Biden nakłada pierwsze sankcje na program zbrojeniowy Korei Północnej po testach rakietowych

Pocisk został wystrzelony podczas doniesienia mediów państwowych, że był to test rakiety naddźwiękowej 11 stycznia 2022 r. W nieujawnionym miejscu w Korei Północnej, to zdjęcie zostało opublikowane 12 stycznia 2022 r. przez Północnokoreańską Centralną Agencję Informacyjną (KCNA). KCNA przez REUTERS

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WASZYNGTON, 12 stycznia (Reuters) – Administracja Bidena nałożyła sankcje na programy zbrojeniowe Korei Północnej od środy, po serii pocisków wystrzelonych przez Koreę Północną w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Sankcje wymierzone w sześciu północnokoreańczyków, w tym jedną rosyjską i jedną rosyjską, Waszyngton, poinformowały, że są odpowiedzialni za zakup materiałów do projektów z Rosji i Chin.

Ministerstwo Skarbu USA poinformowało, że posunięcie to miało na celu powstrzymanie Korei Północnej przed realizacją swoich planów i wysiłków na rzecz rozwoju technologii broni.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Stany Zjednoczone zaproponowały, aby pięć z tych osób zostało umieszczonych na liście zatrzymanych przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, co wymagałoby jednomyślnej zgody 15-osobowego północnokoreańskiego panelu ds. sankcji. Czytaj więcej

Od czasu objęcia urzędu w styczniu ubiegłego roku administracja prezydenta USA Joe Bidena zawiodła w próbach przekonania Pjongjangu do zrzucenia bomb atomowych i rakiet.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Nate Price powiedział, że Stany Zjednoczone są zaangażowane w prowadzenie dyplomacji z Koreą Północną.

„To, co widzieliśmy w ostatnich dniach… tylko podkreśla nasze przekonanie, że jeśli mamy iść naprzód, musimy zaangażować się w ten dialog” – powiedział podczas regularnej konferencji prasowej.

Departament Skarbu nałożył sankcje po wystrzeleniu sześciu północnokoreańskich rakiet od września, z których każda stanowi naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Brian Nelson, zastępca sekretarza skarbu ds. terroryzmu i wywiadu finansowego, powiedział, że środki te miały na celu „dalsze wykorzystywanie zagranicznych wysłanników Korei Północnej do kupowania nielegalnej broni”.

READ  Akcje Amazona rosną po dobrych wynikach

Nelson powiedział w oświadczeniu, że ostatnie starty Korei Północnej były „kolejnym dowodem na to, że społeczność międzynarodowa, pomimo wezwań do dyplomacji i rozbrojenia nuklearnego, nadal realizuje plany objęte embargiem”.

Mieszkający w Rosji mieszkaniec Korei Północnej Cho Myong Hyun, rosyjski obywatel Roman Anatolyevich Allar i rosyjska firma Barzek LLC zostali wyznaczeni przez Departament Stanu za „działania lub transakcje, które w istotny sposób przyczyniają się do proliferacji broni masowego rażenia lub środków jej dystrybucji”.

Choe Myong Hyon, przedstawiciel Drugiej Akademii Nauk Przyrodniczych w Korei Północnej (SANS) we Władywostoku, powiedział, że firma pracuje nad zakupem sprzętu telekomunikacyjnego z Rosji.

Czterech północnokoreańskich przedstawicieli organizacji stowarzyszonych z SANS z siedzibą w Chinach – Sim Kwang Chok, Kim Chang Han, Kang Sol Haq i Pyongyang Kwang Sol – oraz inny północnokoreański pochodzenia rosyjskiego, O Yong Ho, również zostali zaatakowani.

Ministerstwo Skarbu poinformowało, że pracowało nad zakupem Sim Kwang Chok z Talian, stopów stali i Kim Chang Han, Shenyang, oprogramowania i chemikaliów.

W oświadczeniu sekretarz stanu USA Anthony Blinken pracował nad zakupem wielu przedmiotów, w tym zastosowań rakiet balistycznych, w tym Olar Yong Ho, dyrektor Porsche LLC i rozwoju firmy, alarm, Kevlar Nool i Aramid, przynajmniej od 2016 r. i 2021. Włókna, nafta, łożyska kulkowe i frezarki precyzyjne.

Mieszanki paliwa rakietowego

Plinken powiedział, że Aller dostarczył również O Yong Ho instrukcje tworzenia stałych mieszanek paliwa rakietowego.

„Relacje w zakresie zaopatrzenia i dystrybucji między O Yong Ho, Romanem Anatolyevichem Alarem i Parsek LLC są kluczowym źródłem materiałów i technologii nadających się do użycia pocisków rakietowych dla programu rakietowego KRLD” – czytamy w oświadczeniu.

Stwierdził również, że O Yong Ho zaopatrywał się w towary, w tym włókna aramidowe, rury ze stali nierdzewnej i łożyska kulkowe, z nienazwanych „krajów trzecich”.

Misja ONZ w Korei Północnej, ambasady Chin w Rosji i Waszyngtonie oraz agencja rosyjska nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

READ  Oś czasu powrotu Mike'a Trouta jest nieznana, ponieważ zmaga się z „rzadkim schorzeniem” z tyłu

Północnokoreańskie media poinformowały we wtorek, że prezydent Kim Dzong Un po raz drugi w ciągu tygodnia obserwował test pocisku naddźwiękowego, obiecując w swoim noworocznym przemówieniu unowocześnienie wojska za pomocą najnowocześniejszych technologii. Czytaj więcej

Albania, Francja, Irlandia, Japonia i Wielka Brytania przyszły na próbę we wtorek, zaledwie kilka godzin po misji USA w ONZ, potępiając jej uruchomienie w zeszłym tygodniu i wzywając ONZ do wprowadzenia sankcji. Wezwany do krajów. Czytaj więcej

Rezolucje ONZ nakładają sankcje na Koreę Północną za testy rakiet balistycznych i broni jądrowej.

Anthony Ruggiero, były ekspert ds. sankcji administracji Trumpa, któremu nie udało się przekonać Kima do wycofania swojego programu nuklearnego pomimo bezprecedensowego zaangażowania, nazwał nowe sankcje „dobrym początkiem”.

Przyznał jednak, że ich liczebność nie wystarczyła do pokonania reżimu Obamy.

Zapytany, dlaczego żadne chińskie osoby ani organizacje nie były celem, a zwłaszcza, czy Chiny i Rosja robią wystarczająco dużo, aby wdrożyć sankcje, Price nie odpowiedział, ale podkreślił znaczenie, jakie mają wszystkie kraje ONZ: „Oczywiście, że nie. Widziałem to wszystko .” „

Środowe operacje zamrażają posiadane przez USA aktywa osób będących celem ataków i zakazują wszelkich działań z nimi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zgłoszone przez Davida Brunstroma i Chrisa Gallaghera; Dodatkowy raport autorstwa Simona Lewisa i Michaela Nicholsa; Montaż dokonali Jonathan Odyssey, Howard Collar i Grant McCauley

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *