Caleb Grill ze stanu Iowa zdenerwowany numerem 1 w Karolinie Północnej

PORTLAND, Oregon — główny trener stanu Iowa, DJ Otzelberger, miał łzy w oczach, gdy siedział obok seniora. Kaleba Grilla Na pomeczowej konferencji prasowej.

Grill zapewnił coś, co Otzelberger nazwał „surrealistycznym” występem przeciwko drużynie nr 1 w kraju, gdy Hurricanes oszołomili Karolinę Północną 70-65 w Philly. Półfinały Knight Invitational w Veterans Memorial Coliseum w Portland.

Według ESPN Stats and Information Research było to pierwsze zwycięstwo programu nad drużyną nr 1 od 18 stycznia 2016 r. Iowa State zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku UConn-Alabama w piątek.

Dla Otzelbergera wieczór przy grillu był szczególnie przyjemny, biorąc pod uwagę niesamowitą podróż, którą obaj przebyli na przestrzeni lat. Według Grilla Otzelberger był pierwszą osobą, która go zwerbowała i podążał za Otzelbergerem, gdy trener udał się na trzy różne programy.

„To niesamowite, kiedy naprawdę myślisz o tym, jak długo się znamy i jakim ufamy sobie nawzajem” — powiedziała Otzelberger, po czym przerwała, by się pozbierać. „Możliwość robienia tego z ludźmi, których kochasz, z ludźmi, z którymi wiesz, że będziesz w tej podróży przez resztę swojego życia – człowieku, to takie wyjątkowe. Trudno to nawet wyrazić słowami. Jaka dumna Jestem z Caleba Grilla”.

Otzelberger był głównym trenerem w stanie Dakota Południowa, kiedy poznał Grilla, wówczas ucznia drugiego roku w Maize High School w Kansas. Grill zobowiązał się do SDSU, ale kiedy Otzelberger wyjechał do UNLV w 2019 roku, Grill wybrał stan Iowa. Jednak rok później wrócił z Otzelbergerem do UNLV, a następnie podążył za nim z powrotem do stanu Iowa w zeszłym sezonie, kiedy Otzelberger przyjął pracę w Cyclones.

„Mieć go jako pierwszą osobę, która we mnie uwierzyła, to naprawdę wyjątkowe, co zrobił dla mnie i mojej rodziny oraz wszystko, co zrobiliśmy” – powiedział Grill.

READ  Mississippi Tornada: dlaczego są tak niszczycielskie?

Grilluj i Jarrena Holmesa (22 punkty), transfer St. Bonaventure, zdobył 53 z 70 punktów Iowa State.

Wchodząc do piątkowego meczu, Grill miał w tym sezonie 4 na 24 z 3-punktowej linii.

Gdy jego drużyna straciła siedem punktów na 3:57 przed końcem, Grill trafił jednym ze swoich siedmiu rzutów za 3 punkty, rozpoczynając ostatni bieg stanu Iowa do zwycięstwa nad drużyną nr 1 w kraju.

„Był gorący przez cały mecz” – powiedział trener Karoliny Północnej Hubert Davis. „On jest kimś, jeśli chodzi o procenty, nie strzela dobrze w grze. To naprawdę nie ma znaczenia. Czuje to dzisiaj”.

Po tym, jak Tar Heels starali się uniknąć potencjalnego zdenerwowania przeciwko Portland w Święto Dziękczynienia, Davis powiedział, że jest zaniepokojony, że zrobili rzeczy, których „nie ćwiczyliśmy” w tym meczu. Davis powiedział również, że Tar Heels mają do czynienia z „chwałą” bycia drużyną nr 1 w kraju po raz pierwszy od zeszłorocznego tytułu krajowego.

Przed zeszłorocznym biegiem sącząca się czerń Był jedynym graczem na liście, który wygrał mecz w turnieju NCAA.

Ale Davis w piątek nie martwił się, że jego zespół straci pierwsze miejsce w rankingu, ponieważ pozycja programu w marcu jest wyższa niż w jakimkolwiek innym rankingu w listopadzie.

„Pamiętam mistrzów kraju” – powiedział.

Dla Otzelbergera to kolejna oznaka postępu programu. Dwa lata temu stan Iowa zwolnił Steve’a Brohma po sezonie z dwoma zwycięstwami. W swoim pierwszym sezonie jako główny trener, Otzelberger poprowadził Cyclones do Sweet 16 w zeszłym roku.

W piątek pomógł zespołowi wygrać pierwszy mecz z programem numer 1 od sześciu lat. I zrobił to z pomocą gracza, któremu zawsze ufał.

Jednak Grill nie kupił szumu po grze. Powiedział, że skorzystał z możliwości, jakie dali mu koledzy z drużyny.

„Byłem na bieżąco z meczem” – powiedział Grill. „Dziękuję moim kolegom z drużyny za znalezienie mnie w tych otwartych spojrzeniach”.

READ  Senat usuwa ostatnią poważną przeszkodę w podnoszeniu pułapu zadłużenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *