Pierwsza CNN: Administracja Bidena zamierza przedłużyć zamówienie na maskę podróżną o kolejny miesiąc

Ten mandat jest jednym z ostatnich pozostałych szeroko zakrojonych wymogów nakładanych przez Amerykanów na noszenie masek w miejscach publicznych. Dotyczy to transportu masowego, w tym ośrodków takich jak samoloty, pociągi, autobusy i lotniska.

Wymóg, który został teraz przedłużony do 18 kwietnia, wygasł już tydzień od piątku, a polityka zostanie zweryfikowana w przyszłym miesiącu, powiedział urzędnik.

„W tym czasie CDC będzie współpracować z agencjami rządowymi, aby pomóc w informowaniu zmienionych ram politycznych o tym, kiedy i w jakich okolicznościach maski są wymagane w korytarzu transportu publicznego” – powiedział urzędnik. „Te zmienione ramy opierają się na statusie społecznym Covid-19, ryzyku pojawienia się nowych odmian, danych krajowych i najnowszych danych naukowych. Będziemy publicznie informować o wszelkich aktualizacjach i / lub zmianach”.

Urzędnicy federalni poinformowali akcjonariuszy z sektora lotniczego o nadchodzącym ogłoszeniu, ponieważ polityka nie została jeszcze upubliczniona, powiedzieli anonimowo dwaj urzędnicy z branży i urzędnik państwowy, który rozmawiał z CNN.

Jedno ze źródeł powiedziało, że jeśli wskaźniki rozprzestrzeniania się wirusa w całym kraju byłyby wystarczająco niskie, pozwoliłoby to CDC na podniesienie polecenia przed upływem 30 dni.

Ta historia zostanie zerwana i zaktualizowana.

READ  Dogecoin zbiera się, gdy Elon Musk robi z niego logo Twittera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *