Dolina Śmierci została zalana bezprecedensowymi powodziami, w wyniku których w parku utknęło około 1000 osób

Komentarz

Park Narodowy Doliny Śmierci został zamknięty w sobotę po tym, jak w piątek zalała go wyjątkowa ilość deszczu, powodując gwałtowne powodzie, które pozostawiły około 1000 odwiedzających i pracowników parku.

Park otrzymał 1,46 cala opadów w rejonie Furnace Creek – niewiele mniej niż poprzedni rekord 1,47 cala z dnia kalendarzowego ustanowiony 15 kwietnia 1988 r. Średni rokNa 1,94 cala i największej ilości odnotowanej w sierpniu, Dolina Śmierci, najniższe, najsuchsze i najgorętsze miejsce w Stanach Zjednoczonych, w sierpniu miała średnio 0,11 cala deszczu.

Obsługa Parku Narodowego Komunikat prasowy jest w sobotę Drogi parku narodowego są zamknięte, ale „przybysze, którzy wcześniej nie mogli opuścić terenu, opuścili hotele [were] Może być ostrożnie eksmitowany przez funkcjonariuszy organów ścigania. Powiedział, że woda cofnęła się w większości części parku i były „obszerne złoża mułu i żwiru”.

Od sobotniego ranka „wszystko idzie dobrze” – powiedziała Nikki Jones, asystentka kelnera w restauracji w Park’s Ranch Inn, gdzie mieszka. Opublikował film Flood od swojego kolegi na Twitterze. Jones powiedział The Washington Post, że wody powodziowe opadły do ​​piątkowego popołudnia, ale na drogach pozostały lekkie szczątki.

„CalTrans wykonał niesamowitą robotę, szybko go sprzątając” – powiedział The Post w wiadomości na Twitterze. – Jeździłem dzisiaj po drogach.

Jones powiedział, że niektórzy ludzie utknęli w ośrodku w Oasis z powodu pozostawionych samochodów, „ale ludzie są dziś w stanie wydostać się z parku”.

„Woda powodziowa wepchnęła kontenery na śmietniki do zaparkowanych samochodów, powodując, że samochody zderzają się ze sobą”, powiedział National Park Service w piątkowym oświadczeniu. „Ponadto kilka obiektów, w tym pokoje hotelowe i biura biznesowe, zostało zalanych.

Prąd jest zasilany przez południowo-zachodni monsun, który powstaje każdego lata, gdy przeważające wiatry przesuwają się z zachodu na południe, ciągnąc napływ wilgoci na północ. Ta wilgoć może wywoływać intensywne deszcze, które psują suchy pustynny krajobraz. Ponieważ jest mało gleby, która wchłania deszcz, wszelkie mierzalne opady deszczu mogą powodować powodzie na nisko położonych obszarach, a ulewne deszcze mogą łączyć się z normalnie suchymi potokami i powodować gwałtowne powodzie.

READ  Paul Farmer, pionier światowego zdrowia, zmarł w wieku 62

Monsun południowo-zachodni był w tym roku szczególnie intensywny – pomógł złagodzić warunki suszy w regionie, ale spowodował kilka znaczących powodzi. Ostatnie ciężkie powodzie dotknęły okoliczne obszary Las Vegas I Feniks.

Powodzie w Las Vegas przepuszczają wodę przez kasyna

Powodzie w Dolinie Śmierci pojawiają się pośród serii ekstremalnych opadów deszczu w 48 stanach. W ciągu tygodnia od końca lipca do początku sierpnia miały miejsce trzy 1000-letnie deszcze — zalanie St. Louis, Wschodni KentuckyI Południowo-wschodnie Illinois. Wcześniej tego lata Narodowy Park Yellowstone Więcej powodzi.

Jak dwa deszcze w ciągu 1000 lat uderzyły w Amerykę w dwa dni?

Death Valley jest rekordzistą pod względem najwyższej temperatury, jaki kiedykolwiek zarejestrowano na Ziemi, i kilku wicemistrzów świata. Oficjalnie Dolina Śmierci osiągnęła 134 stopnie 10 lipca 1913 r., ale niektórzy klimatolodzy Zakwestionował uczciwość tego czytania. Kwestionowana jest również kolejna najwyższa odnotowana temperatura 131 stopni, ustalona 7 lipca 1931 r. w Kebili w Tunezji. Zeszłego lata i poprzedniego lata Dolina Śmierci osiągnęła 130 stopni i to może być to Najwyższa para rzetelnie mierzonych temperatur na Ziemi Jeśli zignoruje się odczyty z Tunezji z 1931 r. i Doliny Śmierci z 1913 r.

Dolina Śmierci wzniosła się do 130 stopni, dorównując najwyższej temperaturze na Ziemi od co najmniej 90 lat

Według wideo, które napisał na Twitterze ścigający burze z Arizony John Chirlin, deszcz zalał park, pozostawiając pojazdy uwięzione w gruzach. Napisał, że spadające głazy i palmy zablokowały drogi, a goście przez 6 godzin walczyli o opuszczenie parku.

Wcześniej w tym tygodniu, gwałtowne powodzie dotknęły części zachodniej Nevady, zmuszając do zamknięcia niektórych dróg z Las Vegas do parku. Błyskawiczne powodzie wystąpiły również w niektórych częściach północnej Arizony.

READ  Autocenzura olimpijczyków nie skończy się po powrocie z Chin: eksperci ds. praw człowieka

Błyskawiczne powodzie zamykają drogi w Parku Narodowym Doliny Śmierci

Chirlin powiedział agencji Associated Press, że deszcz zaczął padać około drugiej w nocy w piątek i był „o wiele bardziej intensywny niż wszystko, co tam widziałem”.

„Co najmniej dwa tuziny samochodów zostało zmiażdżonych i utknęło w nim” – powiedział, dodając, że chociaż nie widział nikogo rannego, widział myjki spływające na głębokość kilku stóp i od piątku nie zgłoszono żadnych obrażeń.

W lipcu ubiegłego roku Rzadki letni deszcz Również zalany Doliną Śmierci, Furnace Creek ustanowił rekord świata pod względem najgorętszej dziennej średniej temperatury w parku wynoszącej 118,1 stopnia Fahrenheita, z 0,74 cala w ciągu jednego dnia.

Pustynny deszcz: rzadki letni deszcz zalał Dolinę Śmierci i część Kalifornii w poniedziałek

Naukowcy twierdzą, że spowodowane przez człowieka ocieplenie klimatu nasila ekstremalne opady. Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu znalazł dowody na to, że opady w południowo-zachodniej części monsunowej wzrosły od lat 70. XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *