Boring Company Elona Muska zmienia status spółki

The Boring Company (TBC) zmieni stan siedziby na Nevadę do marca 2023 r. Firma zajmująca się drążeniem tuneli to druga firma kierowana przez Elona Muska, która w zeszłym tygodniu ogłosiła zmianę statusu.

Podobnie jak większość firm kierowanych przez Elona Muska, w tym Tesla, także The Boring Company Wcześniej było włączone do stanu Delaware. W weekend Neuralink Zmienił stan założycielski Z Delaware do Nevady.

Przejście The Boring Company na siedzibę w Nevadzie wydaje się strategiczne. Największy jak dotąd projekt firmy drążącej tunele realizowany jest w Las Vegas. TBC buduje pętlę na dużą skalę przez Sin City zwaną Vegas Loop.

The Boring Company ma już kilka przystanków Vegas Loop, szczególnie te połączone z pętlą Las Vegas Convention Center (LVCC). Pętla LVCC sprawdziła się w koncepcji Boring Company, gdyż posłużyła już tysiącom osób odwiedzających Centrum Kongresowe w La Vegas.

Odejście firm kierowanych przez Elona Muska z przedsiębiorstw w Delaware do innych stanów jest następstwem decyzji sądu o unieważnieniu planu wynagrodzeń dyrektora generalnego Tesli na 2018 r. Sędzia Kathleen McCormick z Sądu Kancelarii w Delaware orzekła, że ​​pakiet wynagrodzeń Muska na 2018 r. był nieuzasadniony.

Większość – jeśli nie wszyscy – inwestorów TSLA zdecydowanie nie zgadza się z decyzją sędziego McCormicka. Cathie Wood, dyrektor generalna ARK Invest, opisała orzeczenie „Nieamerykański”. Po podjęciu decyzji Elon Musk udał się do X i zapytał publiczność Jeśli Tesla powinna zmienić swój stan założycielski Do Teksasu.

Propozycja spotkała się ze znaczącym poparciem. Wygląda na to, że Elon Musk podąża za decyzją opinii publicznej nie tylko w przypadku Tesli, ale także innych swoich firm.

Jeśli masz jakieś wskazówki, skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected] Lub przez X @Writer_01001101.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *