Były doradca Trumpa Steve Bannon oskarżony o defraudację darczyńców muru granicznego

Steve Bannon, niegdysiejszy doradca polityczny byłego prezydenta Donalda Trumpa, został oskarżony przez władze w Nowym Jorku o oszukanie darczyńców w ramach kampanii zbierania funduszy „Budujemy mur” na budowę muru wzdłuż granicy amerykańsko-meksykańskiej.

Akt oskarżenia zarzuca Bannonowi i „budujemy mur” dwa zarzuty prania brudnych pieniędzy, za które grozi kara od 5 do 15 lat więzienia. Istnieją dodatkowe liczby przestępstw związanych ze spiskiem i spiskiem w celu oszukania.

Panno Poddał się władzom Czwartek na Manhattanie.

W rozmowie z dziennikarzami po swoim wystąpieniu powiedział: „Zarzuty są 60 dni do wyborów”.

„To ironia losu, że w dniu, w którym burmistrz tego miasta ma delegację na granicy, nękają ludzi, którzy próbują ich zatrzymać na granicy” – powiedział Bannon o nowojorskiej delegacji rozpoznawczej. Po decyzji gubernatora Teksasu Grega Abbotta, burmistrz miasta Eric Adams wysłał list do Teksasu. Autobus imigranci do Nowego Jorku.

Opłaty stanowe wniesione przez Prokuraturę Okręgową na Manhattanie są podobne do opłat federalnych. Bannon został ułaskawiony przez Trumpaoraz oskarżają Bannon i „We Built the Wall” o oszukanie 430 darczyńców z Manhattanu na kwotę 33 600 dolarów. Akt oskarżenia mówi, że w całym stanie Nowy Jork oszukano ponad 11 000 darczyńców na kwotę ponad 730 000 dolarów.

Ułaskawienie Trumpa dotyczy tylko sprawy federalnej i nie wyklucza zarzutów stanowych.

Były główny strateg Białego Domu prezydenta USA Donalda Trumpa, Steve Bannon, przybywa do biura prokuratora okręgowego na Manhattanie 8 września 2022 r. W Nowym Jorku.

Andrew Kelly/Reuters

„Zarabianie na okłamywaniu darczyńców jest przestępstwem i możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności w Nowym Jorku” – powiedział o zarzutach prokurator okręgowy Manhattan Bragg. „Jako zarzut, Stephen Bannon działał jako architekt wielomilionowego planu oszukania tysięcy darczyńców w całym kraju – w tym setek mieszkańców Manhattanu”.

READ  Platynowa Ceremonia Królowej Elżbiety II: Ceremonia Zamknięcia

„Pan Bannon wykorzystał poglądy polityczne swoich darczyńców do sprzeniewierzenia milionów dolarów. Pan Bannon okłamał swoich darczyńców, aby wzbogacić siebie i swojego przyjaciela” – powiedziała nowojorska prokurator generalna Letitia James. Dochodzenie.

Dwóch mężczyzn z Florydy, weteran sił powietrznych i inwestor venture capital, zostało oskarżonych o Bannon w sprawie federalnej i Przyznał się do zbrodni w kwietniu za udział w oszustwie ofiarodawców programu „Budowaliśmy mur”.

Brian Kolfage i Andrew Batolato zostali oskarżeni o spisek wraz z Bannonem. Sprawę wniósł czwarty oskarżony, Timothy Shea Skończyło się mistrial.

Golfage i Batolato nie zostali wymienieni w akcie oskarżenia stanowego, ale zostali wymienieni jako współspiskowcy 1 i 2, co mogło pomóc prokuratorom z Manhattanu zbudować sprawę przeciwko Bannonowi.

Kwartet podobno wykorzystał część z 25 milionów dolarów zebranych w ramach „We Built the Wall” na wydatki osobiste, w tym luksusowy SUV, wózek golfowy i zabiegi kosmetyczne.

„Oskarżeni oszukali setki tysięcy darczyńców, wykorzystując swój interes w finansowaniu muru granicznego, aby zebrać miliony dolarów pod fałszywym pretekstem, że wszystkie te pieniądze zostaną wydane na budowę” – powiedziała ówczesna mecenas Audrey Strauss. Opłata ogłoszona w 2020 roku.

„Moim jedynym celem jest zebranie funduszy i przekazanie ich rządowi federalnemu” – powiedział Kolfage sędziemu w sprawie federalnej.

– Obiecałeś, że 100% pieniędzy zostanie wykorzystanych na budowę tej ściany? Czy to prawda? – spytała sędzia Analisa Torres.

– Tak, wysoki sądzie – odparł Kolfage.

„Trzymałeś przy sobie tak dużą sumę pieniędzy i nie powiedziałeś IRS, że otrzymałeś pieniądze. Czy to prawda?” — zapytał Torres.

– Tak, wysoki sądzie – odparł Kolfage.

Poddanie się Bannona w czwartek czyni go trzecim oskarżonym ułaskawionym przez Trumpa, któremu postawiono zarzuty wniesione przez prokuraturę okręgową na Manhattanie.

Paul Manafort, niegdysiejszy przewodniczący kampanii Trumpa, jest oskarżony o kierowanie dwuletnim programem uzyskania ponad 19 milionów dolarów w hipotecznych kredytach mieszkaniowych w oparciu o oszukańcze oświadczenia składane różnym bankom. Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku W końcu upuścił sprawęTo czyni go bardzo podobnym do federalnego skazania Manaforta, a zatem podwójnego zagrożenia.

READ  Lodowiec alpejski odrywa się, zabijając co najmniej 6 turystów

Oczekuje się, że w sprawie stanowej przeciwko Bannonowi podwójne zagrożenie nie będzie miało zastosowania, ponieważ ława przysięgłych nigdy nie została zwołana w celu rozważenia federalnych zarzutów oszustwa nad „Budujemy mur”.

Ken Kurson, były redaktor New York Observer, współpracownik Jareda Kushnera i korespondent Rudy Giuliani, ułaskawiony przez Trumpa w federalnej sprawie cyberstalkingu. Curzon W końcu przyznał się do winy do dwóch wykroczeń na szczeblu stanowym, oskarżających go o szpiegostwo na komputerze byłej żony.

Curzon ma wrócić do sądu w przyszłym tygodniu, więc sędzia może upewnić się, że spełnia obowiązki społeczne.

Trump ułaskawił Curzona w jego ostatnich chwilach urzędowania, ale ówczesny prokurator okręgowy Manhattanu Cy Vance ogłosił akt oskarżenia siedem miesięcy później.

Zgodnie z aktem oskarżenia Curzon potajemnie zainstalował oprogramowanie szpiegujące na komputerze swojej byłej żony w 2015 roku ze swojego komputera służbowego w Observer.

„Nie zaakceptujemy ułaskawienia prezydenta jako karty wyjścia z więzienia dla dobrze skomunikowanych w Nowym Jorku” – powiedział Vance w oświadczeniu w czasie, gdy oskarżenia przeciwko Gersonowi zostały ogłoszone w 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.