Bezpośrednie zapowiedzi: Początek procesów konfirmacyjnych Gotanjiego Browna Jacksona

Wideo

Senacka Komisja Sądownictwa złożyła wstępne sprawozdania do Sądu Najwyższego z rozprawy zatwierdzającej kandydata prezydenta Bidena.długdług…Duck Mills / The New York Times

Proces mianowania sędziego Kodanjiego Browna Jacksona w Sądzie Najwyższym rozpoczął się w poniedziałek rano, uznając, jak niezwykły był ten moment, i obie strony zobowiązały się, że nie zmienią cech charakterystycznych współczesnego przesłuchania zatwierdzającego przez Senat w toksyczny scenariusz.

Senator z Iowa Charles E. Grossley, wysoki rangą republikanin w Komitecie Sądownictwa, podniósł krzesło dla sędziego Jacksona. „Jesteś żywym świadkiem tego, że w Stanach Zjednoczonych wszystko jest możliwe” – powiedział senator z Illinois Richard Durbin, który przewodniczył komisji.

„Żaden sędzia nigdy nie był czarną kobietą. Możesz być pierwszy – powiedział pan – powiedział Durbin. „Bycie pierwszym nie jest łatwe. Pod pewnymi względami trzeba być najlepszym, pod pewnymi względami trzeba być odważnym.

Ale podczas gdy Demokraci wygrali rekord sędziego Jacksona, podkreślając jego doświadczenie na sali sądowej i zakres jego doświadczenia w porównaniu z obecnymi sędziami Sądu Najwyższego, Republikanie byli w pierwszych chwilach życia. I zasugerował bez dowodów, że był bardziej związany z grupami postępowymi niż wcześniej wspomniano.

„Na lewicy jest wiele ciemnych grup finansowych, które argumentują, że sędziowie federalni powinni podejmować decyzje polityczne w oparciu o własne wartości sędziów” – powiedział. Crosley powiedział w swoim oświadczeniu inauguracyjnym. „Mówiłem o niepokojącej roli skrajnie lewicowych grup ciemnego pieniądza, takich jak Demand Justice, w procesie selekcji sądowej tej administracji”.

Sędzia Jackson był Senat potwierdził to trzykrotnie Zanim.

Kilku republikanów powiedziało, że analizują jego pracę jako obrońcy publicznego. W ostatnich tygodniach Republikanie wzięli na cel przeszłą karierę sędziego Jacksona jako obrońcy publicznego, próbując udowodnić, że był obrońcą przestępców jako dowód, że on i inne nominacje sędziowskie wybrane przez administrację Bidena przeszły niewłaściwie, aby zapewnić kompetentną obronę poważnie oskarżonym klientom . Czasami ohydne zbrodnie.

READ  Napięcia między Francją a Niemcami „ograniczają zdolność UE do działania” - DW - 26.10.2022

Według dwóch osób zaznajomionych z procesem, jaki urzędnicy Białego Domu podjęli, aby przygotować sędziego Jacksona, spodziewał się krytycznych uwag, które obejmowały jego pracę jako obrońcy publicznego. Był poważnie przesłuchiwany przez Republikanów za reprezentowanie więźniów w amerykańskim więzieniu wojskowym w Guantanamo Bay.

Senator Partii Republikańskiej Teksasu. W swoim inauguracyjnym oświadczeniu John Corny powiedział sędziemu Jacksonowi: „Jako ktoś, kto ma głęboki szacunek dla systemu sprawiedliwości kontradyktoryjnego, rozumiem znaczenie szaleńczych argumentów”.

Sędzia Jackson uśmiechnął się podczas pierwszych oświadczeń po tym, jak siedział na swoim miejscu pod światłami gałęzi. Za nią siedziała mieszanka osób, które przygotowały ją do jej ostatniego występu, w tym doradczyni Białego Domu Dana Remus, która niedawno prowadziła prawie codzienne pozorowane sesje procesowe z sędzią Jacksonem.

W całym swoim wstępnym oświadczeniu pan Durbin powtórzył, że jego nominacja przez prezydenta Fidela była historyczna i miała znaczenie. „Jesteś żywym świadkiem tego, że w Stanach Zjednoczonych wszystko jest możliwe” – powiedział. Jego akta sądowe wskazywały stan faktyczny i kolejność odpowiednich przedmiotów prawnych i powinny wystarczyć do uzyskania dwustronnego głosowania.

„Jesteś dla prezydenta swego rodzaju pieczątką” – powiedział. – powiedział Durbin. Pan. Turbin powiedział, że jego rekord się wyczerpał i jakakolwiek krytyka zignoruje jego zasługi. „Mam cztery słowa: spójrz na zapis. Cały Twój rekord był sprawdzany przez ten zespół przy czterech różnych okazjach.

2018 sędzia Brett M. Kavanagh był jednym z wielu republikanów, którzy powiedzieli w poniedziałek, że nie zamienią procesu śledczego, który kojarzą z ich politycznie toksycznym postępowaniem potwierdzającym w Senacie, w „cyrk”. Crosley też jest jednym z nich. W tym czasie sędzia Kavanagh został oskarżony przez Christine Blassey Ford o przestępstwo kryminalne. Wykorzystywanie seksualne Kilkadziesiąt lat temu, kiedy oboje byli uczniami liceum na przedmieściach Waszyngtonu. W poniedziałek kilku republikanów, w tym senator z Teksasu Ted Cruz, starało się skonsolidować zarzuty w dramatyczne ataki osobiste: „Nikt nie będzie badał twoich nawyków randkowych wśród nastolatków”. powiedział Cruz.

READ  Rivian (RIVN) Zarobki w drugim kwartale 2022 r.

„Nie zamienimy tego w scenariusz oparty na rzekomych błędach proceduralnych” – powiedział. Crosley powiedział jej, odnosząc się do tego, co powiedział sędzia Kavanagh, że było kilka przerw podczas jego wstępnego oświadczenia podczas procesu. „W każdym razie to, co robimy, to zadawanie trudnych pytań dotyczących filozofii sprawiedliwości sędziego Jacksona”.

Powiedział, że Republikanie będą mieli pytania dotyczące jego pracy w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Kolumbii, składu wysokiego szczebla, do którego dołączył w zeszłym roku, oraz częstych występów sędziów Sądu Najwyższego. – powiedział Grossley. W ciągu ośmiu miesięcy sędziego Jacksona w Sądzie Apelacyjnym przedstawił tylko dwa Większość opinie.

Senator Lindsay Graham, Republikanka z Południowej Karoliny, z goryczą wspominała proces Kavanagha i powiedziała, że ​​Republikanie nie będą przeprowadzać na nią osobistych ataków.

„Nie będziesz mieć tego ciągłego ataku, jak sędzia Kavanagh i inni konserwatywni mianowani sędziowie”, powiedział inny kandydat, J.J. Pan, który poparł nominację Michaela Childsa. powiedział Graham. „Jesteś beneficjentem wywrócenia do góry nogami życia kandydatów republikańskich, to nie działa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *