Brad Marchand poczuł się zraniony, gdy Sam Bennett dodał benzyny do i tak już zaciętej serii Panthers vs. Bruins

BOSTON — Po tym, jak dwa dni temu David Pastrnak i Matthew Tkachuk — dwaj finaliści Hart Trophy 2023 — rzucili się w siebie w melony, w środku gorącej trzeciej kwarty na południowej Florydzie, Brad Marchand wyglądał, jakby próbował pokonać Florydę Pantery. MVP Aleksander Barkov miał zrobić to samo od samego początku piątkowego wieczoru.

Charlie Coyle pierwszy stanął w obliczu kapitana Panthers. Sędzia Dan O’Rourke najpierw udzielił Coyle’owi reprymendy, a następnie wyrzucił go z kręgu wznowień. Marchand, kapitan i gwiazda Boston Bruins, przyszedł, aby wziąć udział w losowaniu. Ale zanim to zrobił, dwukrotnie nachylił się do Barkowa i szepnął mu do ucha.

Jak spekulował Darren Pang z TNT, Marchand powtarzał Barkovowi stare zdanie: „Chcesz jechać? Chcesz jechać?”

„Wygląda na to, że Coyle zrobił to pierwszy, a potem Marchand, ale potrzebujemy Parky’ego na lodzie” – powiedział Tkachuk. Sportowiec. „Był dla nas MVP całej serii. Do licha, całe play-offy. Absolutny potwór. Dlaczego miałby chcieć rozpoczynać mecz siedząc w pudełku przez pięć minut? Zabierzemy go na lód”.

Choć Marchand niewątpliwie próbował wciągnąć Bruinsów do walki, ostatecznie to Sam Bennett wywarł taki sam zamierzony wpływ na Pantery, kończąc noc Marchanda i kto wie, co będzie z resztą serii.

Bennett, który powrócił do składu drużyny Florydy po tym, jak jego kolega z drużyny Brandon Montour strzelił w nadgarstek w drugim meczu pierwszej rundy, dał o sobie znać już na początku i często podczas ataku Panthers na Bruins 6:2, gdy Floryda wygrała 2:1. Przewaga w drugiej rundzie.

Bennett przyszpilił Masona Lohry’ego podczas swojej pierwszej zmiany, minął klatkę piersiową Pastrnaka podczas drugiej zmiany i zakończył siedmioma trafieniami oraz asystą przy bramce Władimira Tarasenki w drugiej kwarcie – była to część sekwencji, w której Pantery objęły prowadzenie 1:0 w 3-0, dusząc, strzelając gola w obu połowach mniejszego meczu.

Jednak z punktu widzenia Bruins najbardziej wyniszczający czek Bennetta nie został nawet odnotowany jako sukces w oficjalnym raporcie z meczu.

Pomiędzy sprawdzeniem Lohry’ego i Pastrnaka Bennett rzucił krążek, a następnie spotkał się z Marchandem w strefie neutralnej. Marchand zainicjował kontakt, ale przyjął najgorszą część zderzenia, wślizgując się mocno w żółty okrąg na środku lodu. Nie wyglądał dobrze, gdy próbował się pozbierać na ławce rezerwowych i na chwilę opuścił boisko. Marchand wrócił do gry przez pozostałą część pierwszej i całą drugą połowę, zanim opuścił trzecią tercję.

„Myślę, że ważne jest, aby nie zanurzać palca u nogi” – powiedział Bennett. „Chcę tam być i grać tak szybko, jak tylko potrafię. To rodzaj mojej gry. Dlatego nie chciałem dziś wieczorem wchodzić na boisko i męczyć się, a myślę, że to jedyny sposób, aby do tego podejść”.

READ  Negocjacje CBA mają zostać wznowione w czwartek

W przypadku Florydy, która zwyciężyła 6:1 w drugim meczu, w 10-minutowej trzeciej tercji i łącznie 148 minutach karnych ukarano 12 przewinień. Jednym z bardziej komediowych momentów był moment, w którym Montour kpił z Marchanda, machając językiem, udając Marchanda liżącego Ryana Callahana. To spowodowało, że Marchand wydmuchał uszczelkę.

„To naprawdę nie było zaplanowane. Widziałem tam jego twarz” – powiedział Montour. „Kiedy zrobiłem to po raz pierwszy, wszystko było zabawne. Dostaję wiele SMS-ów z emoji z lizaniem, ale myślę, że kiedy (Marchand) robi takie rzeczy, trzeba akceptować ten żart prawdopodobnie przez resztę jego kariery.

Opiekunka serii, Kay Whitmore, spotkała się z obydwoma trenerami w piątek rano, aby poinformować ich, że później wieczorem mecz będzie szczegółowo analizowany przez zajęcia pozalekcyjne. Co więcej, Colin Campbell — trzecie biuro ligi, które zasadniczo prowadzi dział operacji hokejowych NHL i salę operacyjną (recenzje wideo) w Toronto — przyjechał do Bostonu na mecz. Chociaż Campbell nie pełni żadnej roli w dziale bezpieczeństwa graczy NHL, jego dzisiejszą rolą będzie prywatne monitorowanie rozgrzewek, aby upewnić się, że nikt nie zrobi nic głupiego, co mogłoby wywołać coś w rodzaju bójki przed meczem pomiędzy Philadelphia Flyers a Montreal Canadiens w 1987 roku.

Zespoły zostały ostrzeżone, że wszelkie szaleństwa podczas rozgrzewki poniosą natychmiastowe konsekwencje. nie było go tam.

Trener Panthers Paul Morris powiedział, że przesłanie ligi nie jest takie, że oba zespoły muszą złagodzić swoje podejście.

„To było jak: «Ona jest na okresie próbnym», co jest prawdą” – powiedział Morris. „A jednocześnie jest całkiem niezły. Jeśli jesteś fanem hokeja, nie przegapisz meczów Florida Panthers-Bruins, prawda? Jakby był włączony. Jakby coś mogło się zdarzyć na każdej zmianie”.

Tkachuk, któremu zależy na byciu wrogiem publicznym nr 1, zwłaszcza w Bostonie, powiedział, że Morris nie przyszedł po spotkaniu z ligą NHL, aby powiedzieć swoim graczom, aby dbali o czystość.

READ  Ławka Vikings, QB Nick Mullins, rozpocznie debiutanta Jarrena Halla

„To dlatego, że wiemy lepiej” – powiedział Tkachuk, który miał trzy asysty i zapewnił sobie prowadzenie w klasyfikacji punktowej NHL z Connorem McDavidem (13 punktów). „To nie jest to, co staramy się robić. Staramy się grać twardo. Trzymajmy to między gwizdkami. Nie chcemy rozmawiać ani patrzeć na żadnego z nich po gwizdku. Jeśli chcą grać w ten sposób lub zrób to, mam na myśli, że jesteśmy więcej niż zdolni do grania w tę grę.” także.

„Ale nie chcemy grać w tę grę. Chcemy pozostać między syrenami, grać agresywnie, formować swoje linie, wykorzystywać wszystkich i atakować ludzi falami.

Pantery robiły to głównie w dwóch ostatnich meczach. Sytuacja z pewnością pogorszyła się w trzeciej kwarcie w piątek, kiedy Bruins szybko strzelili dwa gole i przegrywali 4:2, a następnie rozpoczęli grę w przewadze. Gdyby Siergiej Bobrowski nie został zmuszony do wybudzenia się z długiej drzemki (Bruins strzelili 16 strzałów w jednym meczu po oddaniu 15), to mógłby być bardzo trudny finisz dla Panter.

Zamiast tego odnieśli czterobramkowe zwycięstwo, w dużej mierze dzięki czterem bramkom w grze w przewadze i powrótowi Bennetta do składu, co pozwoliło Morrisowi umieścić wszystkie swoje elementy z powrotem na właściwych miejscach.

Barkov, który miał dwie asysty i obecnie ma 12 punktów po sezonie, jeździł na łyżwach z Tarasenko i Samem Reinhartem. Carter Verhaeghe, który strzelił swojego 21. gola w karierze w fazie play-off i dziewiątego gola w karierze wygrywającego w fazie play-off – oba rekordy zespołu – jeździł na łyżwach z Bennettem i Tkachukiem. Pozwoliło to Morrisowi ponownie zjednoczyć Eto’o Luostarinena, Antona Lundella i Ivana Rodrigueza, którzy strzelili dwa gole.

Morris uważał, że ta trzecia linia była najlepsza na Florydzie.

„Były świetne” – powiedział Morris, zauważając, że to wszystko dzięki powrocie Bennetta.

READ  Najlepsze gry w futbol uniwersytecki: wygrane w Penn State, Pete, Oak State

Następnie dodajesz do składu to, co Bennett robi indywidualnie. Morris twierdzi, że Bennett gra „typową tożsamością Florida Panther”.

„Sposób, w jaki na to patrzymy i sposób, w jaki lubimy grać, prawdopodobnie on to uosabia” – powiedział Morris.

Tkachuk dodał: „To utalentowany zawodnik i ciężko pracuje. Pod względem fizycznym wychodzi na prowadzenie, dobrze radzi sobie z krążkami. Zdecydowanie brakowało nam go, gdy był nieobecny. Kiedy wchodzi, jest wielkim wzmocnieniem naszego zespołu i naszej szatni. Chłopaki jesteśmy podbudowani, mając go z powrotem. Myślę, że zagrał dzisiaj świetnie. Zagrał dziś kilka świetnych zagrań. W pewnym sensie wpływa na każdy aspekt gry dla nas. Mamy zawodników, którzy są fizyczni, ale ja nie sądzę, że ktoś jest tak fizyczny jak Benny. Nie jest największym graczem, ale gra. „Bardzo duży”.

Bennett powiedział, że opuszczenie trzech ostatnich gier z serii Lightning i dwóch pierwszych gier z serii Bruins było „torturą”.

Pamiętajcie, że Bennett opuścił pierwszy mecz w Bostonie w zeszłym sezonie, przegrany przez Panthers. Łącznie z powrotem po defensywie 3:1 z Bostonem w zeszłym sezonie, Panthers wygrali cztery mecze z rzędu w fazie play-off w Bostonie z Bennettem w składzie.

Być może to nie przypadek.

„Uwielbiam hokej w fazie play-off” – powiedział Bennett. „Jest trochę szybszy. Jest bardziej fizyczny. Każda gra jest trochę ważniejsza. Możesz wyjść na boisko i postawić wszystko na szali ze względu na to, jak ważny jest mecz. Uwielbiam tę możliwość”.

Zobaczymy teraz, czy powrót Bennetta negatywnie wpłynie na zdolność Marchanda do znalezienia się w składzie Bostonu w niedzielny wieczór i później.

Pamiętajcie, że gdyby Barkov przyjął zaproszenie do walki z Marchandem, Marchand również znalazłby się w polu karnym, zamiast zostać sprawdzonym przez Bennetta i kontuzjowany cztery minuty później.

„Nie wiem, o czym na początku rozmawiali” – powiedział Morris. „Parkiy nie tym zarabia na życie. … Każdy ma pracę. To nie jest jego”.

(Zdjęcie Sama Bennetta: Farid Kfoury III/Getty Images)