Ceny złota tną straty dzięki zakładom na podwyżkę stóp procentowych po obniżce OPEC+

  • Ceny złota są blisko najniższych poziomów od prawie tygodnia
  • Wyższe rentowności amerykańskich i europejskich obligacji
  • Powrót do poziomu 1980 USD „wskazuje na siłę” — analityk

(Reuters) – Ceny złota spadły w poniedziałek po niespodziewanym ogłoszeniu przez OPEC+ cięć wydobycia ropy, co wywołało obawy o inflację i podwyżki stóp procentowych banku centralnego.

Złoto spot spadło o 0,2% do 1964,69 USD za uncję do 0924 GMT, po wcześniejszym spadku do prawie tygodniowego minimum na poziomie 1949,54 USD. Amerykańskie kontrakty futures na złoto również spadły o 0,2% do 1 982,00 USD.

Analityk StoneX, Ronna O’Connell, powiedziała, że ​​nagła reakcja na obniżkę produkcji OPEC+, wraz ze wzrostem wartości dolara, spowodowała spadek cen złota, ale niektórzy łowcy okazji zbliżali się do poziomu z lat 1960-1965.

Dodała, że ​​biorąc pod uwagę, że energia jest „racjonalnie wysokim składnikiem sił inflacyjnych”, można spodziewać się dalszych podwyżek stóp procentowych, które rynek wycenia.

Akcje europejskie rosły wraz ze wzrostem cen ropy naftowej, ale wzrosty były ograniczone, a rentowności amerykańskich i europejskich obligacji wzrosły w związku z ponownymi obawami o inflację.

Podczas gdy złoto było tradycyjnie uważane za zabezpieczenie przed inflacją, wyższe stopy procentowe mające na celu ograniczenie rosnącej presji cenowej zwykle osłabiają atrakcyjność aktywów, ponieważ nie przynoszą odsetek.

Pokazuje to narzędzie CME Fedwatch Zobacz rynki 60,3% szans, że Fed podniesie stopy procentowe o ćwierć punktu w maju.

Brytyjscy producenci pogrążyli się w głębszym spadku w marcu, ale stali się optymistami, gdy presja kosztowa i problemy z łańcuchem dostaw złagodniały, co może być pozytywnie postrzegane przez Bank Anglii przed kolejną decyzją o podwyżce stóp procentowych w maju.

Ceny kruszców wzrosły w ostatnim kwartale o prawie 8% po tym, jak niedawne zawirowania w sektorze bankowym na świecie skłoniły zakłady, że Rezerwa Federalna obniży podejście do podwyżek stóp procentowych.

READ  Dyrektor generalny mówi pracownikom, że Nike planuje zwolnić 2% światowej siły roboczej

„Istnieją obszary wsparcia ustalone na poziomie 1935 USD i 1920 USD, podczas gdy ożywienie do 1980 USD wskazywałoby na siłę” – powiedział Carlo Alberto De Casa, zewnętrzny analityk w Kinesis Money.

Srebro spot spadło o 1,3 procent do 23,75 USD za uncję, platyna o 0,6 procent do 985,74 USD, a pallad wzrósł o 0,9 procent do 1473,03 USD.

technologia / k

Dodatkowe raporty Sehera Dareena i Kavya Guduru w Bengaluru; Montaż autorstwa Kirsten Donovan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *