Meta celuje w Twitter Elona Muska, ogłaszając konkurencyjne wątki aplikacji

Meta, firma macierzysta Facebooka, zaprezentowała w poniedziałek nową aplikację do „konwersacji” o nazwie Threads, która wygląda bardzo podobnie do Twittera – bezpośrednie wyzwanie dla platformy mediów społecznościowych należącej do Elona Muska.

Lista aplikacji o nazwie Threads w sklepie Apple App Store wskazuje, że zadebiutuje ona w czwartek, 6 lipca. Zapowiadana jako „tekstowa aplikacja do konwersacji na Instagramie”, lista przypomina mikroblogowanie na Twitterze. .

W Apple App Store pojawiły się wątki wskazujące, że zadebiutuje w czwartek, 6 lipca. (Agencja Emin Sansar/Anatolu za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

„Wątki to miejsca, w których społeczności spotykają się, aby dyskutować o wszystkim, od tematów, które kochasz dzisiaj, po tematy, które będą popularne jutro” – napisano.

„Niezależnie od tego, co Cię pasjonuje, możesz obserwować i wchodzić w interakcje bezpośrednio ze swoimi ulubionymi twórcami i innymi, którzy kochają te same rzeczy – lub budować lojalnych fanów, aby dzielić się swoimi pomysłami, opiniami i kreatywnością ze światem”. Dodano opis sklepu z aplikacjami.

Limity płatności ELON MUSK na Twitterze spowodowały, że ruch Bluesky osiągnął rekordowy poziom

Według zrzutów ekranu pokazanych na liście App Store, użytkownicy, którzy mają co najmniej 12 lat, będą mogli zachować swoje konto na Instagramie, zachować swoje nazwy użytkownika i śledzić te same konta w nowej aplikacji.

Teksty w App Store

Według zrzutów ekranu pokazanych na liście App Store, użytkownicy Instagrama będą mogli zachować swoje nazwy użytkownika i śledzić te same konta w nowej aplikacji. (Agencja Emin Sansar/Anatolu za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Polityka prywatności udostępniona w sklepie App-Store wskazuje, że Meta Threads może zbierać dane od użytkowników, w tym informacje o stanie zdrowia i kondycji, informacje finansowe, dane kontaktowe, historię wyszukiwania i lokalizację.

READ  Trzęsienie ziemi o sile 7,3 wstrząsa prefekturą Fukushimy

Twitter gromadzi informacje o firmie, gdy użytkownicy Twittera korzystają z jego witryny, gdy użytkownicy przekazują informacje bezpośrednio oraz gdy otrzymują dane od osób trzecich. Polityka prywatności On mówi.

Aplikacja Twittera

Aplikacja Twitter jest widoczna na smartfonie na tej ilustracji wykonanej 13 lipca 2021 r. (REUTERS/Dado Ruvic/Illustration//File Photo / Reuters Photos)

Twitter wprowadził w ostatnich dniach kilka niepopularnych zmian, w tym ograniczenia liczby tweetów, które użytkownicy mogą zobaczyć.

Musk nałożył limity stawek ze względu na „ekstremalne poziomy” skrobania danych i manipulacji systemem, a Twitter powiedział, że „dane są plądrowane do tego stopnia, że ​​pogarszają komfort użytkowania!” Limity płatności stopniowo rosły do ​​6000 postów dziennie dla kont zweryfikowanych i 600 postów dziennie dla kont niezweryfikowanych, 10 000 dla zweryfikowanych użytkowników i 1000 dla niezweryfikowanych użytkowników.

Elon Musk zrzeka się kontroli nad Twitterem z powodu globalnych przestojów

Gdy użytkownicy osiągnęli swoje limity, otrzymywali komunikaty o błędach „przekroczono limit szybkości” lub „nie można załadować tweetów”, ponieważ tweety nie ładowały się i nie wypełniały kanałów użytkowników nową treścią.

Musk przypisał skrobanie nadmiernym randkom na Twitterze sztuczna inteligencja (AI) Firmy pobierają dane w celu szkolenia swoich modeli.

„Każda firma zajmująca się sztuczną inteligencją, od startupów po jedne z największych firm na świecie, produkuje ogromne ilości danych. Wspaniale jest włączyć dużą liczbę serwerów w trybie awaryjnym, aby ułatwić skandaliczną wycenę niektórych startupów AI” – powiedział Musk. w tweecie.

Elona Muska

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, podczas przemówienia na imprezie EEI 2023 w Austin w Teksasie, USA, 13 czerwca 2023 r. (Fotograf: Jordan Wonderhaar/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Twitter wprowadził również wymóg weryfikacji użytkowników w celu korzystania z TweetDeck, internetowego pulpitu nawigacyjnego.

Ogłoszona w poniedziałek polityka wejdzie w życie za 30 dni i wydaje się, że ma na celu generowanie dodatkowych przychodów, ponieważ użytkownicy będą musieli zweryfikować swoje konta w ramach zmian wprowadzonych przez Muska. TweetDeck jest popularny wśród firm i organizacji informacyjnych, umożliwiając użytkownikom zarządzanie wieloma kontami na Twitterze.

READ  Prezydent Tajwanu Tsai i przewodniczący McCarthy wyrazili demokratyczną jedność

Pobierz Fox Business, klikając tutaj

Twitter i Meta nie odpowiedziały natychmiast na prośbę Fox News Digital o komentarz.

Eric Revell z Fox News przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *