Mungera umożliwiła akcjonariuszom lepsze zapoznanie się z dwoma dyrektorami bezpośrednio nadzorującymi działalność Berkshire: Ajitem Jainem, który prowadzi jednostki ubezpieczeniowe; Oraz Abel, który zajmuje się wszystkim innym i został nazwany następcą Buffetta. W tym roku oboje dzielili główną scenę z Buffettem.

Kiedy Buffett po raz pierwszy zadał Abelowi pytanie, błędnie odpowiedział: „Charlie?” Appel zignorowała błąd i zagłębiła się w wyzwania, przed którymi stoją przedsiębiorstwa użyteczności publicznej wynikające z rosnącego zagrożenia pożarami i niechęci niektórych organów regulacyjnych do umożliwienia im osiągania rozsądnych zysków.

Analityk Morningstar, Gregory Warren, powiedział, że według niego w sobotę Appel zabrał głos więcej i pozwolił akcjonariuszom zabłysnąć. Kierownictwo Berkshire Rozmawiać o tym.

Abel w nowej odsłonie klasycznego wyrażenia Mungera „nie mam nic do dodania” często rozpoczynał swoje odpowiedzi w soboty słowami „jedyne, co chciałbym dodać”.

„Greg jest gwiazdą rocka” – powiedział Chris Blumstran, prezes Semper Augustus Investment Group. „Fotel jest głęboki. Na spotkaniu nie będzie miał takiego samego poczucia humoru. Ale myślę, że wszyscy tu przychodzimy, aby co roku otrzymywać przypomnienie, abyśmy zachowywali się rozsądnie”.

Spojrzenie w przyszłość

Buffett dał jasno do zrozumienia, że ​​Abel będzie kolejnym dyrektorem generalnym Berkshire, jednak w sobotę oznajmił, że zmienił zdanie co do sposobu zarządzania portfelem inwestycyjnym firmy. Wcześniej powiedział, że zadanie to przypadnie dwóm menedżerom inwestycyjnym, którzy obecnie obsługują niewielkie części portfela. W sobotę Buffett zgodził się na udział Abla w ceremonii, a także nadzorowanie biznesu i ewentualnych przejęć.

„On bardzo dobrze rozumie biznes. Jeśli rozumiesz biznes, rozumiesz akcje zwykłe” – powiedział Buffett. Ostatecznie decyzja będzie należeć do zarządu, ale miliarder powiedział, że może to wrócić, by go prześladować, jeśli spróbują to zrobić. inny sposób.

READ  Ostrzeżenie: Konsumenci korzystają z opcji Kup teraz, zapłać później, aby pokryć codzienne wydatki

Ogólnie rzecz biorąc, Buffett stwierdził, że system stosowany w Berkshire, zgodnie z którym wszystkie firmy nieubezpieczeniowe składają sprawozdania Abelowi, a firmy ubezpieczeniowe Jainowi, działa dobrze. On sam nie otrzymuje już żadnych telefonów od menedżerów, ponieważ otrzymują oni więcej wskazówek od Abla i Jane.

„To miejsce poradzi sobie bardzo dobrze następnego dnia, jeśli coś mi się stanie” – powiedział Buffett.

Jednak najlepszym aplauzem tego dnia była końcowa uwaga Buffetta: „Mam nadzieję, że nie tylko przyjedziesz w przyszłym roku; mam nadzieję, że przyjadę w przyszłym roku”. ___

Więcej relacji AP na temat Warrena Buffetta można znaleźć tutaj: https://apnews.com/hub/warren-buffett. Aktualności dotyczące Berkshire Hathaway można znaleźć tutaj: https://apnews.com/hub/berkshire-hathaway-inc. Śledź Josha Funka w Internecie pod adresem https://www.twitter.com/funkwrite I https://www.linkedin.com/in/funkwrite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *