Światowe akcje spadają z powodu inflacji w USA, komunikat EBC

  • cały nowy; Dodaje otwarte rynki USA, aktualizuje ceny, dodaje nowy komentarz, zmiany według linii, linii daty, londyn ex
  • Inflacja cen konsumpcyjnych w USA sięga 7,9%
  • Otwarcie Wall Street
  • Europejski Bank Centralny kończy skup aktywów w trzecim kwartale
  • Euro Stoxx stracił 2,6%

NOWY JORK (Reuters) – Światowe rynki akcji spadły w czwartek, a inflacja w Stanach Zjednoczonych osiągnęła prawie 8%, prawdopodobnie wzmacniając argumenty za podwyżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną USA, a Europejski Bank Centralny starał się wyjść. z programu masowych stymulacji.

Dane pokazały, że inflacja cen konsumpcyjnych w USA osiągnęła w lutym 7,9% r/r, co wpłynęło na oczekiwania analityków. Wall Street wycofał się z danych, rezygnując z części zysków osiągniętych podczas odreagowania z poprzedniej sesji. Czytaj więcej

Akcje strefy euro spadły w czwartek, osiągając sesyjne minima po tym, jak Europejski Bank Centralny zaskoczył rynki, mówiąc, że zakończy zakupy aktywów w trzecim kwartale, a rozmowy o zawieszeniu broni między Moskwą a Kijowem nie poczyniły żadnych postępów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Euro odrobiło swoje nocne zyski po ogłoszeniu przez Europejski Bank Centralny, a dolar umocnił się w wyniku raportu o inflacji w USA. Czytaj więcej

Jeff Klingelhofer, współprzewodniczący ds. inwestycji w Thornburg Investment Management: „Jaka jest odpowiedź banków centralnych?” „Rozwiązanie dekady łatwej polityki i ukrytego banku centralnego powoduje (i niewątpliwie doprowadzi) do zwiększonej zmienności na rynkach aktywów ”.

Wskaźnik MSCI dla akcji na całym świecie (.MIWD00000PUS) O 10:35 ET (1535 GMT) spadł o 0,65%.

W Stanach Zjednoczonych Dow Jones Industrial Average (.DJI) Indeks spadł o 323,32 pkt, czyli 0,97%, Standard & Poor’s 500 (.SPX) I stracił 50,68 punktów o 1,18% i Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 236,67 punktu, czyli 1,79%.

Ogólnoeuropejski indeks STOOX 600 (.stoxx) Stracił 1,25%.

READ  Popularny handel arbitrażowy przynosi odwrotny skutek w miarę narastania szału na TSMC w USA

Światowy dzień handlowy rozpoczął się pozytywną sesją w Azji na temat możliwości wznowienia rozmów dyplomatycznych między Rosją a Ukrainą po raz pierwszy od rozpoczęcia inwazji na Moskwę 24 lutego.

Jednak oba kraje nie poczyniły żadnych widocznych postępów w kierunku zawieszenia broni ani ustanowienia korytarza humanitarnego z portu Mariupol na południu Ukrainy. Czytaj więcej

Kolejne rozmowy z Unią Europejską zaplanowano na czwartek, a przywódcy mają rozpocząć wstępne dyskusje na szczycie rozpoczynającym się w czwartek wieczorem na temat wspólnego planu inwestycyjnego mającego na celu zwiększenie niezależności bloku w dziedzinie obronności i energii.

stacje naftowe

Indeks dolara wzrósł o 0,548 proc., a euro spadło o 0,86 proc. do 1,098 USD, po najmocniejszym dniu poprzedniej sesji od prawie sześciu lat.

Ropa odbiła się w niestabilnym handlu po spadku o ponad 12% w środę, po tym, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie wycofały komentarze mówiące, że OPEC i jego sojusznicy mogą zwiększyć produkcję, aby pomóc wypełnić lukę eksportową z Rosji.

Ropa amerykańska wzrosła ostatnio o 0,52% do 109,26 USD za baryłkę, a ropa Brent osiągnęła 112,64 USD, co oznacza wzrost o 1,35% w ciągu dnia.

Projekt deklaracji z czwartku pokazał, że przywódcy Unii Europejskiej stopniowo przestaną kupować rosyjską ropę, gaz i węgiel, ponieważ Unia dąży do zmniejszenia swojej zależności od rosyjskich źródeł energii po zakazie ze strony Stanów Zjednoczonych. Czytaj więcej

Inne bardziej ryzykowne aktywa, takie jak kryptowaluty, również spadły, a bitcoin spadł o 6,5%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Sprawozdania Elizabeth Dilts Marshall w Nowym Jorku z dodatkowymi raportami Toma Wilsona.) Montaż przez Sama Holmesa, Raju Gopalakrishnana, Raisę Kasulowski i Alexa Richardsona

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *