Cena BTC przekracza 30,5 tys. dolarów pod koniec długiego, spokojnego weekendu

Dzień dobry. Oto, co się dzieje:

ceny: Ponieważ w USA wciąż trwa długi weekend, aw tym tygodniu pojawi się wiele danych ekonomicznych, na rynkach panuje spokój.

pomysły: Yat Seo firmy Animoca szkodzi GameFi, wykluczając problemy z Ponzi.

Długi spokojny weekend utrzymuje bitcoina powyżej 30 000 USD

Ponieważ Stany Zjednoczone miały przedłużony weekend, rynki wyglądają na osłabione, ponieważ Azja rozpoczyna środowy handel.

Bitcoin spadł o 1,1% do 30 807 USD, podczas gdy eter spadł o 0,8% do 1939 USD. the Indeks rynku CoinDesk (CMI)Miara wydajności rynków kryptowalut spadła o 0,9% do 1262.

Dane z CoinGlass Pokazuje, że podczas gdy otwarte pozycje nadal utrzymują się na rynku o wartości 14,38 miliardów dolarów, wolumen na całym świecie spada, a główne giełdy odnotowują spadki o 15-20%. Odzwierciedlają to wolumeny likwidacji, przy czym tylko 148 000 USD w pozycjach zostało zlikwidowanych w ciągu ostatnich czterech godzin, a 7,2 miliona USD zostało zlikwidowanych w ciągu ostatnich 12 godzin.

Stosunek długich/krótkich pozycji CoinGlass pokazuje, że inwestorzy zajmujący długie pozycje nadal mają niewielką przewagę nad krótkimi pozycjami, ale badanie nastrojów wśród inwestorów ujawnia mieszaną sytuację, z dużą grupą neutralnych inwestorów dzielących bycze i niedźwiedzie tłumy.

Jak wcześniej informował CoinDesk, płynność pozostaje ciągłym problemem, ze spadkiem płynności, który może znacząco wpłynąć na ryzykowne aktywa, takie jak akcje technologiczne i kryptowaluty. Ponieważ w tym tygodniu pojawia się tak wiele danych ekonomicznych, zobaczmy, jak zareagują handlowcy.

Siu, współzałożyciel Animoca, nie powinien bagatelizować problemu Ponziego GameFi

Branża GameFi ciężko pracuje, aby pozbyć się wrażenia, że ​​jest szambo dla schematów Ponziego.

Podczas wywiadu na internetowej konferencji Collision w Toronto, Yat Siu, współzałożyciel i dyrektor generalny Animoca Brands, potępił ten wysiłek.

„Narracja o GameFi jako Ponzi jest narracją amerykańską. Jeśli pojedziesz do Azji lub na Bliski Wschód, nie usłyszysz o tym” – powiedział Seo w odpowiedzi na pytanie YouTubera A. Cole’a. „Jest to spowodowane do niezrozumienia, co naprawdę oznacza GameFi”.

READ  Alibaba wprowadza swojego konkurenta ChatGPT we wszystkich swoich produktach

Schematy Ponziego to oszustwa inwestycyjne, które obiecują wysokie stopy zwrotu, w których starzy inwestorzy są opłacani przez nowych inwestorów, a nie legalną, zrównoważoną działalność biznesową. Dla swoich krytyków model Play to Earn firmy GameFi jest schematem ponzi ze względu na poleganie na przekazywaniu bogactwa od nowych graczy do starych graczy, zamiast legalnego angażowania się w hazard.

Siu powiedział dalej, że w GameFi nie chodzi o tworzenie wartości finansowej, ale o otwarcie finansów gier na przejrzystość.

Seo nie myli się w tej części. Gry od pewnego czasu osiągają korzyści skali; amerykański sternik polityczny Steve Bannon Zarobił dużo pieniędzy na początku 2000 roku Prowadzenie wirtualnego biura handlu złotem World of Warcraft w Hong Kongu.

Ale niewiarygodnie ignoruje prawdziwy problem GameFi z Ponzis – który inni uznali za coś powstrzymującego branżę.

W Artykuł 2022 Przedstawiając swoje tezy inwestycyjne, Vader Research, sklep zajmujący się badaniem rynku gier Web3, argumentował, że obecna fala gier Web3 nie jest przeznaczona dla tradycyjnych graczy szukających zabawy, ale jest „przeznaczona dla poszukiwaczy zwrotu kryptowaluty Ponzi i poszukiwaczy złota”.

„Wierzymy, że Ponzis spowolni adopcję gier Web 3” – napisali. „[Many projects] Używanie złożonych tokenów do ukrywania natury ich ponzinomiki cofnie gry web3 o kilka lat pod względem rzeczywistej adopcji wśród graczy”.

Vader wskazuje na projekty GameFi oferujące „nierealistyczne zwroty”, które ich zdaniem nie tylko zagrażają adopcji kryptowalut na dłuższą metę, ale także utrudniają rozwój oryginalnych gier Web3.

Rok później pomysł ten ma pewne uzasadnienie, gdyż widzimy, co się dzieje, gdy napływ zasobów nie przekracza odpływu.

Dane z CryptoRank.io Pokazuje, że koszyk tokenów Animoca Brands spadł o 18% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub, w dłuższym okresie, o 17% w ciągu trzech lat. Dla porównania, wielu innych inwestorów jest dobrze skłonnych do jednego z tych przedziałów czasowych, biorąc pod uwagę mini hossę w 2023 r. i szerszy wzrost kryptowaluty w dłuższych horyzontach czasowych.

READ  S&P 500 rajdy powyżej klucza na temat prezesa Fed Powella, ale raport o inflacji i zatrudnieniu zbliża się

Na przykład A16z wzrósł o 20% w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub o 375% w ciągu ostatnich trzech lat.

Być może przemysłowi byłoby lepiej, gdyby słuchał roli badań marki Sith Lord, a nie tych, którzy bronią Ponzinomiki, mówiąc, że wszystko jest źle rozumiane.

The Hash omówił najważniejsze dzisiejsze artykuły, w tym ogłoszenie Elona Muska, że ​​Twitter nakłada nowe „tymczasowe ograniczenia” na liczbę tweetów, które użytkownicy mogą przeczytać dziennie. Ponadto Supriyo Roy, założyciel i dyrektor generalny Atrium, dołączył do programu, aby omówić premierę finansowanego przez DAO filmu animowanego, który ożywia NFT. I aktualizacja Azuki tydzień po dystrybucji Elementals NFT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *