Przedstawiciel USA mówi, że Putin czuje się zwiedziony przez rosyjskie wojsko

Przedstawiciele amerykańskiego wywiadu ustalili, że prezydent Rosji Władimir Putin został wprowadzony w błąd przez swoich doradców w związku ze słabymi wynikami sił Kremla w Ukrainazgłoszone przez Associated Press i potwierdzone przez CBS News.

Urzędnik amerykański, który przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości, aby omówić niedawno odtajnione informacje wywiadowcze, powiedział w środę, że wyniki wywiadu wskazują, że Putin zdaje sobie sprawę z sytuacji dzięki otrzymanym od niego informacjom, a teraz między nim a wyższymi rangą rosyjskimi urzędnikami wojskowymi trwa napięcie. . Prezydent Biden w rozmowie z dziennikarzami nie będzie komentował. Później w środę dyrektor ds. Komunikacji Białego Domu Kate Bedingfield również odmówiła powiedzenia, czy prezydent zgodził się na ujawnienie informacji wywiadowczych.

Administracja ma jednak nadzieję, że ujawnienie wyników skłoni Putina do ponownego rozważenia opcji na Ukrainie. Wojna ma krwawą podłogę Kłopoty w większości części krajuZ ciężkimi ofiarami śmiertelnymi i słabnącym morale sił rosyjskich, gdy ukraińskie wojska i ochotnicy budują niespodziewanie silną obronę.

Propaganda grozi jednak dalszą izolacją Putina, o którym amerykańscy urzędnicy twierdzą, że przynajmniej częściowo motywowany jest chęcią przywrócenia rosyjskiego prestiżu utraconego przez upadek Związku Radzieckiego.

Pentagon zgadza się z konkluzją społeczności wywiadowczej, że Putin „nie był w pełni informowany” przez Departament Obrony „na każdym kroku” w ciągu ostatniego miesiąca. Rzecznik Departamentu Obrony John Kirby powiedział dziennikarzom w środę, że jest „niepokojący”, ponieważ może nie mieć pełnego obrazu sytuacji. „To jego wojna” – powiedział Kirby – „On ją wybrał”. „Tak więc fakt, że może nie mieć całego kontekstu, że może nie w pełni rozumieć, do jakiego stopnia jego siły zawiodły na Ukrainie – to trochę denerwujące, jeśli mam być z tobą szczery”.

Kirby powiedział dalej, że jego brak całego potrzebnego kontekstu może wpłynąć na negocjacje.

READ  Artykuł 23: Rada Legislacyjna Hongkongu uchwala nowe, rygorystyczne prawo dotyczące bezpieczeństwa narodowego | Wiadomości polityczne

„Jeśli nie zostanie poinformowany, w jaki sposób jego negocjatorzy dojdą do porozumienia? Nie wiesz też, jak zareaguje taki lider” – powiedział Kirby.

W środę w Algierii minister spraw zagranicznych Anthony Blinken został zapytany o raport, który jego zdaniem został wprowadzony w błąd przez ministrów obrony Putina, i nie potwierdził bezpośrednio tej historii, ale powiedział dziennikarzom, że „jedną ze słabości autokratycznych reżimów w Achilles jest to, że nie „t. Mamy ludzi w tych reżimach”. Mówią władzom prawdę lub nie mają umiejętności mówienia prawdy władzom. I myślę, że to jest coś, co widzimy w Rosji”.

Również w środę prezydent Biden rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim przez 55 minut i powiedział mu, że nadchodzi dodatkowe 500 milionów dolarów pomocy bezpośredniej dla Ukrainy. Jest to najnowsza transza pomocy amerykańskiej w trakcie rosyjskiej inwazji.

Obaj dokonali również przeglądu pomocy bezpieczeństwa już dostarczonej Ukrainie i wpływu broni na wojnę, według Białego Domu.

Anonimowy urzędnik nie dostarczył podstawowych dowodów na to, jak amerykański wywiad podjął decyzję.

Społeczność wywiadowcza stwierdziła, że ​​Putin nie wiedział, że jego wojsko wykorzystuje i traci rekrutów na Ukrainie. Uznałem też, że nie do końca zdaje sobie sprawę z rozmiarów rosyjskiej gospodarkiRosyjska gospodarka upada nawet po ponownym otwarciu giełdy dotkniętych sankcjami gospodarczymi nałożonymi przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników.

Urzędnik powiedział, że odkrycia pokazują „wyraźne załamanie przepływu dokładnych informacji” do Putina i pokazują, że najlepsi doradcy Putina „boją się powiedzieć mu prawdę”.

Zełenski lobbował w administracji Bidena i zachodnich sojusznikach w celu zapewnienia Ukrainie samolotów wojskowych, czego do tej pory Stany Zjednoczone i inne kraje NATO nie chciały sprostać z powodu obaw, że może to doprowadzić do rozszerzenia wojny przez Rosję poza granice Ukrainy.

Przed środowym ogłoszeniem pomocy w wysokości 500 milionów dolarów administracja Bidena wysłała Ukrainie prawie 2 miliardy dolarów pomocy humanitarnej i bezpieczeństwa od początku wojny pod koniec lutego.

READ  Zambia zgadza się na umorzenie długów wobec Chin i innych wierzycieli

To część 13,6 miliarda dolarów, które Kongres zatwierdził na początku tego miesiąca dla Ukrainy w większym rachunku wydatków. Izba i Senat otrzymają w środę tajne informacje na temat Ukrainy.

Nowy wywiad pojawił się po tym, jak we wtorek Biały Dom wyraził sceptycyzm wobec publicznego oświadczenia Rosji, że wycofa się z operacji pod Kijowem w celu zwiększenia zaufania do trwających rozmów między ukraińskimi i rosyjskimi urzędnikami w Turcji.

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że Rosja tak zrobiła Bombardowanie trwa w pobliżu Kijowa oraz północne miasto Czernihów, pomimo twierdzeń Rosji, że ograniczy operacje w celu „zwiększenia wzajemnego zaufania” do rozmów pokojowych.

Pentagon powiedział w środę, że w ciągu ostatnich 24 godzin widział, jak niektóre rosyjskie siły w obszarach wokół Kijowa poruszają się na północ w kierunku lub w kierunku Białorusi. Sekretarz prasowy Pentagonu, John Kirby, powiedział w wywiadach dla CNN i Fox Business, że Stany Zjednoczone nie postrzegają tego jako wycofania się, ale jako próbę uzupełnienia zaopatrzenia, przezbrojenia, a następnie repozycjonowania swoich sił przez Rosję.

Poza Rosją Putin przez długi czas był postrzegany jako wyobcowany, otoczony przez urzędników, którzy nie zawsze mówią mu prawdę. Urzędnicy amerykańscy publicznie powiedzieli, że uważają, że ograniczony przepływ informacji – być może zaostrzony przez rosnącą izolację Putina podczas pandemii COVID-19 – mógł dać rosyjskiemu prezydentowi nierealistyczne poglądy na to, jak szybko może dokonać inwazji na Ukrainę.

Administracja Bidena przed wojną podjęła bezprecedensową próbę: opublikować Myślałem, że to plany inwazji Putina, oparte na odkryciach wywiadu. Podczas gdy Rosja wciąż dokonywała inwazji, Białemu Domowi powszechnie przypisuje się zwrócenie uwagi na Ukrainę i skłonienie początkowo niechętnych sojuszników do poparcia surowych sankcji, które zdziesiątkowały rosyjską gospodarkę.

Jednak w swoim ostatnim zeznaniu przed Kongresem generał porucznik Scott Perrier, szef Agencji Wywiadu Obronnego, powiedział w swoim ostatnim zeznaniu przed Kongresem, podkreślając ograniczenia wywiadu, że Stany Zjednoczone nie doceniły woli Ukrainy do walki przed inwazją.

READ  Muzeum Brytyjskie złożyło pozew przeciwko byłemu kustoszowi za kradzież prawie 2000 obiektów

Sarah Cook, Eleanor Watson i Bo Ericson przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *