Biden otrzymuje drugi rządowy booster, mówi USA o „nowym momencie tej epidemii” – Live | Wiadomości amerykańskie

Joe Biden uruchomił rządową stronę internetową z informacjami o wirusie koronowym na scenie w Białym Domu i powiedział narodowi: „Jesteśmy teraz w nowym momencie w tej epidemii. To nie znaczy, że Govt-19 się skończył. Covit-19 oznacza, że ​​nie kontroluje już naszego życia.

„Dzięki fundamencie, który położyliśmy, Stany Zjednoczone mają narzędzia do ochrony naszego narodu” – powiedział prezydent, promując nową stronę internetową. covid.gov.

„Zasadniczo Amerykanie nie muszą już przeszukiwać Internetu w celu znalezienia szczepionek, terapii, testów lub masek”.

Szybko jednak zwrócił uwagę na zwrócenie się do Kongresu o więcej pieniędzy na kontynuowanie wysiłków na rzecz zapobiegania epidemii koronawirusa.

„Tak jak osiągnęliśmy krytyczny punkt zwrotny w tej walce, Kongres musi zapewnić Stanom Zjednoczonym fundusze potrzebne do dalszej walki z Covid-19” – powiedział.

„To nie jest dyskryminacja, to jest medycyna” – ostrzegł 22,5 miliarda dolarów, o które prosi jego administracjaPrzeciwciała monoklonalne zostaną wyczerpane do końca maja, a leczenie profilaktyczne dla osób z niedoborem odporności zostanie wyczerpane jesienią.
Joe Biden dostaje swoją drugą dawkę przypominającą wirusa koronowego w Białym Domu.

Joe Biden dostaje swoją drugą dawkę przypominającą wirusa koronowego w Białym Domu. Zdjęcie: Kevin Lamarck / Reuters

Jeśli chodzi o szczepionki, powiedział: „Jeżeli Kongres nie podejmie działań, tej jesieni nie będziemy mieli zapasów, których potrzebujemy, aby zapewnić, że szczepionki będą swobodnie dostępne dla wszystkich Amerykanów i łatwo dostępne”.

Wzywając polityków do solidarności, Biden w nieco radosny sposób opisał podbój prezydentury przez Kovid-19 z wszechobecnymi.

„Przypomnę, objąłem urząd 14 miesięcy temu, szalała epidemia, gospodarka słabła, deficyt był wysoki. Większość szkół była zamknięta” – powiedział.

„Nie mamy wystarczającej ilości szczepionek. Żądania bezrobocia gwałtownie wzrosły. Potem poszliśmy do pracy i co miesiąc dostawaliśmy wystarczającą ilość szczepionek, skutecznych terapii oraz bezpłatnych i dostępnych prób domowych. Ponad 99% naszych szkół zostało ponownie otwartych.

Jednak reakcja kierownictwa firmy Biden na epidemię, Zatrzymany w kilku kluczowych obszarach Zwłaszcza po rozwoju proliferacji wariantu Omigron.

Zakończył imprezę drugim strzałem przypominającym – Uznany wtorek dla Amerykanów powyżej 50 – oraz odmowy odpowiedzi na pytania dotyczące sytuacji na Ukrainie lub swojej wcześniejszej rozmowy telefonicznej z Prezydentem Ukrainy Wołodymyr Żeleński.

„To wcale nie bolało”, powiedział Biden o strzale, igła wpadła mu w rękę i przeprosił, jeśli ktoś „zachęcił” go do wzięcia igły.

READ  Dowódcy w Waszyngtonie w liście do FTC zaprzeczają nadużyciom finansowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *