Binance.US zawiesza depozyty w USD po surowych działaniach organów regulacyjnych

8 czerwca (Reuters) – Amerykańska platforma handlu kryptowalutami Binance poinformowała w czwartek, że zawiesi depozyty w dolarach amerykańskich, a jej partnerzy bankowi przygotowują się do wstrzymania kanałów obowiązkowych wypłat w dolarach już 13 czerwca, zaledwie kilka dni po tym, jak amerykańskie organy regulacyjne złożyły pozew przeciwko Binance. i CEO Changpeng Zhao.

Amerykański oddział największej na świecie giełdy kryptowalut powiedział w tweecie o godzinie 22:33 ET (0233 GMT) w czwartek, że ruch ten następuje, gdy podejmuje „proaktywne kroki” w przejściu na giełdę wyłącznie kryptowalutową w samą porę. . .

Giełda poinformowała swoich klientów, że handel, wpłaty i wypłaty kryptowalut pozostaną w pełni operacyjne.

W poniedziałek amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Binance i jego założyciela Zhao, a dzień później największą giełdę kryptowalut w USA, Coinbase (COIN.O).

Wydarzenia te oznaczają dramatyczną eskalację represji wobec branży przez amerykańskie organy regulacyjne, po upadku FTX w zeszłym roku.

Wcześniej w czwartek amerykańskie organy nadzoru finansowego powiedziały, że opowiadają się za zamrożeniem aktywów Binance, co zostało złożone i upublicznione przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w sądzie federalnym.

„Binance.US jest znacznie mniejszą firmą niż jej międzynarodowy konglomerat. Najwyraźniej wstrzymanie wypłat spowodowałoby lub wzbudziłoby wiele niepokoju i paniki” – powiedział Matthew Dib, dyrektor operacyjny singapurskiej platformy kryptograficznej Stack Funds.

„Jednak dzień w dzień w zeszłym tygodniu Binance był poddawany różnego rodzaju komentarzom i problemom ze strony SEC i organów regulacyjnych, więc naprawdę można było się tego spodziewać”.

Binance.US powiedział w tweecie, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w kontaktach z kryptowalutami jest „niezwykle agresywna i zastraszająca”, dodając, że stworzyła wyzwania między giełdą a jej partnerami bankowymi.

READ  Podwyżka stóp procentowych poprawia wyniki Warrena Buffetta w Berkshire Hathaway

„To będzie długa bitwa, nie zostanie rozwiązana w ciągu najbliższych dwóch lub trzech miesięcy i prawdopodobnie zajmie kilka lat” – powiedział Depp.

Dodatkowe raporty Rai Wei w Singapurze i Rahat Sandhu w Bengaluru; Montaż autorstwa Dania Ann Thuble i Shri Navaratnam

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *