Bucks pokonali Bulls Dona Giannisa i zajęli pierwsze miejsce w play-offach NBA

On gra

Milwaukee Bucks górą.

Milwaukee zajęło pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej, sponsorując Chicago Bulls, 105-92, w środę wieczorem na Fiserv Forum.

To osiągnięcie zasługuje na świętowanie dla Bucks (58-22), ale radość nieco osłabła z powodu wielu kontuzji, których zespół doznał w ostatnich meczach.

wynik kwadratowy: 105 dolców, byki 92

Milwaukee ma jeszcze dwa mecze sezonu regularnego – z Memphis w piątek i Toronto w niedzielę – więc zespół może zdecydować się na odpoczynek kluczowych graczy przed play-offami.

Bobby Portis zdobył 27 punktów i 13 zbiórek – jego drugie z rzędu double-double – i poprowadził Bucks. Brook Lopez dodał 26 punktów, a Guru Holiday 20 punktów i 15 asyst.

Khris Middleton opuszcza boisko z bólem kolana

Khris Middleton oddał pierwszy strzał Bucksów w meczu, konwersję na linię bazową, ale wyglądał na nieco niezdarnego, biegnąc do obrony.

Middleton pozostał w grze przez większą część pierwszej kwarty i spudłował jeszcze dwie próby, ale został wyeliminowany na 3:36 przed końcem. Wrócił do szatni, a Bucks ogłosił, że Middleton nie wróci z bólem w prawym kolanie.

Jest to niepokojące dla fanów Bucks, ponieważ Middleton był hitem przez cały sezon. W zeszłym sezonie kontuzjował lewe kolano i przegapił początek sezonu po operacji nadgarstka. Middleton opuścił również 18 meczów z powodu bólu prawego kolana.

Bucks walczy z innymi kontuzjami, podczas gdy Giannis Antetokounmpo nie gra

Trener Bucks, Mike Bodenholzer, powiedział przed meczem, że dwukrotny najcenniejszy gracz NBA, Giannis Antetokounmpo, nie zagra. Gwiazda Milwaukee jest wymieniona na ból prawego kolana. We wtorkowy wieczór w Waszyngtonie zagrał 33 minuty.

READ  Giants zatrudniają Briana Callahana jako kolejnego trenera po 5 latach pełnienia funkcji koordynatora ofensywy Bengals: Źródło

Strażnicy Bucks, Pat Connaughton i Grayson Allen, wyszli z gry ze skręconą prawą kostką.

Obaj strażnicy są ranni w podobny sposób, lądując na stopach przeciwników. Allen opuścił niedzielne zwycięstwo nad Philadelphia 76ers, a Budenholzer powiedział we wtorek, że Allen prawdopodobnie przegapi nawet pierwszą rundę playoffów.

Connaughton został kontuzjowany w pierwszej połowie meczu z Wizards we wtorek wieczorem, ale zagrał kilka minut później po kontuzji.

Bucks odchodzą w drugiej połowie

Pomimo wszystkich nieszczęść związanych z kontuzjami, dolary nadal rosły, 20-9, w pierwszej kwarcie. Ale Bulls walczyli w drugiej kwarcie i objęli prowadzenie 42-41, kiedy Ayo Dosonmu spadł na skoczka ze średniego dystansu.

Holiday odpowiedział Milwaukee za trzy punkty, ale Chicago schodziło do przerwy z przewagą 51-49.

Bucks nie strzelili gola przez pierwsze trzy minuty drugiej połowy, a Budenholzer ogłosił przerwę po tym, jak Bulls uzyskali prowadzenie 61-51 po tym, jak Patrick Beverley stracił trzy punkty.

Bucks walczyli o objęcie prowadzenia przy stanie 63-61, kiedy Holiday pojechał w lay-upie. Portis dodał trójkę w kolejnym ofensywnym posiadaniu Milwaukee.

Prowadząc 79-76 w czwartej kwarcie, Milwaukee nigdy nie pozwoliło Chicago zagrozić prowadzeniu przez resztę drogi.

Pięć liczb

5 Pomaga na wakacje w pierwszym kwartale

10 Gracze, którzy grali dla Bucks w pierwszej połowie

10 000 $ Kwota zarobiona przez kibica Bucks po rzucie z połowy boiska została zarobiona w pierwszej połowie

6 Portis zdobył trzy punkty na szczyt sezonu

3 Gry na żywo z 20 punktami lub więcej Lopez

W grze jest trzy wskazówki Wesley Mathews

Ponieważ kilku graczy obwodowych zostało rannych, weteran strażnika Wesley Matthews został zmuszony do służby. Zszedł z ławki świetnymi podaniami, w tym dużą trójką po przejęciu przez Holidaya, co dało Bucks prowadzenie 91-82 na nieco ponad siedem minut przed końcem.

READ  Lewis Hamilton opuszcza Mercedesa i dołącza do Ferrari na sezon Formuły 1 2025 | Wiadomości z Formuły 1

Wideo z meczu przedstawia Joe Inglisa, który popełnia faul techniczny przeciwko Patrickowi Beverleyowi

Joe Engels z Milwaukee i Patrick Beverly z Chicago to dwaj czołowi mówcy NBA. Umieść je razem na polu, a iskry na pewno się zapalą. Stało się to w trzeciej kwarcie po tym, jak Engels i Beverly walczyli ze sobą w kilku posiadłościach. Następnie Engels trafił za trzy punkty i zaatakował Beverly’ego, gdy napastnik Bucks został sfaulowany.

Kogo Pax gra jako następny?

Milwaukee rozegra swój ostatni mecz u siebie w sezonie zasadniczym przeciwko Memphis Grizzlies w piątek. Memphis poniosło jedną ze swoich najgorszych porażek w sezonie, 142-101, 15 grudnia na FedEx Forum.

Nasi subskrybenci umożliwiają te raporty. Rozważ wsparcie lokalnego dziennikarstwa poprzez subskrypcję Journal Sentinel jsonline.com/deal.